Ev ve AileBayram

Rusya'da Cam Sanayi İşçi Günü - 19 Kasım

Her gün, insanoğlu cam üretim işçilerinin emeklerinin meyvelerini sahiptir. Şimdi malzeme sıradan ve yaygın hale gelmiştir ve camdan yapılmış başka eşyaları satın, kimse için sürpriz edilir ve hayranlık sadece ince oldukça sanatsal bir iştir. Bunun yerine her zamanki sıradan insanların pencere camı levha kaplı sığır mesane veya burbot derisinin bir anda hayal etmek zor. Mika pencere pervazına bir prim değerinde cam, söz değil, lüks ve haset yüksekliği idi. Eski ustalar genellikle bizim için şıldık sırlarını için kendi kadeh ödemek zorunda kaldı.

Cam Endüstrisi İşçi Bayramı

Rusya'da, profesyonel tatil camcı değil tesadüfen tarihi 19 Kasım o Mihaila Vasilevicha Lomonosova, büyük Rus bilim adamının doğum günü olduğunu. O birçoğunu üretmek için kullanılan porselen kütle ve renkli sırlı, üretimi için benzersiz bir teknoloji yaratmak için yönetilen mozaik resimlerin. 2000'den beri, seçkin Rus bilim onun yüzünden ödeme cam Günü sanayi Onun doğum günü kutlamak.

Bir Glass Nasıl Gidilir

Hatta İlkel insan doğal orijinli cam kullanılan, obsidyenden yapılmış ve bazı basit araç ve silah tektites edilir - ok başları ve mızrak, bıçak, kazıyıcı ve helikopterler. Birçok diğer keşifler gibi camın üretimi, kazara ortaya inanıyordu ve biz çömlek pişirme ve pişirme için kum ocaklarının içinde ocağın sahnelenen atalarının borçluyuz edilir. Ahşap ve saman yanma sırasında sıcaklık, kum ait eritmek için yeterli olmuştur. O, camsı bir kütle oluşturmak üzere kül ile karıştırılır. Bu yan ve alt üzerindeki sır unsurları ile kil kaplar içinde antik yerleşimlerin sitelerde sonuçları ile belirtilir.

Cam üretiminin tarihçesi

Mısır ve Irak'ın güneyindeki arkeolojik kazılarda keşfedilen Cam, Sümerler ve eski Mısırlılar fazla beş bin yıl önce takı ve yapım sanatını göstermektedir mozaik cam. Farklı özel lütuf antik ustaların Yaptıklarım, ancak şeffaf değildi.

Cam yapım Roma İmparatorluğu'nun gelişmesine büyük ivme kazanmıştır. Cam ürünleri üretiminin geliştirilmesi üzerinde olumlu etkisi oldu ticaret için mükemmel bir emtia haline gelmiştir. Roma himayesi altındaydı İskenderiye, o dönemde cam üretiminin önemli bir merkezi haline geldi. Sihirbazlar eski Mısır tarifleri manganez oksit ekleme, cam imalatı saydamlığı elde etmek mümkün oldu. o uzak güne taahhüt Açılış, o unvanı iddia edemez "antik cam endüstrisinin Günü."

Cam yaygın mimaride kullanılmaya başladı: vitray çağ. Ortaçağ'da Avrupa ustalar düz cam üretimi hakim. Bu içi boş dikdörtgen şeklindedir ve üflemeli sonra açılır ve düz levhalar elde etmek için kesin.

Cam sektörünün gelişimine muazzam katkısı Venedikli ustalar yaptı. Onlar işlerinde zaman son teknolojiyi kullandık. "Venedik cam" kavramı, kendi içinde bu ürünlere yönelik kalite ve talebe bahseder. cam yapım sırlar yakından böylece yabancı işçiler yasak sıkı istihdam, korunuyor. Daha sonra tüm ana üretim taşındı Murano adasında. Ve bu güne kadar, İtalya ziyaret, turistler ünlü Murano camının ürünleri satın deneyin.

Rusya'da cam üretimi

Arkeolojik kazılar Kiev Rus ustaları de cam yapma sanatı biliniyordu gösteriyor, ancak bu bir zanaat olan diğerleri gibi, Moğol istilası sonrasında kayboldu.

Cam Endüstrisi İşçi Bayramı uzak söyleyerek hala uzak olduğunu, ancak 1630 yılında Moskova yakınlarındaki Dukhanino köyündeki bir cam fabrikası vardı ve 1669 yılında Izmailovo'nun fabrikasında sarayın ihtiyaçları için cam üretimine başladı. Velikiy Petr en iyi Avrupa ustaları davet ve Rusya'da vitrin hızla gelişmeye başlar. cam üretimi ve Rus anne için kamu ve özel işletmelerin çok ciddi bir rekabet Avrupa vardır olduğunu.

Cam sanayinin Elbette Gün kutladı değil, ama bizim ustalar bu küçük ve tamamen hakim antik sanata işe yaramadı eğer. bitki ve şeklinde elmas desen ünlü yaratıcısı don Zubanova yüceltilmiş cam durumda Rusya. Ve Gus-Crystal şehir sembolü ve Rus kristal üretiminin gururu haline geldi.

Rusya'da Cam Sanayi İşçi Bayramı

Günümüzde sanayi hızla gelişmektedir. Üretilen ve ürün türleri çeşitli hakim, yerli üretim yıllık büyüme% 10 ila 12 olduğu. Uzmanlara göre, yerli cam sanayi başarıyla gelişen ve ülkenin ekonomik potansiyelinin önemli bir bileşenidir edilir. cam sanayi işçisi Günü işletmelerin ciddi etkinlikleri ve konserler kutlanmaktadır, bu mesleği bir şekilde veya başka bir cam ile bağlantılı tüm insanlar kutlanır.

Petersburg ise, 19 Kasım yıl zaten Glassblowers beceri adamış bir sergi düzenledi. mükemmel iş ülkenin her yerinden insanlar çekiyor bak.

Biliyoruz zaman cam endüstrisinin Günü Bu Rusya'da kutlanan ve yürekten mesleki tatili ile modern ustaları tebrik ediyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.