Sanat ve EğlenceTV

Sergei Stolyarov: biyografi ve eserleri

Sergei Stolyarov - Ünlü Sovyet aktör, film "Vasilisayla Güzel", "İki Oceans Sırrı gelen izleyicilere tanıdık", "Sadko", "Sirk", "Ruslan ve Lyudmila".

aç yıl

sanatçının doğum tarihi kesin nedeni kaybı metriğine bilinmemektedir. 1 Kasım 1911 - Aktör Sergei Stolyarov, köy Bezzubov Tula bölgesinde bir yerli, doğum tarihi seçin. Yıllar sonra, bilgiler hala bulunmuştur ve bu sanatçı temmuz eski tarz 4th doğdu ortaya çıktı. Sergei ailesi, üç kardeşlerine oluşan fakir ama dost oldu. Dmitry Stolyarov, bir korucu olarak görev - Sergei güçlükle babasını hatırladı.

1914 yılında Birinci Dünya Savaşı sırasında, aile reisi ev, bir inek ve bir at karşılığında savaş yerine varlıklı bir çiftçinin gitti. Ailesinin aldığı vaat, ancak çoğu Dmitri hemen önünde öldürdü. Ekim Devrimi sırasında tüm got el konuldu ve marangoz tekrar ihtiyaç ve yoksulluk içinde iyileşti. Köyde kıtlık başlangıcı "ekmek" Taşkent'te kendi büyük çocukları göndermek için annesini itti.

Böylece, göçebe Rusya Sergei için başlayan savaş alevler sardı. Taşkent oğlana ve alamadım, tifüs hastalığına çünkü. kardeşler hastaneye eşiğinde, 8 yaşındaki, bırakın Kursk zorladı ve daha sonra çevrelerindeki oluyor olayların girdabında iz bırakmadan kayboldu. Sergey iyileşti ve o ilk tiyatro ile tanışmış oldu Kursk yetimhanede, tespit edilmiştir. Birkaç yetimhane çocukları ile birlikte, o oynar Fransız devrimi tarihinin sahnelenen edildi tiyatro kulübü, katıldı.

Sergei Stolyarov: aktörün biyografisi

Geç 20s Gençliğinde Moskova ilk meslek okulundan mezun ve Kiev demiryolu lokomotif mühendisi de bir süre çalıştı. Buna paralel olarak, o Bilim Adamları Evi aktör organize olan işçiler için drama okulunda okudu Aleksey Diky.

1931 yılında Tiyatro Okulu Proletkult Vekili Bölümü'nden mezun oldu. Ondan sonra da Moskova Sanat Tiyatrosu'nda (1932-1934 gg.), Orta çalıştı Kızıl Ordu Tiyatrosu (1934-1938 gg.), (1944 yılından bu yana) Mossovet Tiyatrosu (1940-1942 gg.), stüdyo tiyatro oyuncusu.

Başarıyla yaratıcı değil, aynı zamanda aktör kişisel yaşam sadece geliştirdi. Genç aktris Olga Konstantinova - tiyatroda Sergey gelecekteki eşi buluştu. 1934'te evlendiler.

film endüstrisinin dünyada ilk başarıları

1934 yılında genç sanatçı Stolyarov Sergey aklın var Aleksandra Dovzhenko, onun filmi "Aerograd" pilotun rolüne davet etti. Bu çok başarılı olduğu filmde, içinde ilk Sergeya Stolyarova oldu. Yakışıklı, yakışıklı, hemen seyirci yardım ancak yönetmenleri fark edemedi sevdim. herhangi yargılanmadan 1936 yılında Grigory Alexandrov kendisi Sergei bir yıldız yetenekli bir aktör başlatmak oldu filmi "Circus", başrolü davet etti. dev posterleri ile marangoz GÜLEN Yüz, genellikle dergi ve gazetelerde gözüne çarptı. Bu durum ayrılık 18 yıl sonra bunu öğrenmek, annesi ve kardeşi ile tanışmak Sergey'i yardımcı oldu. 1937 yılında Sergei Stolyarov baba oldu. Cyril oyunculuk yolunu seçmiştir bir baba olarak, daha sonra, doğdu.

Sergei Stolyarov - aktör, kimin bugün biyografisi onun yetenek keskin faiz hayranlarının olduğu; O, her zaman talep oldu aktif birbiri ardına, katılımı "Vasilisayla Güzel", "Ruslan ve Lyudmila" ile filmi ekranları hareket "Kashchei Ölümsüz."

Savaş Zamanı hayat Stolyarov

Büyük Vatanseverlik Savaşı başladıktan sonra, aktör uzak kalamadı ve ön için gönüllü oldu. Ancak, o, diğer meslektaşları gibi, endüstriyel zorunlu olarak karar gerekçe çekildi.

Stolyarov ailesiyle ve "MOSFILM" ile sonbahar 1941'de Alma-Ata taşındı. bu şehre giderken tatsız bir deneyim oluştu: hepsi o zaman bir adam açlığa mahkum rasyon kartları, çalındı. Sonra Stolyarov, doğası gereği bir avcı, stüdyoda tüfeği aldı ve dağlara gitti. dağ keçisi etkileyici boyutu - O yırtıcı ile ertesi gün geri döndü. Yeter et uzun süre, üretimin parçası bile yerel tiyatro sahnesinin Stolyarov tarafından belirlenen zamanla, yeni oyun "Rus halkı" konulu takas K. Simonov bir parçası olarak, en yakın pazarda satıldı. oyun "Rus halkı" adını taşıyan savunma fonuna tankına gönderilen performansları aktör tüm geliri,. Bu hareket için, Stalin'in kendisi Alma-Ata gönderilen marangoz telgrafı teşekkür etti.

onun tanınması ve popülerlik rağmen, Sergei Stolyarov hiçbir bahçe, hiçbir araba ile oldukça mütevazi yaşadı. Arkadaşları da sanat dünyasına hiçbir ilişkisi vardı sıradan insanların, arasındaydı. Sadece Boris Babochkin liderliğindeki bir ömür, süren Aktör dostluk.

Bu arada, Sergei Stolyarov çalışan prototip Sovyet kez heykel "İşletme ve kolhoz" de biliniyordu. Stolyarov o bile poz vermedi rağmen, onun kalıplı Mukhina onun yaratılış ile oldu.

Onun zirvesinde,

1953 yılında, Sergei Stolyarov "Sadko" katılımıyla filmi eleyen Venedik festivali birinci oldu. Yani bu festival tamamen ideolojik nedenlerle geçici olarak değil aktör, daha uluslararası ün kazanmıştır. Sovyetler Birliği'nin tek temsilcisini - - Aralarında dünya sinemasının en parlak aktörlerinden, listesinde bir yılda Fransız dergisi "Sinema" marangoz dahil Harold Lloyd, Charlie Chaplin, Robert Taylor, Buster Keaton. Aktör bu liste Simonov, Cherkasov, Babochkin gibi ustaların gibi bunu olmaması gerektiğini düşünüyor mizah belirli bir miktar ile bu konuda hissediyorum.

50s iki film verim oldu. Bu "İki Oceans Gizemi" ve skor ekstralar (1.100 at ve 106.000 askerin-ekstralar) için Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi "İlya Muromets" idi.

aktörün kariyerinde 60 yılda düşüş biraz gitti; Ülkenin ekranlarında sadece iki resim marangoz katılımıyla çıkıp: "Bir kişi cildi değiştirir" ve onun oyunculuk kaderin son oldu "Andromeda",. Marangoz Sağlık tiyatro yapımları katılımın olmaması halinde ikinci suçlamasını içeren skandalı zayıflattı. Bunun için, o ve karısı tiyatro ateş edildi.

samimi, dürüst, açık

Geç 60'lı yıllarda Sergei Stolyarov komut altında bir film üzerinde mutabık 'sis dağılır.' Ama nedeniyle kansere kötüleşmesi planlarımızı gerçekleştirmek edemedi ve bu nedenle hastaneye gitmek zorunda kaldı. Bu yetenekli bir aktör 9 Aralık 1969 haline gelmez. O gömüldü mezarlığa Vagankovsky.

Gerçekten, cesur, dürüst ve samimi ekranda somutlaşan ve hayatta öyle oldu Sergei Stolyarov. Ve insanlar bunu hissediyor. Hatta böyle bir durumda gerçekleşti. Pokrovka Sergei Stolyarov, ünlü aktör öğrendikten sonra, taşıma Krylov'un masalı okumaya başladı bir çocukla tanıştı seferde. oğlan o gerçekten her zaman tam anlamıyla enfekte aktör için bir sanatçı ve onun samimi genç arzusu haline bu toplantıyı hatırlamak istediğini söyledi. Bu çocuktu Valentin Gaft.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.