Sanayi

PJSC "Kırım Soda Fabrikası": özellikleri ve yorumlar

PJSC "Kırım Soda Fabrikası" - 40 yıllık bir geçmişi olan büyük "A" soda külü işaretlerinin üreticisi ve "B". işletme imalatı ve teknik soda, karbonat ürünler, inşaat kireç, deterjan, tuz pişirme temini uzmanlaşmış.

tarihsel bilgiler

kimya, cam gelişmesi ile 60 yıl içinde, inşaat sektörü hızla sanayi işletmeleri soda ve türevlerinin sorunu yükseldi. Bilim adamları Giprohima Leningrad ve Kharkov NIOCHIM ortaklaşa yeni bir soda bitkinin bir inşaat hazırladı. yer hazır hammaddelere Krasnoperekopsk sayesinde seçildi.

1967/08/25 yıl SSCB Bakanlar Konseyi'nin rekor rakamlarla Kırım Soda Fabrikası moshchnostnymi inşa etmek talimat:

 • disodyum fosfat - yılda 200.000 ton;
 • soda külü - 675000 ton;
 • Termal fosforik asit - 60000 m.

İnşaat işleri 1968 yılının ilkbaharında başladı. SGC ilk aşaması 1973/12/28 yıl düzenlenen başlatın. İlk soda disodyum üretti. İlk soda külü 30.06.1975 yılın yeni üretiminde üretildi.

şirket büyük bir üretim kapasitesi, yüksek performanslı donanım GDR geldi sahiptir. süreç döngüsü soda kalitesinin gelişmesiyle birlikte düzeldi. 1977 yılında ürünler için sertifikalı SSCB Kalite Mark. Kırım Soda Fabrikası Sovyetler Birliği'nde ilk ağır soda (1980) üretmeye başladı oldu. Bu önemli başarı için takımın birçok üyesi ENEA SSCB ve Ukrayna SSC diploma verildi.

yeni zaman

2003 yılında, SGC özelleştirilmiştir. Attracted yatırımlar önemli ölçüde emisyonlarında teknolojik donanımları,% 15 azalma yükseltme yakıt ve enerji kaynakları azaltmak için bir program gerçekleştirdik. Özellikle, operasyon, 6 MW kapasiteli bir türbin tesisi girmiş yeni bir satır pnevmoupakovochnaya yeniden buhar kireç ocağından yüklü, orta basınçlı doğal gaz boru hattı özetlenebilir, ilerici otomasyon teknolojisi fozyaystvenno ve finansal faaliyetlerini uyguladı. Önümüzdeki 5 yıl içinde üçte bir soda üretiminin hacmi büyüdü, 2,9 kat net gelir arttı.

Fabrika en gelişmiş ve karlı işletmelere Krasnoperekopsky bölge ve bir bütün olarak Kırım biri olmaya devam etmektedir. Backlog önceki sahipleri tarafından terk edildi ve daha fazla böyle önemli ürünün verimini artırmak için izin verir.

tanım

Kırım Soda Fabrikası "A" ve "B" nin soda külü popüler markaların sadece Ukrayna milli tedarikçisi oldu. Bugün, şirketin sahibinin değişikliği ile Rusya'da kimya sanayi konusudur.

Daha teknik soda ev kimya ürünleri, kabartma tozu, Ekstra Evaporated kireç inşaat, gıda sınıfı tuz üretiminde kullanılan KSZ kompozisyon "Syayvo" üretir. kış yol ağı bitki sırasında bakım için sunduğu buzlanmayı önleme ajanları kalsiyum klorür dayalı. 2015 yılında şirket PJSC "Kırım Soda Fabrikası" yeniden yapılandırılmıştır. İletişim: Kırım 296002, Cumhuriyeti, dağlar. Krasnoperekopsk, ul. Proje 1.

2015 için SGC bir soda markası "B" 524 800 ton, sınıf "A" geliştirdi - 2008 yılında başlatılan yemeklik tuz en dinamik şekilde gelişen kendi üretiminin 20.000'den fazla ton üretilen kabartma tozu 335.000 ton .. Onun Tablet formunda 205 ton, 69 yani bunlardan 22.465 ton, üretilen - Bir kartonda.

üretim

Solvay yöntemi ile soda külü endüstriyel üretimi için ham maddelerin en önemli tipleri, sodyum klorür ve tebeşir (kireç) vardır. Onlar Krasnoperekopsk çevresinde üretilmektedir. Bu nedenle, KSZ bazı avantajları tesisi verir kendi hammadde ile donatılmışlardır.

Soda Kırım soda tesisi (Solvay tarafından) üretilen amonyak yöntemi. aşağıdaki adımları içeren bu çok-adımlı işlem:

 • kireç ve karbon dioksit hazırlanması.
 • kireç sütü alınıyor.
 • Ham tuzlu su ile saflaştırılması.
 • emici birimde amonyaklı tuzlu hazırlanması.
 • tuzlu su Karbonasyon.
 • sodyum bikarbonat, sıvı süspansiyonun filtre edilmesi.
 • dükkan soda fırınlarında O'nun kireçlenme.
 • damıtma biriminde sıvılardan Rejenerasyon amonyak soda üretimi.

ekoloji

büyük kimya şirketleri olarak Kırım Soda Fabrikası bölgenin ekolojisi üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. KSZ daha sonra oluşan, ve üretim aktivitesi ortamına katı ve sıvı atıkların önemli bir miktarda sıfırlar. Tehlike neden:

 • tuzlu atık sunulan distile karışımları ve çamurlar yüksek mineralli;
 • Gaz-kireç fırınlar ve Demineralizasyon temizlendikten sonra oluşan acı atık su;
 • sodyum bikarbonat Solüsyonun aşırı üretimi.

Atık "Beyaz Seas" adlı çamur toplayıcılar, geliyor. Sürücü-LTV evaporatör Perekop grup drenajsız tuzlu göllerde (Kırmızı, Kiyatskoe, Kirleutskoe) bir parçasıdır göl kırmızı, kuzey kesiminde yer almaktadır. Bu Kara Bay Karkinitsky 10 kilometre uzaklıktadır. yerleşimci 23 toplam alanı 2 milyondan fazla metreküptür.

Sorunlar ve çözümleri

2014 OJSC "Kırım Soda Fabrikası" Kırım Cumhuriyeti'nin katılımı sonrasında Rusya Federasyonu yetkisi altında geldi. Buna karşılık Ukrayna Kuzey Kırım kanalına göre su üreterek, süspansiyon. Sonuç olarak, şirket üretim döngüsü için gerekli teknik suyunu kaybetti. Sorun kuyu altı suyunu delerek çözüldü. Sıvı, filtrasyon için, saatte 500 m3 arasında ters ozmoz yükleme kapasitesini oluşturmak için gerekli kuyu ile birlikte.

Başka bir sorun sınırındaki güç direkleri erozyon nedeniyle elektrik kesintisi oldu kışın Kırım 2015. Sürekli üretim fabrikası 20 MW / saat mertebesinde olmalıdır. Ancak şirket elektrik ve ısı üreten, kendi mini termik santrali vardır.

yorumlar

LTV - dünyanın en büyüklerinden biri küresel soda pazarının% 2 kontrol şirketleri uzman. Bu lider kimya şirketleri ve bayiler ile işbirliği içindedir. Yorumlar ortakları ürün, hızlı sevkiyat ve çekici fiyatlandırma iyi bir kalitesi hakkında konuşun. Sıradan tüketicilerin yüksek kabartma tozu Kırım bitki değerli.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.