SağlıkMüstahzarlar

'Isoprinozin' çocukları - kullanım için öneriler

Çocuklar için "isoprinozin", bir bağışıklık ajandır beyaz dikdörtgen tablet olarak kullanılabilir. Bir mercek şekli, bir tarafta bir bant ve bir amin ışık kokusu vardır.

Çocuklar için Izoprinozin sadece bağışıklık sistemini uyarır, aynı zamanda antiviral etkiye sahiptir. İlacın uygulanması, vücut da monositik hücreler artmış blastojenezi T yardımcı hücrelerinin yüzeyinde membran reseptörlerinin ekspresyonunu stimüle imunnodepressii olduğunda, aktivite zayıflatma lenfosit hücreleri izin verilmez koşullar altında lenfositlerin fonksiyonunu geri yardımcı timidin dahil normalleştirir. Ayrıca, kullanım izoprinozin sitotoksik T lenfositler ve doğal katil hücrelerin aktivitesini uyarır.

Çocuklar için izoprinosin virüsler herpes simpleks, sitomegalovirüs ve kızamık virüsü, virüs T-hücreli lenfoma tip III, Influenza A ve B, poliovirüs, echo, ekuin ensefalit virüsü ve encephalomyocarditis karşı in vivo anti-viral etkinliği gösterilmiştir. Bazı virüslerin replikasyonuna dahil olan viral RNA ve digidropteroatsintetazy enzimin inhibisyonu ile sağlanan ilacın antiviral etkisi. Bu nedenle, var bir güçlendirme depresif lenfosit virüsü RNA sentezi, ve bu da, interferon gama ve alfa antiviral özelliklere sahip viral proteinler ve viral RNA sentezi, lenfositlerin artan üretimi, çevirisini engeller.

Izoprinozin - Öğretim

Çocuklar için: yutulması sonra sindirim kanalından hızla yayılır. 1-2 saat içinde, maksimum aktif madde için kan plazması. oluşan hızlı bir metabolizasyon ve inosin bulunmaktadır ürik asit. 1-2 gün süreyle idrarda görüntülenen ve vücutta birikmez mi.

"Isoprinozin" antibiyotik, bu nedenle aşağıdaki durumlarda:

- Virüs Herpes simplex neden olduğu enfeksiyonların, varlığı, olabilir suçiçeği, herpetik keratit, labiyali ve genital herpes herpes zoster;

- influenza ve akut solunum yolu viral enfeksiyonların tedavisi sırasında;

- işleme enfeksiyöz mononükleoz, bir Epstein-Barr virüs neden olur;

- sitomegalovirüs enfeksiyonu varlığı;

- isoprinozin da ağır kızamık çocukların tedavisi için kullanılan;

- papillomavirüs enfeksiyonlarının gırtlak ve tedavisi sırasında ses telleri ;

- molluskum kontagiyozum görünümü.

Bu ilacın yan etkileri:

- izoprinosin içerdiği bileşenler aşırı duyarlılık varlığı;

- kronik böbrek yetmezliği, ürolitiazis, aritmi, gut;

- olan 15 kg'dan az ağırlıklı 3, üç yıl ya da küçük çocuklar için kullanılamaz.

su veya başka bir sıvı, büyük miktarda içmek gerekir, tabletlerin, sadece bir yemekten sonra alınması Bahsedilen. 3-4 saat, tüm oran bölünerek bir kilogram vücut ağırlığı başına ilaç 50 mg almak tavsiye edilir.

ciddi enfeksiyon hastalıkları varlığında bir hastanın durumunda, doz ilaç ayrı ayrı geliştirilmiş olabilir, ama en fazla 100 kilogram başına mg 4-6 doz için düzenlenen bahsedilen.

Çocuklarda akut hastalık varlığında, bu ilaç ile tedavi 5-14 gündür. tedavi süreci klinik semptomlar kadar o zamana kadar gerçekleştirilir ve daha sonra 2 gün daha edilir. sıkı tıbbi gözetim altında yapılmalıdır Belki de daha uzun süreli tedavi,.

Izoprinosin gelen yan etkiler, epigastrik ağrı, kabızlık, eklemler, ishal ağrı, kan plazmasında ürik asit seviyesi, gut şiddetlenmesi, baş dönmesi, baş ağrısı, poliüri olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.