SeyahatYol tarifi

Sicilya başkenti. Gezi Fotoğraf

Sicilya (Sicilia, adası İtalya), her yıl milyonlarca turist çekmek manzaraları ve plajları, kendi topraklarında toplanan insan uygarlığının farklı dönemlere ait çok sayıda tarihi ve mimari anıtlar bulunmaktadır. Onun sermaye Palermo denir. Bu konuda daha detaylı ve daha fazla ele alınacaktır.

Kentin Genel Açıklama

Yukarıda belirtildiği gibi, Sicilya sermaye (İtalya) - Palermo. kasaba, ülke genelinde en eski yerleşim yerlerinden biridir. devlet beşinci sırada yer alıyor nüfus açısından gibi, İtalya'nın en büyük limanıdır. Özellikle, bugün itibariyle burada yaklaşık 655 000 nüfusu yaşıyor. Palermo Dağı Pellegrino eteklerinde yakın, adanın doğu kesiminde, Akdeniz kıyısında yer alır. batı kısmı nispeten gençtir. Burada aynı zamanda konut başta merkez bölgelere kıyasla çok daha pahalıdır. Bütün şehir, kaotik, gürültülü ve renkli çağrılabilir. Bu eşsiz bir atmosfer, dost insanlar, güzel mimari ve lezzetli yemekler sunmaktadır.

Bu ziyarete tüm gezginler için ilgi temel sorun Palermo (Sicilya başkenti) - nasıl şehir en iyi almak için. Uçakta bunu yapmak için daha uygundur. Ne yazık ki, adaya ülkemizden direkt uçuşlar sağlanmaz. Böylece, Roma ya da Milano Venedik ile kombine uçuş yürütmek için gereklidir.

tabanın tarihi ve ilk fatihler

Resmî tarih kayıtlarına göre şehir 734 M.Ö. Fenikeliler tarafından kurulmuştur. Başlangıçta bu "çiçek" olarak çevirir Sus, seçildi. Coğrafi konumu nedeniyle hızla ticaret ve ticaret gelişmiştir. Bir süre sonra sonra Kartacalı filosunun ana otopark haline portu, ortaya çıktı. Bu da, daha da gelişmesini hızlandırmıştır. 254 Romalıların buraya gelmesinden bu yana şehir imparatorluğun gerçek breadbasket oldu. Her ne idiyse, o hayatının en iyi zaman değildi ve o yavaş yavaş çürümeye düştü. 535 yıl ile başlayarak Bizanslıları yöneten, ama durum değişmedi.

Arapça dönemi

Sicilya sermaye - dokuzuncu yüzyılda, şehir hemen o Palermo ilan Saracens tarafından fethedildi. gelişiminin tarihçesi, bu andan itibaren, tamamen başka yöne döndü. Şehir hızla bugünkü ihtişamını kazanmış ve Akdeniz'in tüm en önemli alışveriş merkezlerinden biri haline dönüştürülmüştür. Burada Araplar devrinde de 300'den fazla cami inşa edildi. Tarihçiler bu süre toleransı diyoruz böylece Birlikte bu işgalcilerin ile değil, herhangi Hıristiyanları ne de Yahudileri takip etti. Araplarla burada sulama için yeni teknolojiler geldi. Sonra dünyaca ünlü narenciye bahçeleri vardı.

Norman dönemi

1072 yılında (sermaye dahil) Sicilya adası Norman King Ruggero D'Altavilly askerleri tarafından yakalandı. Yeni hükümdarlar çok yetenekli ve çok yönlü idi. Üstelik yerel Aborjin insanların kimliğini korumak için izin verdi. 1130 yılında orada Sicilya Krallığı kurdu ve başkenti Palermo şehir oldu. o uyum birleşik ve Roma, Bizans, Arap ve Norman yeni çizgilerini muhafaza çünkü Norman döneminin mimarisi, bu dönemde, yerel geleneklerin hükümdarlarının büyük bir adaptasyon başka bir onay olduğunu.

İspanyol dönemi

1266 yılında şehir Karl Anzhuysky kazandı. Ancak, on beş yıl sonra, yerel halk savaşta sonuçlandı hükümete karşı ayaklandı. Bu süre boyunca orada vakit Fransız herşeyi imha, dokuz yıl sürdü. Mezun olduktan sonra İspanyol kural dönemi başladı. 1618 Avrupa'nın başlangıcı oldu Otuz Yıl Savaşları. Bu dönem olumsuz ve Sicilya adası oldu. sermaye, hem de diğer şehirler, yüksek vergilerden uğradığı ve durum son derece kötü hasat ağırlaştırılmış. Yerel halk arasında başka ayaklanmayı geldi de bir sonucu olarak, İspanyolca kin sonuçlanan büyüdü. Sonuç olarak, senato tarafından çözülmüş ve vergileri indirildi. Ancak, çok yakında Viceroy haklarını döndü ve yerel halk ile ilgili olarak sıkı önlemler tanıttı.

1734 yılında Bourbons temsilcileri tarafından adasında yönetimi ele geçirdi. On dokuzuncu yüzyılın başlarında, onlar İki Sicilya Krallığı ilan, Napoli ve Sicilya Krallığı katılmıştır.

İtalya

Mayıs 1860 yılında birlikte olan bin gönüllü adaya Dzhuzeppe Garibaldi. şiddetli mücadele Sadece üç gün içinde, şehir teslim oldu ve birleşik İtalya'nın bir parçası haline geldi. Gelecek on yıl içinde, sürekli adanın sakinleri yavaş yavaş krallık ile birlikte yaşama alışmak hangi sırasında ayaklanmalar, isyan ve baskı vardı edilir. Aynı zamanda başlangıçta köylüler toprak gücünü desteklenen dünyaca ünlü Sicilya mafyası vardı.

Birinci Dünya Savaşı sırasında, Palermo yaralanan olmadı, o zaman Sicilya İkinci Dünya başkenti sırasında, o müttefik kuvvetlerin tekrarlanan bombalama tabi tutuldu. Evsiz fazla 14 bin yerli vatandaş varken. Geçen yüzyılın ellili olarak, kent iş arayan gelen göçmenler dalgası karşılaştı. Onlar bir inşaat patlaması burada yoktu bunu şimdi, hiçbir sığınak vardı tarihe geçmiştir "Palermo harabe." Bu benzersiz yapılar ve çok katlı betonarme bir ev ve bir otopark vardı sahada binanın yıkılarak beri, şaşırtıcı değildir. Aynı zamanda en çok etkilenen merkez kalıntıları kalmıştır. yerel halk bu yıllarda yaklaşık% 20 artmıştır.

turistik genel tanımı

Bazen Palermo-flung açık hava müzesi olarak anılacaktır. Daha önce manastır oldu dördüncü olan 295 şapel ve kilise bulunmaktadır burada, çünkü bu, şaşırtıcı değildir. Bu anıtlar tüm İtalya sahiptir ve Sicilya adasının özellikle sakinleri. Turistik (bazıları geçmişi neredeyse üç bin yıl öncesine gider) farklı kültürler ve dönemlerin etkisi altında oluşturulmuştur. Şehir ilginç bir düzene cazibesini sayesinde bulmuştur unutulmamalıdır: on yedinci yüzyılda ortaya Kare Kvantro Kanti, birbirine ve kesişen dik düzenlenir iki ana yerel sokaklar vardır. Daha ayrıntılı olarak şehrin en önemli yerlerdir aşağıda açıklanmıştır.

katedral

Sicilya sermaye sahiptir ilgi çekici özelliklerinden biri, Palermo Katedrali olarak kabul edilir. Onun mimarisi eşzamanlı Arapça ve Norman tarzı yanı sıra Barok ve Gotik demlenir. yürütülen bir araştırmaya göre, bina yeniden inşa edildi ve birkaç kez restore edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Daha açık belirtmek gerekirse, bu sitede aslında bir camide Araplar tarafından dokuzuncu yüzyılda dönüştürülmüş bir Bizans kilisesi oldu. Kentin Norman tarafından fethinden sonra Virgin onuruna kutsandı. onikinci yüzyılda, yerel başpiskoposu burada sonraki yedi yüzyıl boyunca, defalarca yeniden inşa ve genişletilmiş Katedrali, dikilmiş. Onun şimdiki görünümü o 1801'de kazandı.

La Martorana Kilisesi

Bu Palermo gözde resmi adı Santa Maria del Ammiralo Kilisesi gibi geliyor. Kare Bellini bulunur ve onikinci yüzyılda Normanlar tarafından yaptırılmıştır. Tapınağın Görünüm da geçmişi çok değişikliklere uğramıştır. Şu güne kadar çan kulesinin orijinal görünümünü ve iç korudu. benzersizlikleri ve ihtişamı ile tek kelimeyle muhteşem iç. Belirli kelimeler duvarlar ve kubbe süslüyor Norman-Bizans mozaikleri hak. Dokuz Yüzyıllar boyunca, onlar renklerin parlaklığı kaybetmedik. Bu gerçek bile bilim adamları denilen bir mucizedir.

Capuchins mezarlıklar

kabul Sicilya başkenti olan en esrarengiz ve gizemli cazibe, Capuchins Catacombs. Aynı manastırın altında antik mezar bulunmaktadır. Nedeniyle yerel mağaralar eşsiz iklimi, ondokuzuncu yüzyıldan ondördüncü dönemde gömülen ölü bedeni, hayatta kaldı. Toplamda, daha sonra, farklı sınıflara (keşişler, rahipler, çiftler, zenginler ve çocuklar) ait insanların yaklaşık sekiz bin mumyalar var. mezarlıklar şehir dışında bulunan rağmen, hatta yürüyerek burada alabilirsiniz. Burası Palermo en popüler turizm biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda, güçlü sinirler ile sadece çok meraklı insanları ziyaret etmek önerilir.

Normans Sarayı

Belirli kelimeler Norman Sarayı hak ediyor. Binanın İlk görüş çok basittir. Ama ondan yutulur ilk izlenim önemli ölçüde değişiyor. Bu ziyaretçilere lüks bir iç mekana açılır. Bazı odalarda orijinal biçiminde muhafaza edilmiştir, ancak İspanyol çağına kale büyük bir kısmı yeniden inşa edildi. Bugün, burada yerel parlamentoyu oturur. İkinci katta Duvarları İncil'deki konular adanmış mozaiklerle dekore edilmiştir Palatine Şapeli vardır. Bu onbeşinci yüzyıla kadar onikinci döneminde yerel ve Bizans ustaları ile kaplıdır. Böyle bir şey bile Konstantinopol'da bulunamaz antik tapınaklar.

Diğer ünlü kiliseler

Sicilya başkenti Palermo 1142 yılında dikilmiş San Giovanni del Eremitti Kilisesi olarak kabul edilir biri çeşitli karakterler vardır. Şu anda, birkaç emperyal ve kraliyet sarkopaglara yanı hükümdarlar takı mezarlarında bulunanlar gibi olabilir.

Francis Assizkogo kilisesinde sanat eserlerinin bir yeri vardır. Farklı zamanlarda onlar Giacomo Serpotta, Gagini ailesi, Francesco Laurana Pietro Novelli ve diğerleri gibi ünlü sanatçılar tarafından yaratıldı.

Admiral'in kilise Kral Roger II döneminde, 1143 yılında inşa edilmiştir. Bu isim o Amiral Georga Antiohiyskogo ait para inşa ediliyor ne ile bağlantılı olarak aldı. Onun görüntüsüyle antik bulmaca - Özellikle ilgi konusu aralarında harabeler, eşsiz koleksiyon.

Sicilya Barok A gerçek gem Yapımına 1590'da başlayan İsa'nın tapınağı, çağrılabilir. 1636'da yılında kutsandı ve 1892 yılında - bir ulusal anıt statüsüne layık görüldü.

Diğer ilginç yerler

Her ne idiyse, Sicilya başkenti onun tapınak ve saraylar için sadece ünlüdür. Dünyanın dört bir yanından turist çekmek başka birçok ilginç yerler vardır. Örneğin, 1555 yılında Pretoria Floransalı Mannerist Francesco Kamilyani inşa edilmiş bir çeşme açıldı. Kendi içinde boyut olarak farklılık gösteren, havuzlar bir dizi oluşan bir bileşimdir. Onlar mermer alegori heykeller, fantastik canavarlar, hayvanlar ve mitolojik karakterler ile çevrilidir.

Toprakları tüm kıtaların temsilcileridir bitkilerin, eşsiz bir koleksiyon Botanik Bahçesi ziyaret edebilir görkemli anıtlar ve mimari bir mola isteyen kişiler. Toplamda yaklaşık 12 bin adet vardır vardır.

İtalya'nın birçok diğer bölgelerde olduğu gibi, Sicilya Ulusal Opera yerel halk farklı harika sevgidir. 21 tiyatro olduğu şaşırtıcı değildir. En ünlü ve aralarında muhteşem "Teatro Massimo" 1897 yılında dikilir. Üç bin seyirci kapasiteli iken, mükemmel akustiği ile Avrupa'da opera bu tür büyük kurumudur.

onlar sadece hayatlarında en az bir kez görmek gerek - Kısaca şehrin bütün manzaraları olamaz açıklar.

Sicilya tatil

Palermo büyük önem ve turistik ilgi rağmen, Sicilya adasında diğer ilginç ve görülmeye değer yerler vardır. Resort kasabaları, sermaye gibi, kayıtsız hatta sofistike gezginler terk edemez, ilgi çekici yerleri, bütün sahil boyunca yayıldı.

Agridzhetto Akdeniz kıyısındaki en büyük tesistir. Şehir sadece termal kaynaklarda ünlü, aynı zamanda güzel kumsalları. Bu eşsiz manzaralar, tekne, balıkçılık ve dalış severler işaret üç Pelagiyskih adalar içeren.

Adanın doğu kıyısında İyon Denizi ile gömülmüş Katanya, uzanıyor. Başlıca cazibe volkanik kumdan oluşan plajların şerit olarak kabul edilir. Onun uzunluğu dokuz kilometre.

Taormina adanın ana beldesine Messina eyaletinde bulunan ve Tiren ve İyonya denizlerin suları ile yıkanır. bölge Spiaggia Sabbia-Nere denir en popüler olan plajlarıyla ünlüdür. O tamamen siyah volkanik kum besteledi.

Diğer popüler tatil Siracusa ve Ragusa kabul edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.