SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Semptomlar ve apse tedavisi

Bir apse nedir?

Apse - anüs veya rektum çevresindeki dokuların bir enflamatuar hastalık. Hastalık, pürülan odak lokalizasyonuna göre çeşitli şekillerde oluşabilir: tazovopryamokishechnoy, sedalischnopryamokishechnoy, submukozal ve subkütan. apse formları ve farklı olsa da, ancak bu tedaviye yaklaşımda farklılıklar nedeniyle değil. Hastalık korkunç sonuçlara tehdit çünkü cerrahi tedaviyi paraproctitis.

semptomlar

Tanı genellikle engellenmesi olmadığı için hastalığın belirtilerinin oldukça parlak. Hastaların paraproctitis kötüleşen genel sağlık, zayıflığı ve keyifsizlik hissediyorum. Vücut ısısı yükselir, bu titreme hissedilir. anüs içinde hassasiyet, şişme, yerel hipertermi (ateş) ve kızarıklık (kızarıklık) belirir. Yakında bu site apsesi üzerinde oluşturulur. ülser boyutları farklıdır, hem de konumu olabilir. daha irin, lezyon daha amplifiye ağrı birikir. Ağrı seğirmesi, zonklama. Dışkılama nedeniyle ağrı zordur.

Tedavi süresi apse başladı değilse, apse daha fazla alan ve tüm büyük katmanları çekecek. Daha sonra bağırsak mukozasına alır ve nedeniyle incelik içinde patlak rektum. Bazen apse perine derisinin geçer. torba dışına irinli irin ve ağrı sürümüyle birlikte sıcaklık düşer, hasta kişinin belirgin bir iyileşme hisseder. Bununla birlikte, sadece görünüm olumlu dinamikleri - Gelecek apse bir kronik aşamaya ilerleyebilir.

Nedenleri paraproctitis

Hastalık en çok hemoroid veya nedeniyle meydana anal fistülü, anüs çevresindeki dokuların enflamasyonu teşvik eder. anüs içinde apse ve iltihaplı bezleri neden olabilir.

apse tedavi

Apse akut veya kroniktir. operasyon gereklidir, çünkü akut paraproctitis hastamızda hem kısa sürede tıbbi yardım aramak gerekir. operasyon olmadan hastalık kadar ciddi komplikasyonlara yol olabilir ölüme.

Çalışma sırasında hasta anestezi verilir. özü ülser işlemi (irin serbest) boşaltma oluşur. operasyon komplikasyonları önlemek için sık pansuman yürütülen sonra. vitaminler, antibiyotikler, ilaçlar reçete hastalar bağışıklık sistemini güçlendirmenin.

Bir kural olarak, bir işlem apse kaldırmaz. abse tedavisi genellikle uzun sürelidir. iyileşmesi ve tekrarını teşvik etmek zordur çünkü Ameliyattan sonra sık sık tekrarlayan apseler, fistüller var. genellikle rektum için fistül erişimini kaldırmak tekrarlanan ameliyat gerçekleştirilir.

Hasta yardım istedi değildir ve apse tedavisi devreye alınmış demektir, hastalık kronik hale gelir. Bazen kronik apse başarıyla gerçekleşti operasyonun bir sonucu olabilir. fistül bir süre iyileşmek için daha sonra tekrar açıldı - Her zamanki gibi, bu hastalık formu rektumda bir fistül süreç burada bitmiyor bu yüzden, tabure almak için olmasından kaynaklanmaktadır. Çok kronik apse ameliyatı tedavisi,.

Önemli Hastalar belirtilerin abse başlangıcı kendiliğinden yok olmaz hatırlamak. tedavi gecikmesi yeni doku katmanlarının iltihap sürecinde katılımı yol açar. Sonuçta biriken irin vahim sonuçlara ve hatta ölüme yol açacak pelvik boşluğun içine bozabilir olduğunu. Geç için bir cerrahi tedavi empotans, mümkün komplikasyonları paraproctitis dışkıyı tutamama, gazlar ankyloproctia.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.