HobiDikiş

Şerit dantel çeşitleri, açıklaması ve şemaları. Kanca süslemeleri ve desenleri

Deneyim kazanıp basit ürünler yapmada el ele vermeye çalışan bir çok örgüt, sonuçta daha karmaşık bir görevi üstlenme arzusunu gösterir. İğne işi dünyasında, gerçekleştirilmesi en zor olan şey, ayrı ayrı bağlı parçalardan oluşan tuvallerdir. Burada ustanın tüm yetenekleri ve becerileri gereklidir. Sonuçta, tığ ve tığ işi ile (örgü olsun veya olmasın) böyle bir örgü, geleneksel bir düz kumaş üretiminden farklıdır.

Dizgi Türleri

Çeşitli sebeplerle birçok süs eşyasıyla ilişkili ürünler çok cazip ve etkileyicidir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, örme ürünlere imza atmanıza ve katılmanıza izin veren epeyce teknik vardır. En yaygın olanlar arasında:

 • İrlandalı dantel (ızgaradaki motifler).
 • Aynı şeklin geometrik olarak doğru motiflerinin karşılaştırılması.
 • Rumen dantel dantel (kordonlu tığ işi, eklemler ve bir iğne ile yapılan açık işler).
 • Dantel kurdeleleri bezi.

Ürünlerin imalatı için bu yöntemlerden biri kullanılabilir, bu tekniklerin bir kombinasyonu veya bu tekniklerin bir kombinasyonu sürekli bir ağ ile birlikte kullanılabilir.

Şerit dantel şemaları : tığ işi tığ işi için kolaydır!

Bantlardan bir açık bez çizmek, yüzlerce küçük çiçek dikmekten daha kolaydır. Ancak burada, her şey ilk bakışta göründüğü kadar basit değildir. Şerit dantel , birkaç özdeş elemanı olup, sırayla ipliği koparmadan birbirine bağlanır ve belirli bir sırada düzenlenir. Kural olarak, tığ işi şerit dantel planları bir bütün parça ile başlar ve diğer tüm öğeler onun yarılarına benzemektedir. Örneğin, aşağıdaki diyagramlarda gösterilenler. Bu yarı yarıya bir çiçek deseni.

Bu dantel uyumlu görünüyor. Herhangi bir kıyafeti süsleyecektir: elbisenin kenarında veya bluz yakasında. Örgüsü için farklı renkte ipler kullanılır. Devre gelince, aşağıdaki fotoğrafta göründüğü gibi görünüyor.

Şerit dantel şemasının bir başka versiyonu (tığ işi). Ürün görüntünüzü tamamlayarak daha parlak ve orijinal hale getirir. Aynı zamanda, üretmek için fazla zaman ve kaynak almaz. Sonunda çok güzel ve zarif çıkıyor.

Bu tür bantlardan en farklı ürünleri toplamak mümkündür:

 1. Elbiseler.
 2. Etekler.
 3. Bluzlar.
 4. Çanta.

Ayrıca genellikle dekoratif unsurlar olarak kullanılırlar. Basit katı veya açık desenlerle bağlanan ürünleri süslüyorlar. Ya da tekstilden yapılan giysiler üzerinde dikin. Buna ek olarak, şerit dantel desenleri ve desenleri iç dekorasyon çeşitli öğeleri oluşturmak için mükemmeldir:

 • Masa örtüleri.
 • Peçeteler.
 • Kapalı.
 • Yastık kılıfı.
 • Perdeler ve perdeler.

Bu ürünler tamamen dantel şeritlerden oluşabilir veya sadece yardımlarıyla süslenebilir.

Şerit bağcıkların sırları

Parçalardan gelen openshift şeritlerinin örme sürecinde birleşmeye çalışmak için arzu edilmediğini bilmelisin. Birçok dergi öğeleri karşılaştıran bu yöntemi sunsa da, hemen hemen hiç ödeme yapmaz. Bağlanan bağlantı hatası, zaten çok sayıda yarı dairesel motif bağlandığında algılanır ve hepsinin atılması gerekir.

Buna ek olarak, bitmiş şeritleri bir desen üzerine yerleştirmek ve boyutlarını veya konfigürasyonu için uygun olmayan bantlardan bir bez elde etmek yerine düzenlemelerini planlamak çok daha elverişlidir. Şerit dantel düzeninin önemli bir özelliği olan tığ işi asimetridir. Öğeleri bir çift kanvas halinde birleştirmek daha iyidir. Her çifte birbirini ayna şeritler içermelidir. Tüm parçalar bir yönde yönlendirilirse, kanvasın çarpılmasını önleyemezsiniz.

En basit şerit dantel

Aşağıdaki diyagramlarda tasvir edilen desenler şerit dantel biçimine atfedilebilir, ancak bunlar sınır olarak da adlandırılabilir.

Bu tür bantları örmek oldukça basit bir iştir. Uygulamaları, geleneksel dekoratif dantel ile aynı: her ikisi de dekorasyon ürünleri için ve örme kumaş yapmak için. Bu kalıplar, bağlantılarını büyük ölçüde kolaylaştıran daha kesin bir geometrik şekle sahiptir. Örgü kemer yapmak istendiğinde, bazı tuvallerin altına bir çanta ya da süs için bir açık iş kolu yapmak için bu tür planlar vazgeçilmezdir.

İrlandalı tekniği ile birlikte şerit dantel

Neredeyse her dantel (tığ) şaşırtıcı görünüyor. Teyp şeritleri, İrlandalılar, Romenler ve diğer türler önemli ölçüde farklıdır. Bileşik bir bileşime sahip olabilirler ve farklı öğeler içerebilirler. Örneğin, İrlandalı dantel, çok sayıda çiçekli veya soyut motif ile bir ızgaradan oluşur.

Çoğu zaman, usta görevleri biraz basitleştirmeyi ve çiçekler arasında bir veya birkaç dantel şeridi yerleştirmeyi tercih eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.