MaliPara

Rezerv para birimi: kaçınılmaz değişiklikler geliyor

bugün itibariyle ABD doları duruyor dünyanın rezerv para birimi, uluslararası ticaret finansmanı zorlukları yanı sıra depolama ve ülkelerin mali rezerv birikimini karşılamak üzere tasarlanmıştır. son doların 65 yılı aşkın bu özelliği üstesinden gelebilen, ama onun zaman sona eriyor gibi görünüyor ve tek para sistemi yakında iki parça ya da diğer uluslararası standartlara yerini, varlığını sona erecek.

Bu iddiayı kanıtlamak için, detaylı neyi rezerv para birimi içinde düşünün. Onun tedavisiyle ilişkili herhangi bir kısıtlamadan muaf olduğunu ve en yaygın tanınan bir rezerv olarak hareket, yatırım ve takas işlemlerinde kullanılan böyle bir para birimi var.

herhangi bir ülkenin para birimi bir yedek statüsüne alınan için, aşağıdaki gereksinimlerin yerine getirilmesi gerekmektedir:

  • Bu ülkenin dünya üretim, sermaye ve mal, depolama ve altın rezervlerinin ihracat öncülük etmelidir.
  • Kredi piyasası yeterince geniş kapsamlı olması ve örgütün üst düzey olmalıdır
  • ülke toprakları içindeki hem de yurt dışında kredi ve bankacılık kurumlarının geniş, iyi gelişmiş bir ağ olmalıdır.

Buna ek olarak, bir yedek farklı konvertibilite, istikrarlı istikrarlı hızı ve olumlu olmalıdır yasal rejim uluslararası işlemlerde kullanılmak üzere.

Küresel mali kriz açıkça sert bir dolar rezerv para birimine göre yapılacak fonksiyonları ile başa çıkmak için olduğunu göstermiştir. Amerika Birleşik Devletleri'nde, makroekonomik durum özellikle, bu mali uçurumun tehdidi, sürekli büyüyen ulusal borç, istihdam alanında gergin durum (2014 yılında öngörülen bu $ 18532000000000 .. olacaktır) ilgilidir, ideal olmaktan uzak.

Bütün bunlar yakın gelecekte, "büyük rezerv para birimi" kavramı kaybolur ve birkaç rezerv para birimlerinin yaptığı olasılıkla gelip sepet ile değiştirildiği yeni bir parasal düzen oraya gelecek düşündürmektedir.

Bu bağlamda, daha iyi bir bölgesel ölçekte bir rezerv para birimine dönüşebilir Rus rublesi gelecekteki umutları konusunda çeşitli varsayımlar bulunmaktadır.

Prensip olarak, bu şansı gerçekten vardır oldukça mümkündür. Ancak, piyasa Rus ortaya tamamlaması gereken devlet tahvili. O herhangi durumu hakkında konuşurken olmasa da bu durum rezerv para birimlerinin birine dönüştü ruble kilit önem taşıdığı için bu mantıklı değil.

İkinci koşul, düşük şişirme ve stabilitesidir. Gelecekte, bu hedefler 2014-2018 yıl elde edilebilir. Mevcut gerçeklik Ruslar yatırım kurumlarda veya bankalarda tasarruflarını tutmak için isteksiz olmasıdır. Bu Depoda ağırlıklı euro veya dolar seçin. Yakın gelecekte durum dramatik değişecek olası değildir.

Hükümet döviz ticareti, ruble serbest konvertibilite ve uluslararası piyasalarda tahvil Rus satışı gelişimini kolaylaştırmak için her şeyi yapmalıdır. Rus mülkiyet haklarında koruma, stok ve finans piyasalarında şirketler kanunu ve istikrarlı bir bankacılık sisteminin gelişimi - büyük ölçüde ruble yardımcı olabilecek yeni bir rezerv para olma. Hükümet ayrıca geliştirmek için her türlü çabayı Eğer yatırım ortamının, bir rezerv para birimi rezerv olarak Rus ruble kullanmak isteyen yatırımcılar bol olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.