Entelektüel gelişimiDin

Meryem Ana Trubchevsk simgesi: olduğu yerde dua ve gerçekte elde

Hıristiyanlık, pek çok ressam tarihinde. Ve bunlardan sadece birkaç mucizevi görüntüler oluşturmak başardı. Daha doğrusu, onların mucize-çalışma korumak ve güveni geliştirmek için, insanlara yardım etmek amacıyla, Tanrı onları çok olmasına izin vermedi. Trubchevsk Meryem Ana ikonu - bu işaretlerden biri. Onun geçmişi çok ilginç.

Simgenin görünümü Tarihçesi

1765 yılında şehir Trubchevsk Bryansk bölgesinde olan Cholnskom Manastırı Euthymius denilen herkes, bir simge yazdı (eski Orel ili), keşiş, yer. simgesi onun kollarında Kurtarıcı ile Meryem Ana'yı boyalı. Hiç kafa keşiş taç dekore. "1765 EMF" - yazmayı gerçeği simgesi ieromonahom Evphymii Virgin resme yazıt kanıtladığı olduğunu. Trinity-Skanovo manastır bağış için hasat zaman keşiş değil orada Meryem Ana Trubchevsk simgesinin daha daha değerli bir şey değildir.

Trinity Manastırı-taramalar - cenneti Trubchevsk simgeleri

Trinity-taramalar kentte manastır ve Narovchat aitti Penza piskoposluk.

Onların uzunluğuyla Kiev-Pechersk Lavra mağaralar daha uzundur mağaralar, ünlü manastır. iki kilometre - ve Trinity-Skanovo manastırında beş yüz küsur metre son uzantıda Mağaraları. mağaralarda, itaat taşıyan manastırın başrahip kutsanması ile yalnız bir yaşam lider rahipler yerleşmiş kendilerini ve inançlarını duygu, oruç ve dua ile başarıyı.

Trubchevsk Meryem Ana ikonu birçok mucizeler ve onlar uzun yapmayız. Bu simgenin çıkan olaylar hakkında belge mevcut olmadığını üzücü - manastırda yangın onunla saklanan tüm belgeleri aldı.

mucizevi görüntü

19. yüzyılda eski sayaçlarını göre Tanrı'nın Trubchevsk Anne, iki kez Narovchat ve çevresini boğulmuş bir kolera salgını birçok kişiyi kurtardı. İnsanlar panik içinde idi. Onlar keşiş geldi ve yardım istedi. Keşişler ve bütün halkı şehirdeki manastırın duvarlarının Virgin mucizevi resmin kaldırılması ile, alayı yaptık. Dualar cevaplanmış, o Tanrı'nın annesi sadık coşkusu gördü. Bundan sonra, salgın durdurdu ve o zamandan beri hiç rahipler neyi hastalığı bilmiyordum. Simgenin mucizevi gücüne inanan insanlar. Virgin Trubchevsk simgenin özellikle saygı bir dizi durdu, bu kişiye ulaştı.

Tapınak Simge onuruna inşa edildiğinde

Uzak olmayan insanları kurtarmak için şükran kolera istilası kurbanlarının defin yerden Bakire Trubchevsk onuruna bir tapınak inşa etti. Biz Gregoryen takvim, 1853 tarihinde 16 Ekim 3 Ekim eski evini ayırdı. Trubchevsk simgesi beri özellikle bu günde tapıyordu. İnananlar, kiliseye gidiyor, Tanrı'nın Anne insanların Trubchevsk simgesini yardımcı olur, unutmayın. Akathist bu gün onun onuruna okumak için. Tarihi boyunca görüntü oldukça çok çaba sarf etmiştir. Ama Tanrı simgesinin irade günümüze ulaşmıştır.

çile

Bolşevik güç birçok kişi, özellikle inananlar için meydan okumaydı. Kızıl Ordu harap ve tapınaklar kapalı din ile bağlantılı olduğunu bütün yok etti. Bu kaderden geçmek ve Holy Trinity Manastırı-taramalar ve onunla Virgin mucizevi görüntü vermedi. Yirminci yüzyılın 30 yıl içinde yeni hükümet bunu bir tavuk çiftliğini organize manastırı kapattı. bir kez münzevi keşişler yaşadığı hangi Oyuk, şişirilmiş edildi. uzaklıkta iki kilometrelik uzun mağaraları sadece 600 metre mesafede bulunmaktadır. Tüm mobilya yağmalanmış ve Virgin Trubchevsk simgesi yerel İrfan AI ilçe müzesinde müze sergiler için stand dönüştü Kuprin. simgeleri ile tüm değerli dekorasyon kaldırıldı. Ve tabii ki, hiç kimse, hatta kutsal görüntü Odaya çiçek koymak, mucizevi resimlerinin güvenliği hakkında bakım. 1975 yılında müzenin sonraki envanterindeki gerçekleştirilen ve Meryem Ana Trubchevsk simgesi kaybolur yazdı. Ama 18 yıl sonra, eksik müze değerleri için arama sayesinde Trubchevsk boyalı Virgin, görüntü, aynı müzenin kasalarında bulunmuştur.

Simgenin mucizevi dönüş

Tanrı Trubchevsk annesi onu üç listeleri ile, (1993 yılında) Trinity Manastırı-taramalar döndüğünde yapılmıştır. Bir kez mucizevi fotoğrafta karar verdi. Gazeteci anılarına göre VA Polyakova, tapınakta o zaman bulunduğu, gün aşırı bulutlu oldu. Bulutlar tek bir lümen bırakarak gökyüzüne soluk. Bir simge asılı olan açı, ancak simge lamba aydınlatılmıştır. ziyaretçinin bir kamera aldı ve simgenin Merceği işaret ederek, yüksek kalitede görüntüler yapmak beyhude olduğunu, ama yine de denemek gerekir, ancak karar verdi. Aniden, tapınağın kubbe altında bir kafes penceresinde, o renkleri oynadı ve yaktı beri yolunu aydınlatır güneş ışığı dökülür başının üstünde bir hale Bakire'nin. Sadece iki veya üç resim yeniden aşılmaz bulutların ardında gizlenen güneşe önce yapmak için zaman var. zamanda hazır bulundu herkes, simge tapınağa mutlu dönüş olduğuna oybirliğiyle karar verdi. Bu arada, Polonyalılar - sadece gazeteciler değil, aynı zamanda yerel tarih - simgeye mümkün olan her şeyi bulunmuştur. Tabii ki, Sovyet gücünün yıllarda ihmal bunun ardından, simge ağır hasarlı olduğunda, bu kalıp, tahta ve branda ile kaplı olduğu - pokorezheny. Ama mucizevi simgesi restore edilmiştir Holy Trinity-Sergius Lavra. restorasyon uzun dokuz ay sürdü. Ama tekrar hayata görüntüsü.

Bakire Trubchevsk yine harikalar yaratıyor

Başlangıçta simgeler kaynaklanan mucizeler, sadece bir efsane idi. Ama iman, Allah'ın, dua Anne Trubchevsk simgesi - kırık bir kalple hararetli, - kendi işini yapıyor. Günümüzde birçok yıl önce, Cennetin Kraliçesi lütfuyla bir sürü insan kurtardı. Trubchevsk simgesi hastalığı ve sefalet yenmek yardımcı olur. Tek fark daha erken şimdi kolera olduğunu ve - hayır az korkunç tüberküloz, kanser ve diğer hastalıklar. Bu simge Moskova Matrona gibi, bu tür sıraları yoktur ancak zincire cam çok altın takı bağımlılıktan ölüm veya kurtuluş dan kurtarmak için, bir çocuğun yaşam uzatma veya doğum için minnet getirdi. Her ürün - Tanrı'nın Anne dua yarattığı mucizeye tanık.

Modern harikalar ilk 2000'lerin başında gerçekleşti. Anne dört yıllık kız kızı konuşmak olmadığını, manastırın başrahip söyledi ve mucizevi Bakire'nin yüzüne dua tavsiyesi aldı. Bir kadın dua edip sonra kızı simgesinin önce yanan lambalardan yağ ile vaftiz edildi. Birkaç gün sonra annem bebek konuşmaya başladı kız söyledi.

mucizevi simgesi Modern kanıt

Kutsal Üçlü-Skanovo Manastırı'nın Rahibeler Trubchevsk simgesini yardımcı parishioners hikayelerini bir sürü hatırlıyorum. kanserin son aşamasında olan kanser merkezinden serbest bırakıldı Penza mukiminin, simgeye Namaz, bütün Meryem Ana Trubchevsk simgesini ışıklı aynı lambalar, gelen, Virgin yüzüne minnettarlıkla çömelerek, manastıra gelip petrol rezervleri doldurmak için fazla yedi yıl boyunca ona fırsat verdi .

Ne hâlâ mucizevi karşısında önünde duran, dua? Örneğin, Saransk kentinde yaşayan bir teyze, Amerika yeğeni için dua etmek manastıra geldi. Ardından durumuna, bulunduğu bir ev yeğeni vardı yeryüzüne Bütün şehir yüzeyinden, çıktı olarak, silme, güçlü kasırga vurdu. Ama bir ev hala hayatta - çok yeğeni evini arazinin on metrelik yarıçapı parçasına. Bu bir mucize değilse nedir? Tanrı, dua ve inanç Anne Trubchevsk simgesini yapılmış bir mucizedir.

Ve rahibeler anne ve kızı-esrarkeş Protestan mezhepleri hikayesini hatırlarsınız. Exhortations itirafı Abbess ve aşırı unction onları ikna olmamıştır. Kadınlar kendi gözleriyle mucizeyi görmek ve sadece o zaman inandıklarını söyledi. Bu sözlerden sonra ayaklarının kızı o hareket edemiyordu böylece şişti ve o Kutsal unction ait Sacrament geçerken, tümör kendiliğinden geçti. Bu birkaç yıl sonra annesiz manastıra döndü kız, ama kocası ve güzel kızı.

geçerli: Meryem Ana Trubchevsk simgesi?

Geri Trinity-taramalar Manastırı, bir simge ve hala orada onurlu bir yer işgal eder. simge Rusya sadece sakinleri dua gelmek değil, aynı zamanda diğer ülkelerden inananların. Tanrı Trubchevsk annesi özel hürmet Katolikler sahiptir. taç Bakire'nin Görüntü - ortodoksi için tipik, ancak Katolikler arasında ortak bir olgu değildir. Nedeniyle 14-18 yüzyıllarda Trubchevsk ve Batı Hristiyan kültürüne maruz bölgenin diğer şehirleri de bu mensup sürekli değişim ya da bu duruma. Görünüşe göre, Tanrı'nın Annesi de dolayısıyla taç. Trubchevsk devrim önce birkaç listeleri Trubchevsk simgeler vardı. Simge ve hala birçok hacı tutulur manastırın, aracılığıyla. Bu türbe dünyada birçok ülkede saygı.

tabii ki, herkesin işidir, iman Allah'a inanın ister inanmayın. Ama ne olursa olsun herkesin inanç ve şifa şeklinde gönderilir harikasından bazı simgeler dualarınızla ölümden kurtuluş oluştu ve ortaya çıkar. Rab, Meryem ve diğer azizler - - şey daha yüksek güçlerin yardımı hariç değil açıklamak gibi durumlarda, karşı karşıya kalan kişi bunun bir mucize olduğunu söylüyor. Hatta ateistler Allah'ın varlığı hakkında düşünmeye başlıyor. bulmak ve inanç güçlendirmek için insanlara yardım Trubchevsk Meryem Ana ikonu, hem de diğer mucize yaratan simgeler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.