Haber ve ToplumPolitika

Sergei Kiriyenko. Biyografi, fotoğraflar ve aile

Sergei Kiriyenko (1962 Temmuz 26 doğumlu) bir Rus devlet adamı ve siyasetçidir. O Boris Yeltsin ikinci başkanlık döneminde 23 Ağustos 1998 23 Mart den Rusya başbakanı olarak görev yaptı. Halen Atom Enerjisi "Rosatom" Devlet Corporation'ın başıdır.

köken

Kirienko Sergey Vladilenovich çalışanları ailenin kaynaklanmaktadır. Büyükbabası Yakov Izraytel, o Çeka görev sırasında devrim ve iç savaş, bir katılımcısı oldu. Lenin bizzat Sovyet gücünün vicdani hizmet için onu Nominal silahı layık olduğu bilinmektedir. Geçen yüzyılın 30'lu yılında Jacob Izraytel Ermenistan ve Abhazya Sovyet sınır muhafızları yönettiği ve ardından Devlet Bankasının Abhazca şube müdürü oldu. Oğlunun Vladilen - kahramanımızın babası - Gorky kentinde lisede öğretilen MSU bilim adamı, felsefe doktoru, mezun olduktan sonra başladı. Sergei Kiriyenko giydiği Soyadı, annesi Larisa aittir.

çocukluk

Nerede hayatını yolculuğunu Sergei Kiriyenko başladı? Onun biyografisi yaşadığı ve dedesi Yakup çalıştı Sohum Abhazya başkenti başladı. Sergei veliler evin komşuları ve aynı okula gitti. Aile ise hala bir öğrenci kurmak ve baba Sergei Moskova'da okudu ve annem - Odessa, hayatının ilk yıl baba ve anne (Neyse ki, hepsi aynı evde yaşayan) üzerine dedesi getirdi ki.

Sonra Vladilena ailesi ve Larissa Izrayteley babasının Su Ulaştırma Enstitüsü'nde akademik kariyer yapmak başladı Gorky, bir süredir yaşadı. Ancak, aile hayatı onlar hiçbir şans oldu ve oğlu 10 yaşında iken, onlar boşandı. Larisa ve Sergey kendisi ve oğlunun kızlık soyadı için aldı Soçi, gitti.

Çalışmanın yıl

biyografi Gorky yöneltti tekrar edilir Soçi Kirienko Sergey Vladilenovich, liseden mezun olduktan sonra, babasının öğrettiği Su Taşıma Mühendisleri Enstitüsü gemi inşa bölümüne girdi. Yaptığı çalışmalar sırasında babasının ailesi ve aynı üniversitede öğretilen ikinci eşi, yaşadı. Zaten aktif kamu işleri yapan o dönemde Sergey Kirienko de, bir Komsomol fakülte oldu (genç olanlar için, biz açıklamak olduğunu YCL (veya tamamen "Komsomol organizatörü") - bu yüzden yöneticiler denilen komünist örgütlerde bir sekreter () Genç Komünistler Birliği Bürosu). 1982'de Komünist Parti üyesi oldu.

kariyerinin Sovyet dönemi

1984 yılında mezun olduktan sonra, Kirienko Sergey Vladilenovich Odessa kenti yakınlarındaki, Ukrayna sonrası zamkomvzvoda hava savunma kuvvetlerinde aktif görev yaptı. Gorki fabrikasında bir sonrası servis dönen "Kırmızı Sormovo" Kiriyenko yakında ardından komsorgom dükkan oldu - şirket ve 1989 yılından bu yana - Genç Komünistler Birliği Gorki Bölgesel Komitesi'nin 2 sekreter, Komsomol katıldı. 1990 yılında bölge kuruluna seçildi.

görevi genç işçiler için konut inşaatı düzenlemek oldu SWC, - O yıllarda, ülkenin hızla kooperatif hareketinin geliştirilmesi, ekonomik faaliyetlerde isteyen çeşitli gençlik dernekleri vardı Komsomol himayesinde işletmeler, sözde gençlik konut kompleksleri yarattı. Tüm bu sorular Komsomol bölgesel komitesi sekreter olarak Sergei Kiriyenko sadece sorumluluk idi.

Yeni Rusya'da Erken kariyer

Bizim yaşam piyasa ilişkilerinin gelmesiyle Sergei Kiriyenko onun rütbe Komsomol işçilerin çoğu gibi, şaşırmış ve hızlı bir şekilde yer buldu (ve belki onu önceden hazırlamak) değildi. AMK - 1991 yılında Gorki çok Hisse Gençlik grubu oluşturdu. Hangi burada kelime "çoklu" anlamına gelir? AMC herhangi bir etkinlik taahhüt gerçeği - ticaret, onarım, tasarım oluşturur ve böylece, büyük şirketlerin Gorky dan alma siparişleri ... Ve onun CEO'su tabii ki genç ve gelecek vaat eden müdür Sergei Kiriyenko olduğunu. liderlik ayrılmadan içeri gıyaben öğrenir Milli Ekonomi Akademisi finansman ve bankacılık okuyan, Moskova.

Ve çabalar boşuna değildi. 1993 yılında Nijniy Novgorod Bankası "Garanti", Bor yönetim Bor Ticaret Bankası yönetim kurulu parçasıdır başlı, Nijniy Novgorod değişimi konsey üyesi oldu. 1996 yılında, Kiriyenko Başkanı "İskandinav yağı" petrol şirketi (vali Boris Nemtsov tavsiyesi üzerine) tayin eder.

Mayıs 1997 yılında yardımcısı başbakan ile birleştirerek, Boris Nemtsov Yardımcısı Yakıt Bakanı ve Enerji o Nemtsov kaplar bakanlık yazının yazı davet etti Rus hükümetin ilk yardımcısı premier görevine Moskova'ya taşındı. Ama Kasım ayında Aynı yıl, bakanlık koltuğu yayımlanan ve Sergei Kiriyenko alır.

Başbakan

Hükümet Sergei Kiriyenko Kabine (23 Mart 1998 - 1998 23 Ağustos) Rusya Federasyonu altıncı, ikinci Kabine öncesinde oldu Viktor Chernomyrdin arasında ve ona Primakov ofisini izledi. Başlangıçta, 23 Mart Kiriyenko Yeltsin ve atandı. hakkında. Daha sonra Başbakan ve Duma çok üç kez onaylaması için teklif: 10 Nisan (143 oy, karşı 186, 5 çekimser) (karşı için 251, 25), 17 Nisan (115, 271 karşı, 11 çekimser), 24 Nisan. Böylece, üçüncü kez o başbakan atandı. Duma başbakan üç kez teklif edilen başkan adayı karşı çıkmasının Rus Anayasası'na göre, o zaman çözülmüş ve parlamento seçimlerini yapılması gerekiyor. Umudu çok milletvekili sevdim değildir ve yaklaşan kriz ve kimse ama Kiriyenko Rus varsayılan beklentisiyle, başbakanlık üzerinde iddia olmadığı açıktır.

Birlikte Başbakan Yardımcısı Nemtsov ile, o IMF kredisinin yardımıyla Rusya'nın ekonomisini geliştirmek için çalıştı ve $ 22600000000 ulusal borç yükseltti. Aynı zamanda o Haziran 1998'de yükselterek, hükümet harcamaları ve mali piyasalar için fon almaya çalışıyordum, Rus devlet tahvili faiz oranlarına göre % 150.

Ama böyle gosobyazatelstva korumak için gerçek dışı olduğunu ve 17 Ağustos Kiriyenko Kabine Rus rublesi devalüasyon ve mali yol açan, varsayılan 1998 krizi Rusya'da. Varsayılan başbakan Sorumlu Ağustos 23 istifa etti.

Kriz sonrası Kariyer

Nemtsov, Chubais, Irinoy Hakamadoy ve birlikte Egorom Gaydarom Kiriyenko 1999 yılında Duma seçimlerinde dördüncü oldu Sağ Güçler Birliği (SPS) kurdu. Kirienko SPS başkanlığındaki Duma'da seçimlerden yaklaşık bir yıl sonra.

O Moskova başkanlığı seçimi katıldı ve ikinci bir dönem sonra ikinci sırada yer aldı Yuriya Luzhkova. Mayıs 2000 yılından bu yana, Kiriyenko Volga Federal Bölgesi'nde başkanlık temsilcisi olarak atandı.

"Rosatom" yeni başkanı Cumhurbaşkanı tarafından 30 Kasım 2005 atandı. Sonra pozisyon aldı ve bugün Rus nükleer endüstrisinin liderliğini sürdürüyor Sergei Kiriyenko.

Ama, herhangi bir adam gibi, o sadece işini yaşıyor değil. Özel hayatın Sergei Kiriyenko içinde ne var? aile güçlü vardı. Ve eşi Lyudmila Grigorievna, o ise hala 19 yaşında evlendiniz, Soçi okulunda bir öğrenci bir araya geldi. Üç çocukları var. büyük oğlu Vladimir iki genç kızı hala öğrenme, bankacılık iş yapan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.