Sanat ve EğlenceSanat

Başlıkları ve açıklamaları ile Salvador Dali tabloları

Adını bile tamamen uzak resimden olanlara tanıdık olduğu için abartılı olmadan Salvador Dali, en ünlü sürrealist XX yüzyıl çağrılabilir. bir deli - Bazıları onu büyük deha, diğer düşünün. Ama önce, ikincisi örtülü sanatçının eşsiz yetenek tanır. Onun resimlerinde irrasyonel gerçek nesnelerin bir arada, paradoksal deforme bulunmaktadır. Dali zamanının bir kahramandı: ustanın kariyer toplumun yüksek çevrelerinde tartışılan ve proleter ortamda olduğu gibi. O ruhu, çelişkiler ve çirkin bu akım boyama özgürlüğü doğasında olan sürrealizm ve Özet oldu. Bugün, Salvador Dali'nin kaleme başyapıtlarından görmek istiyor herkes. Tablolar, bu makalede görebilirsiniz fotoğrafları, sürrealizm her fan etkilemek edebiliyoruz.

Dali Gala rolü

İri yaratıcı mirası Salvador Dali geride bıraktı. Bugün birçok karışık duygular neden adlarla Resimler öylesine ayrıntılı incelemeyi ve açıklama hak sanatseverleri çekti. sanatçının ana fan İlham, model ve destek eşi Gala (Rusya göçmeni olan Elena Dyakonov). onun en ünlü resimlerinden Bütün bu kadınla yaşayan döneminde yazılmıştır.

"Bellek süreklilik" gizli anlamı

Düşünüldüğünde tanınmış resim Salvador Dali ederek, eserlerinin en tanınan başlamalıdır - "Belleğin Azmi" (bazen "Zaman" denir). Boyama 1931 yılında kuruldu. O eşi Gala başyapıtı yazmak için sanatçı ilham verdi. En Dali resim fikir göre güneş eriyor görünce kökenli olan camembert peyniri. Ne bir manzara tuval yumuşak saatlerde resmeden, usta söyleyecek?

Resmin ön plan süsleyen Üç yumuşak hatlı, özgürce akar ve eşit tüm alanı dolduran sübjektif zaman, ile tanımlanır. Tuval üzerine 3 numaralı geçmiş, günümüz ve geleceği gösteriyor çünkü saat sayısı da sembolik. Yumuşak devlet konular sanatçı her zaman belirgin olmuştur uzay ve zaman arasındaki ilişkiyi gösterir. Resimde Bugünü ve izlemek sertçe dial tasvir. Onlar insanlığa karşı gider objektif zaman, taşıma simgelemektedir.

Onun otoportre de tuval Salvador Dali üzerinde tasvir edilmiştir. Boyama "Zaman" kirpiklere çerçevelenmiş ön plan rastokshiysya garip nesneyi içerir. Bu şekilde ve kendini bir uyku yazar çekti. Rüyamda, adam uyanıkken, o başkalarından gizler düşüncelerini, serbest bırakır. bilinçsiz ve ölüm gerçekliğin zaferi sonucu - resimde görülebilir her şey, Dali'nin hayalidir.

Karıncalar Katı saat gövdesi tarama, çürüme çürüme sembolize eder. Boyama böcekler oklarla bir kadran şeklinde düzenlenmiş ve objektif zaman, kendi kendini yok olduğunu göstermektedir edilir. ressam karakteri ilham yumuşak saatler oturan uçun. Antik Yunan filozofları bu "Akdeniz'in periler" ortamında çok fazla zaman geçirdiği (şimdiye Dali sinekler olarak adlandırılır). Ayna, soldaki resimde üzerinde yükselen - zamanın geçiciliği kanıt, her iki objektif ve sübjektif dünyalar görüntüler. Arka planda Yumurta hayatı, antik bilgelik --forgotten kuru zeytin ve sembolize su yüzeyini - sonsuzluk.

"Ateş Hattındaki Zürafa": görüntülerin yorumlanması

bilgi ile Salvador Dali resimlerini inceleyerek, daha fazla sanatçının çalışmalarını keşfedebilir, onun resimlerinin altında yatan anlamı anlamak daha iyidir. 1937 yılında ressamın fırça altından iş "Yanan Zürafa" yayınladı. başlamadan biten Biraz olarak İspanya için zor bir dönemdi bir iç savaş. Buna ek olarak, Avrupa İkinci Dünya Savaşı eşiğinde olduğunu ve Salvador Dali gibi o zamanın birçok ilerici insanlar, önümüzdeki hissetti. Usta onun "Ateş Hattındaki Zürafa" kıta sarsan siyasi olaylarla ilgili değildir iddia gerçeğine rağmen, resim dehşet ve dehşet ile aşılanmış.

Ön planda Dali umutsuzluk bir tutum duran bir kadını boyadı. Elleri ve kanla kaplı yüz, onlarla o tenli görünüyor. Kadın çaresiz görünüyor, o yaklaşan tehlikeyi karşı koyamadım. o elinde bir et parçası olan bir bayan gösterir arkasında (kendi kendini yıkım ve ölüm sembolüdür). Her iki rakamlar ince yedekleri zemin sayesinde vardır. Onların Dali sıklıkla insanın zayıflığını vurgulamak, eserlerinde tasvir. Arka planda boyalı resimde onuruna adlandırılmıştır Zürafa. Kadınlardan daha vücudunun üst kısmı ateşle kaplıdır çok daha azdır. Küçük boyutuna rağmen, bu kıyamet taşıyan bir canavar barındıran, resimlerin kahramanı olduğunu.

"İç Savaş Premonition" Analizi

Sadece bu işin içinde o savaş onun önsezi, Salvador Dali dile getirdi. onun yaklaşımının göstergesidir başlıklarla Tablolar, sanatçı defalarca ortaya çıktı. Bir yıl öncesinde "zürafa," sanatçı, (aksi takdirde "İç Savaş Önsezi" denir) "Haşlanmış Fasulye Yumuşak İnşaat" yazdı. İspanya'da haritasında kontür anımsatan tuval ortasında gösterilmiştir insan vücudunun parçalarının inşasıdır. Üst tasarım çok hantal, bu yerden asılı ve her an çökebilir. Sadece 30'ların ikinci yarısında İspanya'da yaşanan siyasi olayların saçmalığını altını burada yersiz bakmak yapısı dağınık fasulye, altında.

Açıklama "savaş Yüzler"

"Savaş Yüz" - Bu başka bir iştir, sürrealist hayranlarının bıraktı. 1940 den boyama tarihleri - Avrupa mücadele ile örtülü bir süre. Tuval üzerinde acı içinde donmuş bir yüzü olan bir insan kafası resmediyor. Bu onun sayısız kafatasında bir yılan yerine göz ve ağız yoluyla her tarafta çevrilidir. Bir kafa anlamıyla ölümle sıkışmış izlenim alır. resim, toplama kampları sembolize milyonlarca insanın hayatını aldı.

"Hayali" yorumlama

"Rüya" - Salvador Dali resim, 1937'de yarattı. O (tuval "Yanan Zürafa" kadınların bu tam olarak aynı) onbir ince kirişlerle devam, büyük bir uyku kafasını gösterir. Koltuk değneği her yerde, onlar gözler, alın, burun, dudaklar destekler. İnsan vücudunda mevcut değildir, ama doğal olmayan, uzun ince bir boynu vardır. Kafa rüya temsil eder ve kemikler desteği olduğunu gösterir. Bir rüyalar dünyasına çarpan bir adam gibi, onun pervane bulmak için tek yüzün her yerine sahiptir. Destek insanlara sadece ihtiyaç vardır. Eğer yakından bakarsanız, tuvalin sol köşesinde, kimin vücudu da bir koltuk değneğine dayanan bir küçük köpek görebilirsiniz. Yedekler görüntülenebilir ve sen uyurken baş serbestçe yüzmesine izin filamentler, ancak tamamen yerden almak için izin vermez edilebilir. Mavi arka plan kumaş ayrıca rasyonel dünyadan üzerinde meydana gelen dekolmanı vurgular. sanatçı bu bir rüya gibi göründüğünü olduğuna ikna oldu. Salvador Dali resim eserlerinin serisinde yer verildi: "paranoya ve savaş"

Gala görüntüleri

Onun sevgili eşi de Salvador Dali çekti. "Angelus Gala" adlı resim, "Liman Lligat'ta Madonna" ve diğerleri doğrudan ya da dolaylı dahi eserlerin konularda varlığı Dyakonova göstermektedir. Örneğin, "küreler Galatea" (1952) 'de, o yüz topları çok sayıda parlar ilahi kadın şeklinde onun arkadaşı tasvir. Bir deha eşi esansiyel üst katmanlarında gerçek dünyada üzerine geldiğinde. O çıplak sol meme ile gösterilir "Galarina", gibi filmlerin ilham perisini ana karakteri haline geldi, Dali Sparta cetvel şeklinde çıplak eşi takdim ettiği "Leda Atomica". Hemen hemen tüm kadın karakterler tuval üzerine mevcuttur, ressam sadık eşi ilham verdi.

ressam eserleri Gösterim

Salvador Dali resimlerini gösteren Fotoğraflar, yüksek çözünürlüklü küçük detay için onun yaratıcılığını keşfetmek için izin verir. sanatçı uzun bir hayat yaşamış ve birkaç yüz işler geride bıraktı. Her biri - bu benzersiz ve iç dünyasında karşılaştırılabilir hiçbir şey, Salvador Dali adında bir deha eşleştirilmiş olduğunu. çocukluktan tüm bilinen adlarıyla Tablolar bile tiksinti neşe, şaşkınlık getirmek veya ilham verebilir, ama kimse onları kayıtsız inceledikten sonra bırakılacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.