KanunDevlet ve hukuk

Rus iş hukuku

Rus iş hukuku yasal ilkeler ve düzenlenmiş ve uygar iş ilişkileri için gerekli olan kurallar, belirli bir içerir. Bu aynı zamanda düzenlenmesine ilişkin kar amacı gütmeyen dernek ve ilişkileri içeren piyasa ekonomisinin devlet düzeyinde. özel kişi ve devletin çıkarlarını sağlamak için - yani, iş hukuku iki amaca hizmet eder.

hukuki kurallar dikkate alınarak Konusu iki kategoriye ayrılabilir. Özellikle,:

  • Kurumsal ilişkiler. Özellikle, bu özel etkileşim çeşitli sivil işlem bazında iş örgütleri arasında oluşturulmasıdır. Örneğin, tedarik, kira, komisyon ilgili sonuçlar olabilir. ilişkinin farklı bir hali ana özelliği olarak, "yatay" denebilir - bu silahların eşitliktir.
  • organizasyonel ve malzeme doğaya sahip İlişkiler. Özellikle, girişimci faaliyet gerçekleştirilmesine yönelik koşulları oluşturmak için gerekli olan etkileşimleri. Örneğin, organizasyonun oluşturulması, tasfiye olan kurumsal yeniden yapılanma.
  • iş hukuku sonraki madde - Bir ilişki ortaya çıktığında ekonomik birimlerin ulusal düzeyde düzenleme. Örneğin, ilgili yetkililerin, vergi izleme olabilir. Bu tür ilişkiler ilgili tarafların eşitsizliği atıfta bulunarak "dikey" olarak adlandırılır.

Rus iş hukuku aşağıdaki ilkelere temelini oluşturmuştur:

  • yasal düzenlemeler ile sınırlı Özgürlük,. ima her kişinin kendi yeteneklerini ve özelliğini kullanabilirsiniz olmasıdır girişimci faaliyeti. Bu alanda yasaklar ve kısıtlamalar hariç tutmak Amaçlanan. Ancak bu özgürlük sınırsız değildir. iş hukuku Benzer ilkeler yasalarını çelişmediğini herhangi bir işlem için izin ima. Bu özgürlük ekonomik faaliyet belirli tipte lisans verilmesi suretiyle düzenlenir.
  • mülkiyet biçimlerinin çeşitliliği yasal eşitlik. Bu, özel, belediye ve eyalet olan kendi iş varlıklarda geçerli kişilerin haklarını korumak için vardır. Özellikle, tersine, ayrıcalıkları çeşitli kanunsuz kısıtlamaları dışında veya.
  • Rus İş Hukuku serbest rekabeti yaratmak amaçlanıyor. Bu amaç, özellikle, ve tekeline sınırlayarak, elde edilir. Bu tedbir etkin ve uygar bir pazar ekonomisi yaratmak için gereklidir.
  • uyumu dengeleyin. Yani, korunması ve hak ve toplum ve işletmeler hem çıkarlarının korunması amacıyla işletmelerin devlet düzenlemedir.
  • Yasallık. Yani, ekonomik kuruluşun faaliyet mevzuatının tüm yasal gerekliliklere uygun olmalıdır. Devlet ayrıca iş düzenleyen kuruluşların faaliyetlerinin meşruiyetini sağlamak zorundadır. Buna ek olarak, işletmelerin ilgili eylemlerin meşruiyetini saygı gösterilmelidir.
  • Rus İş Hukuku tek bir ekonomik alan sağlanması hedefleniyor. Rusya Federasyonu topraklarında fonları, mal ve hizmetlerin hareket etmesini engellemeye dayatılmasına yasaklar anlaşılmaktadır. Özellikle, izin verilmez ücretleri, gümrük sınırını, çeşitli görevleri.

Özetlemek gerekirse. İş hukuku, ekonomik birimlerin faaliyetleri ile bağlantılı ilişkileri düzenlemek için tasarlanmıştır. kabul hukuk normlarının etkisi itibaren piyasa ekonomisi ne kadar etkili bağlıdır. Sonuç olarak, iş hukuku ülkenin refahı dahil etkiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.