Haber ve ToplumKültür

Sergi "Titanik" ( "Afimall"): sergisinden fotoğraflar, yorumlar

"Sergisi hissi! "Titanik": o efsanevi gemide bulmuş "Yani projenin ilgi kamu olay organizatörleri çekti. ilginç, hiç şüphesiz, "Titanic" kendilerini bulun. Ama önemli olan - şimdi tamamen güvenlidir. İşte kalabalıklar "Afimall Şehir" akın etti: sergi "Titanik" kimsenin kayıtsız bırakmadı.

Bu gemi neydi

"Titanik" - trajik yolcu gemisi da bilinir. o 1911 yılında olduğu gibi, yayına girdiği anda, dünyanın en büyük yolcu gemisi oldu.

(2013 yılında kuru baz alınarak) 49 000 dolara 1100 gemi maliyetine Birinci sınıf bilet. Yolcuların hizmetler restoranlar, tenis kortları, sigara içme salonları, dans pistleri vardı için, kabak salonlar. En pahalı kabin birine 12 metre kişisel güverte uzunluğu bitişiktir. "Titanik" konulu Dekorasyon güverte, salon ve birinci sınıf odalarda, altın, kadife ve değerli ağaçlar ile parlıyordu. Kabin, ikinci ve üçüncü sınıfları daha mütevazi döşenmiş ve bileti sırasıyla (tabii ki, dönüştürülmüş) yaklaşık 600 $ ve 200 $, oldu.

"Batmayan" "Titanik" prese başlatmadan önce seçildi. Ne yazık ki, medya yanıldı.

sadece uçuş

10 Nisan 1912 "Titanik" bir transatlantik uçuş yapmak Southampton limanından ayrıldı. Dört gün boyunca gemi yoldaydı. 15 Nisan'da 14 gecesi 1912 gemi bir buzdağına çarptı. 2 saat ve 40 dakika sonra sonra "Titanik" battı. Bu trajedi 1495 insanın ölümüne yol açtı.

"Titanik" ile 1912 yılında meydana gelen afet, pek tamamı en kötü düşünülebilir insanlık tarihinin. Buna karşılık, Alman gemi "Goya" Nisan 1945 yılında battı. Bu Sovyetler Birliği Ordusu ait bir denizaltı tarafından torpidolandı. Sonra yaklaşık yedi bin kişi öldü. biz dikkate barış zamanında meydana gelen tek felaket alırsak, en büyük ve en trajik ölümü 1987 yılında bir yolcu feribot "Dona Paz" olarak kabul edilebilir. Gemi bir petrol tankeri ile çarpıştı. 4375 kişilik - Bu trajedinin kurbanlarının sayısı.

"Afimall" nde "Titanik" sergisi

gemi kazasında tarihinin Kamu ilgi muhtemelen Eponymous filmi Dzheymsa Kemerona için kuruldu. Her ne idiyse, ziyaretçilerin çok sayıda Moskova'da toplanan bir sergi düzenledi "Titanik". "Afimall" (bizim malzemenin sunulan etkinliği sırasında fotoğraf ve eğlence kompleksi) de toplu sermayeye bilinir ve bu olay ziyarete bir neden daha oldu edilir.

Amerikalı meslektaşlarının yardımıyla olayın Rus organizatörleri tarafından düzenlenen. ABD'de Franklin Enstitüsü'nde orijinal sergi ekran. Moskova olayı kavramı orijinalinden özellikle farklı değildir. Yani, nasıl oldu?

sergi "Titanik" ( "Afimall"): tarihi

Bazı okuyucular hala üzgün adres: etkinlik sona erdi. Bu akımın Şubat ile 15 Şubat 14 2014 arasında gerçekleşti. Aslında, muhtemelen bu yıl, "Titanic" tarihindeki en ilgi hala tüm otantik eserler görmek ve gemide "git" başardı. Ama olayın organizatörleri dikkat çekti o 15 Şubat 2015 dahil, birçok ziyaretçi son şansı kaçırmamak karar verene kadar sergisi "Titanik" ( "Afimall") aday olacağını tanındı. Ve bu büyük olayın son gün bu haber damga vurdu.

sergi konsepti

Yukarıda belirtildiği gibi, her ziyaretçinin "Afimall" efsanevi geminin kendinizi bulmak kazasında hayatta kalmak için hayatlarının için korkmadan kabin içine bakmak, onun deste boyunca yürüyüş fırsatı buldu. Evet, buzdağı de bu sergide hazır bulundu.

İlginçtir, 342 sergiler aslında yolcularının ait öncesinde konu olan "Titanik". tarihin üzerinde, dokunamazsın.

rolleri ve kaderlerini Hakkında

Her ziyaretçiye girişinde bir bilet alır. Üzerinde olay, zaman ve ziyaret maliyetinin adını işaretlenmiş ile Ama kağıt basit bir parçası değil. Her bilet üzerinde "Titanik" nin yolcunun adı tarif edilmiştir ve bazı gemi olayları adamla meydana gelmiş taşıyordu. Hemen hemen "Afimall" öteki kaderi yaşayabilir olay her ziyaretçinin - yüz yıl önce tersine, kaçan, telef veya efsanevi astar yolcu.

Bu bilet üzerinde bir adamın hikayesinin benziyordu? İlk olarak, ad, yaş ve meslek oldu. İkincisi, onun geçmişi İngilizce ve Rusça dillerinde yayımlanan "Titanic" ile bağlantılıdır. Örneğin, Rosa Amelia iCard adına bir bilet aşağıdaki bilgileri içeriyordu. "Yaş: 38 yaşında. Meslek: hizmetçi. Amelia hizmetçi Marty Stoun, telefon şirketi başkanı karısıydı "Cincinnati Bell." "Titanik" için gezi sırasında Amelia sıklıkla bakım ve personelin davranış eksiklikleri şikayetçi olduğu bilinmektedir. " kimse bu kadının birinci sınıfa metresi ve refakatçi ile seyahat olduğu düşünülürse bu arada, hizmetçi ağzından böyle şikayetler ve yorumlar oldukça açık hale gelir.

Serginin misafir biletleme sonra düzenlenen ve sergiler ve çökme yeniden tanıştı.

sergi Açıklama

Sergi için yeniden kabin ve güverte salonları, gezerken, her ziyaretçinin geminin inşası ve teknik donanıma sahip tanışırız, hem de yolcuların hayatı ve uğraşları düzenlenen öğrenmiş oldular. Böylece, restoranın içinden yürümek ve birinci sınıf seyahat için enfes hizmet tablolarını görmek mümkündü. Okyanus manzaralı ve sonsuz yıldızlı gökyüzü ile güverteye kadar gitmek mümkündü. Ayrıca gece rüzgarın sakin nefes hissetti.

Buna ek olarak, serginin misafir, birinci, ikinci ve üçüncü sınıfların kabin düzenlenmesi karşılaştırma fırsatı buldu. Lüks pahalı daire altın, kadife ve skvozyaschim her yerde refah çarptı. Hiçbir saçma, kişiliksiz mobilya ve binanın aynı tasarıma: İkinci sınıf yolcuları modern otel odalarının dekorasyon belli belirsiz anımsatan kabin yaşıyordu. Üçüncü sınıf su seviyesinin altında olan kabin yerleştirildi. Orada ranza yatak vardı ve su sesi ve buz gıcırtısı bir dakika eksilmeyecek etmedi. Bu durumda, üçüncü sınıfta biletler için kabinler sıradan Amerikalı işçinin iki aylık ortalama maaş eşdeğer ödemekle yükümlüdürler.

Sonraki sergi salonu - çökmesi rekonstrüksiyonu. Trajedi sürekli boyalı, böylece her ziyaretçinin kaderini hayatta kalmak için bir gemide seyahat eden kişinin yerine kendilerini koymak için fırsat vardır.

olduğu "sualtı" fuarı ile sergi salonu Yuvarlama gemiyi batık tüm görkemiyle ve filmin Dzheymsa Kemerona adanmış küçük bir odaya.

Serginin ilginç bir özelliği - adı bilet son odada vardı edilebilir halde belirtilen yolcu, akıbeti hakkında bilgi edinmek için. telef kurtulan ve insanların listeleri ile standları vardı. Hiç şüphe yok ki, pek çok izleyici çok ilginç olduğunu düşündüm. Ve şimdi olayın misafirler için.

sergi "Titanik" ( "Afimall"): yorumlar

Hem de bu olayın sermayenin Moskovalılar ve misafir takdir?

Değerlendirme en olumluydu. görünüş yeniden geminin iç ve çökmesi çok inandırıcı oldu çünkü bu, şaşırtıcı değildir. Böylece dikkat ve sergiler çok sayıda hakiki gerçeği gereklidir ve sadece olay kamu yararını yakıtlı.

Buna ek olarak, serginin pozitif yönü çok ziyaretçi belirttiği ve biletleri, yolcularının gerçek kaderin deneyimi ile taahhüt "Titanik". "Afimall" misafirler göre, hayatta kalanların veya ölü listelerinde onun karakteri arayın de çok heyecan verici oldu.

Ama sergide ziyaretçileri hatırlanacak bazı olumsuz anları vardı "Titanik". Böylece, çok parlak ve güzel filmde gösterilen ön geminin merdiveni, çok küçüktü ve bu mümkün değildir tırmanmaya. Bazı ziyaretçiler maceranın atmosfer hemen biletleme sonra sona erdi ve ardından seyirci hissettiği olaylarda hiçbir katılımcıyı ama sadece seyirci kalmıştır gerçeğini gözlemlemekteyiz.

Ne olursa, olay sona erdi olun ve organizatörlerin ve ziyaretçilerin çoğunluğunun güvence, bu başarılı oldu. sergi "Titanik" ( "Afimall") - uzun hatırlar Birçok, ya bu olay oldu. Aynı zamanda uzun süre sergide Fotoğrafları alınan tecrübeli olaylar ve gösterim misafir hatırlatacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.