Haber ve ToplumPolitika

Dünya Savaşı III neden olur en pahalı nadir metal

Bu nadir metaller yeni bir dünya savaşı ve dünyanın yeni bir bölünmeye yol açacağına olduğunu. Yani yüksek teknoloji gibi alanlardaki birçok uzman söylüyor. Ve altın, gümüş ve hatta platin ile ilgili değil. Hayır, bu gerçekten nadir metaller, nadiren 1.000 ton için geçtiği yıllık üretimidir. yüksek teknoloji ekipmanların bir istikrarlı büyüme içerir daha hammadde ve nadir metaller gerektirir.

Yani, dünyanın en pahalı ve en nadir olarak kabul edilir birkaç metallerin bakalım.

Sen Hindistan (İndiyum) ile başlamalıdır. Bu metal görünüş olarak hafif metallerin grubuna ait bir metal anlamına gümüş beyaz renk. nadir metallerin kategorisine ait diğer metallerin cevherlerden tespit etmenin çok güç olduğu için, tesadüfi değildir, ve tahsis çok az miktarda elde edilmiştir. LCD ekranlar yapmak ve güneş hücreleri için bileşenleri olarak kullanılır. Ve bu metalin maliyeti kilogram başına sadece 700 $ olduğunu.

Sonraki nadir metal Lu (Lutetyum) 'dir. Bu lantanit belirtir ve aktif çeşitli medya ve lazer teknolojilerini üretiminde kullanılır. Böyle Lu bugünkü kadar Nadir metaller kilogram başına en az 3,5 bin dolar değil.

Sc yaygın Hafif ama dayanıklı aksesuarları, petrol endüstrisi ve tıpta gerektiğinde önemli ölçüde spor malzemeleri içinde, kendi fiziksel özelliklerini değiştirebilir alüminyum ve magnezyum alaşımları için bir katkı maddesi olarak sanayide kullanılan nadir metal biri olarak (Skandiyum). görünüş üzerinde bir sarı renk tonunda hafif bir metal gümüş. Bu metalin maliyeti 1 kilogram başına 12 bin dolar.

basitçe imkansız aşağıdaki nadir metal Osmiyum (Osmiyum) onu saymıyorum. Bu sözde platin metal grubu ve gümüş mavimsi kırılgan metal görünümünü aittir. O aktif topçu mühimmat ve füze üretiminde alaşımda akkor ve tungsten filamanlar kullanılır. Ve havacılığa hangi teknik ve uzay endüstrisi gibi küçük metal içermez. Ayrıca halkalar tüy dolma kalemler imal etmek için kullanılan spesifik bir oran aktif nadir metal geleneksel metal ile bağlantılı olarak. Bu metal maliyeti sadece 1 gram 200 bin dolar geçer.

Ve son olarak, dünyanın en değerli ve nadir metal - Kaliforniya. Bu esas olarak bir radyoaktif malzeme izotop 252Cf olarak kullanılır. bu metal temel amacı, radyasyon tedavisi için ilaç, ve daha özel olarak bir teknolojidir. Bu metal maliyeti gramı başına 6,5 milyon dolar.

Şimdi yukarıdaki kimyasal elementlerin tüm nadir metallerin adını verdi sebepsiz değil düşünüyorum. Ve bunun hepsi ticari üretim için asgari düzeydedir alanlar, bir elin parmaklarını sayılabilir yani onlar biraz alabilirsiniz değil. Ve uzmanlar söylüyorlar veri alanı için mücadele etmek neden olur. Sonuçta, ABD, Çin, Japonya, Rusya gibi süper güçlerin liderlerinin hiçbiri, yüksek teknoloji ve üretim LCD monitörler, vazgeçmek akla gelmeyecek beyzbol sopaları, bilgisayar ve uzay teknolojisi. ilgili bir son gelişmeler petrol alanlarını kendi sorunlarını çözmek için bir süper güç olarak, açıkça yaptık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.