Ev ve AileAksesuarlar

Şap hromokalievye nedir? Nereden alınır ve kullanıldıkları neyi

Şap adlandırılan çift tuzları, metalleri içerir. Uzun tıp ve endüstride kullanılmaktadır Bu oktahedral kristalleri. Kimyasal bileşim, bir alkali metal ve üç değerlikli metalin bir içermektedir. Ve ağırlıkça sülfat bileşiği şap soğutma altında kristalize bazı metallerin sıcak solüsyonları olarak hazırlanıp.

Hromokalievye şap: bu nedir ve ne istiyorsun

Kristaller koyu mor renk oktahedral formu şap hromokalievye - onların temsilcilerinin en popüler biri. tuz kristallerinin çözeltisinin ısıtılması üzerine susuz ve açık mor bir toz haline dönüştürülür. Sulu çözelti, ekşi bir tada sahiptir. Kelime "demlemek", "içki" türetilmiş kristaller adı. koşulları hromokalievye şap bağlı koyu yeşil zengin mor rengi değişebilir. Soğutma mor değiştirildiğinde yeşil yönünde ısıtılmış ve, örneğin, siyah-mor bir toz renk değiştirir.

Uzun zaman önce biz ağaç, sergilerse yanmaz özelliklere kuruttuktan sonra, hromokalievyh şap çözelti içine soyundan olduğunu keşfetti. Eski Yunan'da bu-işlemden, boyama yün ve pamuk tekstil ve iplik için şap hromokalievye biliniyordu. Bu nedenle, bir sabit olarak emülsiyonlarının hazırlanması ve tabaklanması için, kürk el üretim imalat sürecinde bir tabaklama maddesi olarak kullanılır. Bu özellikler kabiliyetleri ile tanımlanır protein denatürasyonu.

Potasyum şap nedir

renksiz ya da beyaz bir toz olarak adlandırılan potas şap kristaller. Suda kolayca çözünen ve uyumsuz olan tanenler, cıva ve kurşun tuzlan. bunlar oksitler haline, erimeye başlar tuzlara dönüştürülebilir, ve daha fazla ısıtma üzerine ısıtıldığında, sülfürik asit geri kazanılır. Bu gibi kristalin hidratları sülfürik asidin hazırlanmasında kullanılmaktadır.

Tıpta Potasyum şap

Potasyum şap de uzun tıpta yaygın olmuştur. Onlar yaralar ve kesikler çeşitli hemostatik etkisi sergilerler. Avrupa ve Asya'daki eski simyacıların ve Eczacılarınızdan tarafından kullanımlarının bilinen bir gerçektir kanamayı durdurmak için. Hemen serbest bırakma kurutuldu ve antiseptik etkisi, hemostatik sahip bir kalem alum, şeklinde anlamına gelmektedir. alum gibi, varisli damarların tedavisinde kullanılmaktadır.

Nerede şap satın

Tekstil endüstrisinde özellikle popüler hromokalievye şap, üreticiler ajan bir yeri vardır bu yüzden. seçim büyüktür. İnternet bugün onları satın hromokalievye şap üretmek şirketleri, bir sürü sunuyor hızlı ve kolaydır. Ayrıca ambalaj ve paketleme şap türü seçebilirsiniz. aşağıdaki gibi bunları satın alabilirsiniz kristaller, üreten, şunlardır:

- "VITAHIM", Ekaterinburg.

- "Akvakhim" Ul. Voroşilov, 40.

- "Yugreaktiv", Rostov-on-Don.

- "Kriohim", St. Petersburg.

- "Promhimperm", Perm.

- "Bileşen-reaktif", Moskova.

- "UfaKhimProekt", Ufa.

Bu şirketlerde, hem de çevrimiçi mağazalarda, sen numarası ve üretici bağlıdır fiyat olan hromokalievye şap, satın alabilirsiniz. şap Bir kilogram 450-550 ruble bir fiyata satın alınabilir.

depolama koşulları

Madde plastik torbalar veya paketler aynı zamanda Kraft torbalarda paketlenir, 25 kg ila 200 g miktarı satın alınabilir. Bazen şap koyu cam kavanozlarda paketlenir. Perakende müşteriler deri ve tekstil endüstrisine 1 kg paketlemesi kristalleri edinirler. nedeniyle özelliklerinin madde selofan ya da kağıt ambalajlarda iyi havalandırılmış bir kuru koşullarda muhafaza edilmelidir. Eğer bu basit terimleri uymazsanız, şap aşındırmak ve faydalı özelliklerini kaybeder. Şap hromokalievye en fazla 2 yıl süreyle saklanır. Onlar da bir deodorant veya şap kalem şeklinde sunulmaktadır, herhangi bir şehrin eczanelerde veya internet üzerinden satın aldı.

Kristaller görünür gibi

Toz hromokalievyh şap renkli koyu mor ve solüsyonu koyu yeşil bir renge sahiptir. Beher tozu, su ve bir iplik yerleştirilmiştir. maddenin bir çözeltisi ile kapasitesi olan vasıtası ile, göremez, siyah boyanmıştır. Çözelti, tek kristallerin büyütülmesi için camın yerleştirilen bir madde ile tohumlanır. Kristaller, çözeltinin içinde ayrışan çökelti görünür. Renksiz potasyum alum de kullanılan kristal büyümesi. şap ve leylak gelen mor ve pembe renge bir karışımını verir hromokalievyh İlginç tonları.

Maddenin Kullanımı

günümüz dünyasında Hromokalievye şap ve potas şu kullanım bulduk:

- deri için bir tabaklama maddesi olarak;

- kürk sargı ne

- resim üretiminde;

- seramik için bir renklendirici madde olarak;

- Bir hemostatik, anti-enflamatuar ve büzücü olarak tıpta;

- ter önleyici deodorant ve tıraş üretiminde;

- Bir mordan olarak tekstil sektöründe.

Suya tedavi sırasında faydasına sahiptir ve gıda endüstrisi için bir dezenfektan olarak. Potasyum şap ve hromokalievye bugün sanayi ve tıpta yerini bulduk. Yine daha yaygın potas vardır. Birçok şirket artık çevrimiçi mağaza ve doğrudan herhangi bir zamanda satın alabilirsiniz şirket hazır hromokalievye şap, sunuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.