GüzellikSaç

Saçları evde kalınlaştırma nasıl yapılır?

Saçları evde kalınlaştırma nasıl yapılır? Muhtemelen her kız en az bir kere kendine bu soruyu sordu. TV ekranlarından ve moda dergilerinden, pahalı profesyonel bakım ürünlerini kullanmadan sağlıklı, güzel ve yoğun saç rüyasını gerçekleştirmenin imkansız olduğu sık sık söylenir. Öyle mi? Düşünün: büyükannelerimizin saç bakım ürünlerinde böyle bir cephaneliği yoktu, ancak yine de parlak, hacimli kıvırcıkları sonsuza dek hayran olabilirdi. Sır ne

Saçınızı evde kalınlaştırmanın nasıl yapılacağını merak ettiyseniz, yapmanız gereken ilk şey saç kurutma makinesini ve saç demirini olabildiğince uzakta bırakmaktır. Kurutuluncaya kadar saçınızı tarak etmeyin. Ayrıca sıcak şekillendirme ve sıkı saç modellerinden de vazgeçin. Saç kurutma makinesi yalnızca özel durumlarda ve yalnızca soğuk şartlarda kullanılabilir.

Saç yoğunluğunu eski haline getirmek için saçın daha kalın olması çok önemlidir. Bu, renksiz kına yardımıyla başarılabilir . Görünen bir filmle her saç çizgisini örtüyor gibi görünüyor çünkü saç yoğunluğu önemli derecede artmaktadır. Etki birkaç prosedürden sonra fark edilir hale gelir.

Saçları evde kalınlaştırmanın basit ama etkili bir yolu, düzenli baş masajıdır. Bu prosedür saç büyümesini etkinleştirir ve genel durumunu iyileştirir.

Tabii ki, aynı derecede önemli olan beslenme de doğrudur. Saçların daha hızlı büyür ve daha kalın hale gelmesi için, bireysel diyetlere, vitaminler B, E, P ve C içeren mineralleri ve demir miktarlarını istenilen miktarda içeren mümkün olduğunca çok ürün eklenmesi önerilir.

Saçları evde daha kalın hale getirmenin bir başka yöntemi günlük sürtünme yöntemidir. Bu işlem şu şekildedir: Saçlar serin su ile durulanır ve daha sonra ısı hissi oluşana kadar havluyla ovulur. Bu sürtünme her gün yapılmalı ve üç veya dört ayda istikrarlı bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Buna ek olarak, saç yoğunluğunu düzeltmenize yardımcı olacak farklı halk yemek tarifleri var. Ve çoğu kez doğal ürünlerden gelen ev ilaçları mağaza ürünlerine göre çok daha etkilidir.

Her şeyden önce, bu elbette bir maskedir. Örneğin, yumurta sarısını kamçılayabilir, içine bir çorba kaşığı maya ve bitkisel kaynatma ekleyebilirsiniz (gün boynu, papatya, St. John's wort, vb.). Bir saat içinde maske ısınmaya maruz bırakılmalıdır. Daha sonra içine bir çorba kaşığı dulavratotu ve 10 damla herhangi bir uçucu yağ döküldü. Karışımı, yarım saat sonra saç üzerine uygulanan, polietilen ve sıcak bir bezle sıcakkan durulayın. Maske haftada 2 kez uygulanmalıdır (tam kurs bir ay sürer).

Geleneksel bir yöntem olan saçları kalın kılmak , internetin her yerinde bulunan incelemeleri kefir. Yoğurt 1/2 çay bardağı yumurta ve çay kaşığı kakao tozu ile dövüldükten sonra hazır bir maske hazırlıyoruz. Bunu uygulamak için tabaka bazında gerekli olmalıdır (bir tabakanın kurutulması aşamasında - bir sonraki tabakanın kurutulması sürecinde). 30 dakika sonra maske bebek şampuanı ile yıkanmalı ve ısırgan otu ile ıslatılmalıdır. İşlem haftada 3 gün 3 kez yapılmalıdır. Ve sıradan bir siyah ekmekten oluşan bir bardak ılık kefirin içine batırın. Bu karışım saçlara 40 dakika boyunca uygulanır, ardından yıkanır. Son tarifi, geçmiş yüzyılların Rus güzellikleri tarafından sıklıkla kullanılmıştır.

İnce kılları kalınlaştırmanın bir başka kanıtlanmış yolu - periyodik olarak biralarla onları durulayın. Etki, birkaç prosedürden sonra fark edilebilir ve bu prosedürün tek dezavantajı saç üzerinde kalan kokudur.

Ve ne demek kullanıyorsunuz?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.