FormasyonÖykü

Polosuhin Viktor Ivanovich: biyografi, ustalık

Polosuhin Viktor Ivanovich Anavatan Savaşı kahramanlarından biridir. O Moskova yakınlarındaki en şiddetli çatışmalar sırasında bir bölünme komuta ediyordu. Cesaret albay ve askerleri Sovyetler Birliği'nin başkenti Nazi birliklerinin ilerlemesini durdurmak ve savunmasını hazırlamak için gerekli zaman vermek izin verdi. Hayatını vermeden önce onun savaşçıları fazla on bin işgalcilere öldürdü.

biyografi

Polosuhin Viktor Ivanovich de 28 Şubat 1904 tarihinde doğdu Tomsk eyaleti. Ailesi sıradan köylüler vardı. Victor ek olarak, aile altı çocukları oldu. Yani çocukluktan adam anne yardımcı çok çalıştı. 1911 yılında babası aniden öldü. Bundan sonra bütün çocuklar hayatta kalmak için yetişkinlerle birlikte çalışmak zorunda. hiç para bile üst düzey Polosuhina cenazesi için yoktu. Vladimir Obnorsky - O aile sürgün devrimcilerin biri yardımcı oldu. O Victor anneye yaptığı son para verdi. Genç adam unutmadı.

ofis

Ekim Devrimi, o Genç Komünistler Birliği'ne katıldı ve takım onun başkanı olarak seçildi zaman. 16 yıl içinde Kızıl Ordu'ya bir gönüllü kaydedilir ve cesurca gangsterlerin savaşır. Bir yıl sonra piyade okulu eğitimine gönderildi. Üç yıl sonra Polosuhin Viktor Ivanovich Belarus SSC, o emanet tüfek müfrezesi gider. Sonra Bolşevik Parti geliyor. Buna paralel olarak hizmet incelemek için devam ile.

28 yıl az Volga bölgesinde bir siyasi görevlisidir. onun gelecekteki eşi - İşte Olga Evlanova karşılar. Bir yıl sonra da bir kızı vardı. Victor Polosuhin sürekli teşvik etmektedir. 38 yıldır o bir bölünme emretti. Bir kısmı Uzakdoğu'da bulunuyordu. Japon alanında olsaydı Gölü Khasan, adamları işgalcilerin işgal yansıtmak için ilk arasındaydı. Bütün askerler kahramanlar gibi davrandı.

Büyük Vatanseverlik başlangıcı

Savaş başladığında Polosuhin Viktor Ivanovich Uzakdoğu'da hâlâ. Bu zamana kadar o bir albay giyen ve 32 tümen komutanı oldu. Ekim 1941'de, askerler acilen Moskova'ya gönderdiği için emir aldı. Çocuklarda ve eşi veda Victor bırakır. İlk başta askerler Volkhov Cephesi emrinde yaptı. Ancak, şu anda Kleist'ın tanklar inatla sermaye gittikleri ve bölünme şehir Mozhaisk içinde iyileşiyor.

Pozisyonlar asker üzerinde kamp kurmuş Borodino alanında Napolyon önce yüz yıldır, Kutuzov durdu çok yerde -. Polosuhin Viktor Ivanovich hızla savunmalarını hazırlamak emretti. Birkaç gün sonra bir Alman Panzer Corps bir saldırı başlattı. Sovyet askerlerinin Beş gün şiddetle yurtdışında düzenledi. Kalıcı saldırılar ve kontra ataklar topçu ateşi, zırhlı dilimleri - tüm bu ancak son zamanlarda ön gelmişti askerlere, üzerine düştü.

ustalık

Albay Polosuhin Viktor Ivanovich şahsen tüm gelişmiş bölümünü gezdi. "Sıcak" alanlar, o kendileri komutasını devraldı. atalarının 1812 yılında sermaye savunmasını tutmuşlar yerde, 32 Bölümü askerler umutsuzca 1942 yılında ölümüne savaştılar. Sürekli kavga beş gün boyunca, onlar 117 tank ve 200 savaş aracı yok başardı.

Ocak ayının sonunda havza kabukları Pashendaylya çekirdeksiz bir saha haline gelmiştir. 32 Bölümü Askerler savunma yeni bir satır taşındı. IVANNIKOV köyü tehdit ortamını çıktı civarında, sonuçları bir bütün ön tehdit etmektedir. Bu nedenle, 18 Şubat Polosuhina asker yönlendirmek için ve gereken işlemleri planlamak için, keşif girdi. izciler düşman askerlerinin büyük konsantrasyon bulundu. albay aynı zamanda bizzat hazır bulundu. O olaya kendini değerlendirmek için, dürbün ile önden gitti. Burada, IVANNIKOV köyü ve hemen onun faşist kurşunla yakın.

Victor Polosuhin askeri patlatır için ölümünden sonra Kızıl Bayrak nişanıyla ödüllendirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.