Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Eğer takma ad Puşkin biliyor musunuz?

Takma adlar daha iyi biyografi hakkında daha fazla bilgi, şair ve yazarların çalışmalarını anlamak için yardımcı olur. Maxim Gorky (AM Peshkov), Anatole France (Anatol Tibo): Birçok yazar doğumda kendilerine verilmeyen adlarıyla bilinir. makale soruya cevap için ayrılmıştır: "takma Puşkin neydi"

Teorinin Biraz

Bireysel eserlerin imzalanması sırasında yazar ve şairlerin eserlerinde adını İstinat hala hayali adları kullanmak - takma adları. Bu neden yapılıyor?

  • dolandırıcılık sansüre manzaralı.
  • sınıf önyargılar yüzünden.
  • Ünlü adaşı huzurunda.
  • Amacıyla komik etkiyi elde etmek için.
  • sesliliğe ve ilgili derneklerin adını vermek.
  • Kalemin bir örneğini sunar. o okuyucular gibi nasıl çalıştığını bilmediği zaman İlginç gençliğinde, içinde Puşkin'in takma bilmek.

Dmitriev "yanlış isim" adanmış bir risale kaleme aldı - "Adını gizleme" Bu kitapta yazarlar tarafından kullanılan diğer adları 57 çeşit belirledi. Örneğin, anonim, adı ters okunduğunda Ivan Krylov - Navi Volyrk; cryptonyms kullanılan baş ya da diğer kısaltmalar: K. Batyushkov - B-s.

böylece aile

Puşkin'in mirası hala araştırma bilim adamlarının konu olan tüm yeni keşifler yapma ve hangi edebiyat dehası için belirli bir imza kullanarak anlatmaya çalıştı. Onun adı bir düelloda öldürüldü ve Dumas adı altında gelecekte çalıştı gerçeği ile ilgilidir biri mitler ve efsaneler ile darmadağın. O Rusya için kim anlamak için, onun kökleri ile daha yakından tanımak için gereklidir. Alexander Pushkin - zengin soylu bir aileden geliyor. Dedesinin babası - Abram Hannibal, I. Babası Sergey Lvovich, sol askerlik, edebi çalışmalarında kendisini gerçekleştirmek için Peter bir "göz bebeği" oldu. Ünlü şair ve amcası Vasiliy Lvovich, yeğeni yeteneğini tanıyan ilk biriydi.

kutlamak istedi Aristokrat kökenleri ve saygın isimler, yazar kalıcı bir takma ad almadı gerçeğine yol açmıştır. Puşkin diğer koşullar çalışmalarından oluşan bir dizi başkasının imzasını koymak zorunda kaldı. Şairin ailesi varlıklı değildi, ama A. I. Turgeneva etkisiyle genç adam yeni bir okul amaçlayan soylu ailelerin iyi yavru, arasındaydı - yüksek lehine bir işaretidir Tsarskoye Selo Sarayı, bir kanadında yer almaktadır Lisesi.

Lyceum dönemi

O ordu ve donanma içinde, bölümlerinde Anavatan iyi hizmet vermeye devam etmek, 10/19/1811 ilk derse kayıtlı 30 yetenekli genç erkeklerden biriydi. Altı yıl, gelecekteki büyük şair okumayı teşvik etmek ve ahlaki fiziki ve estetik eğitimine dikkat etmek o zamanın en ince öğretmenler arasındaydı. A. Delvig - - mükemmel bunlardan birinin ayetler oluşan tüm öğrenciler müzik seti ve Lisesi marşı haline geldi. Gelecekteki deha şiir yeteneğini çiçek olduğunu burada.

O matematiksel disiplinlerde hiçbir başarı vardı, ama Rus edebiyatının dersleri ilk oldu. Onun yetenek dikkat çekti: Büyük G.Derzhavin tarihçi Karamzin, olağanüstü bir şair Vasily Zhukovsky. Kullanıcı adı Puşkin zaten lyceum yıllarda yayınların sayfalarında çıktı. Bu dergileri "Avrupa Herald", "Vatan Oğlu" ve "Rus Muzeum" idi.

ilk yayın

"Arkadaş şair için" Şiir 14 yıl içinde genç erkekler tarafından yazılmıştır. Bir versiyona göre, 1814 yılında AV tarafından yayınlanan bir dergi gönderildi Izmailov, Puşkin'in kıdemli bir aile dostu, Aleksandr Delvig. Fransız ve Akordiyon (takma Puşkin) arkadaş en yetenekli kabul edilir, ama lise öğrencilerinin bazıları zaten kendilerini ayırt etmek başarmış olsa da o, henüz tek bir yayın değildi. editörler şiir sevdim, ama onlar imzalanmış değil ve yazar bu sorunu çözmek için ihtiyaç hakkında bir mektup aldı. Bu gençliğinde ilk takma Puşkin - o kullanılan İmza,. o anda anonim ve Kripton uygulanan rağmen, sorunlara neden olmaz Deşifre: Alexander N.k.sh.p. O çevresinde başka bir yol yazarken, ünlülerin onun adını kaldırıldı.

Bilindiği: amcası Vasiliy Lvovich genellikle ünlüler olmadan bir imza adının yerine kullanılan, ancak doğrudan bir biçimde edilir: P.sh.k.n. Genç Puşkin, bir taraftan diğer yandan bağımsızlık göstermiştir - amcası-yazar ile ilişkili olduğu gösterilmiştir.

diğer takma adı

Lyceum şairin yaşam yıllarında eserlerinin koleksiyona dahil yüz şiirlerini yazmış. o "Avrupa Dergisi" nde yayınlandı Dört kez, imza N.k.sh.p, ancak örneğin mektup P. ve tsifronimami, 1 ... 14-16 sadece çalışır. numara yerine alfabenin harfleri yerine, biz ilk isim, soyadı ve ilk harfi göreceksiniz. Puşkin bu yaklaşımın biçimde farklılaştığı takma adı nedir? Zaten "Tsarskoye Selo'da Anıları" ( "Rus Muzeum") ile, kendi imzasını atıyor. Bu şiir ona başarı gelir ile öyle.

V. Zhukovsky içeren şiirsel daire "Arzamas", O'nun almak. Daha sonra, bu kez hafıza onun yarattıkları bazı imzaladı: ARZ. (Arzamasets) Cm. ark. (Eski arzamasets), Aziz ... ch.k (Kriket - Çember üyeleri arasında takma). O sahte isimler imzaladı. Yani, iki broşür adına Feofilakt Kosichkina üzerinde yazılmıştır. Bulunan araştırmacılar ve Fransız büyük şair Yehuda klamidya, diğer imzalar D. Davydov, bu takma şiir kullanıldı Igor Ivanov ve hatta Puşkin J. Yazykovo atfedilebilir. Bir yayıncı hizmetinden emekli ve olduktan sonra bazen Puşkin bunun için yazara ile tartışmaya istedik ve tüm bu isimler kullandık. Girişte, yazar bile geç Belkin biyografisine ile geldi "Belkin", sıyrılın, sözde yazarıdır.

Kehanet NM Karamzin

büyük Rus tarihçi, şarkı sözleri ve 1799 yılı başında yabancı şiir yazdım oldu "Kehanet". İçinde son çizgi yeni Pindaros'la (Yunanlı şair V-IV yüzyılda. MÖ. E., odic şiir kurucusu) arasında 1799 yılında doğum ile ilgili bir açıklama oldu. Onun tahmini gerçek oldu. O yıl büyük bir kader için hazırlanmıştır Rus edebiyatının bir dahi, doğdu. Ve bu yazarın antik Yunan adının eserlerini imzaladı asla izin söyleyebiliriz: Pindaros - hukuk, NM tarafından kendisine verilen Puşkin bir takma olduğu Karamzin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.