IlişkilerDostluk

Platonik ilişki - bu nedir?

Eski Yunan filozofu Platon birçok ilginç teoriler atası oldu. Aşkın birden formlarının varlığını dahil. Bunlardan en önemlisi o fiziksel cazibe dahil etmedi böyle bir duygu hissetti. O zamandan beri "platonik aşk" denilen edilmiştir.

Aşk, arkadaşlık

Ve büyük, platonik bir ilişki - bu soruya doğrudan cevap şudur: "Orada olabilir bir erkek ve bir kadın arasındaki dostluk?" Geleneksel bilgiye göre, tüm cinsiyet ilişkilerinin mevcut gölge erotizm cinsellik gizli. karşı cinsten üyeleri, yaş, yakın yakından iletişim halinde onlara "yiyecek bir şeyler." arasına Ve çoğu zaman, o zaman, görülür en bu şüphe doğrudur görelim. Şövalyeler Ortaçağı'nı hatırlayın. Bunlar güzel bayanlar, ozanlar, kadınların hizmet övgüyle yüce baladı, akla gelen. Bu örnek, iyi bir platonik bir ilişki ile karakterize olan. Uzun yıllar kalplerinde yaşıyor Bu ideal aşk, hangi fiziksel yakınlık hiçbir ipucu yoktur. Onun eşanlamlı - saraya seviyorum. Adam tutkusunun nesnesi bir yıldan fazla genellikle bırakarak savaşa gitti. bayan onu beklemek söz ve sadakat yemin birlikte onunla ve adam yemin etmişti. İnsanlar uzun süre sadık yol kalmıştır. Onlar özgürlük seks hayatı tutmak olabilir, ama hiç kimse kalplerimize girmesine izin verildi.

kişilerde Platonik aşk

Ya da "platonik bir ilişki" kavramının bir örneği: Edebiyatımızın İvana Sergeevicha Turgeneva ve yetenekli Fransız opera sanatçısı Poliny Viardo büyük Rus klasiklerinin ilişkisi. okuldan bize bilinen aşklarının hikayesi. Ve biz sadece bu insanların birbirlerine ve onları sıradan mesele aşağı gitmeyecek güç verdi duygularını, yem bu açıdan muazzam oranda merak edebilirsiniz. Yani ne gerçek aşk, dostluk, sevgi, işbirliği, sevgi, destek. Koca Viardot, ünlü Paris besteci ve sosyal aktivist, özellikle, Turgenyev yaratılmasını Rus edebiyatının tanıtımı için çok şey yapmıştır ve gelmiştir. Tabii ki, bu onun için Pauline yazar karşılaşan oldu sır değildi. Ama onların platonik ilişki - saflık ve doğruluk düzenlemesidir ve sevinçle Louis Viardot ve zevk ailesinin bir üyesi, evimde Ivan Sergeyeviç aldı yaşamın zor anlarında ona desteklenen söyledi. Ve Turgenyev onun güvenini aldatmak etmedi! Çocuklar Viardot neredeyse çocuklarını düşündü. Bir köylü serf doğan yazar, kızı, büyümüş ve Fransız ailede büyüdü - kendi ülkelerinde, Rusya'da, bu gayri meşru oldu! O platonik bir kadını seviyorum işte! Ve arkadaş olmak için yeteneği ile kişisel, samimi bir his birleştirmek! Boris Pasternak - tarihi figürler hakkında konuşan biri Marina Tsvetaeva ve Alman şair Rilke ve Rus ile yaptığı "Ayette romanı" unutamam. Rilke ve Tsvetaeva bizzat tanışmadım. Pasternak, o aktif yazılı bildirimin ardından, birkaç yıl sonra bir araya geldi. Ancak her iki ateşli ve tutkuyla sevilen - o şairin şair arkadaşı, ne biçimde olursa parlak yetenekleri sevebilirsin nasıl. Bu tamamında o her şeyden çok başka bağrına kocası olan Sergeem Efronom, ve onunla birlikte olabilmek için hayatını koydu. Sonuç olarak, platonik duygular - O akrabalık, iletişimin sevinç, iç dünyaların yakınlık.

Literatürde Mükemmel aşk

Bizim literatür - büyük edebiyat. Eğer ne zaman ne de mesafe karışmaz ideal yüksek aşık meselesini gündeme varsa, efsanevi "Lal bilezik" Kuprin akla gelir. Küçük telefoncu sarısı büyük ruhsal feat kapasitede olmalıdır. Her türlü şikayet ve iddiaları olmadan, karşılıklılık bir ipucu olmadan - Uzun yıllar boyunca, o Prenses Vera sever. O seviyor ve adores - aziz olarak, Madonna gibi. İşte duyguların en yüksek tezahürü olduğunu! İşte onlar - gerçek platonik ilişki!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.