OtomobilArabalar

Kategori B1 - bu nedir? sürücü belgelerinin Yeni kategoriler

Kısa bir süre önce sürücü ehliyeti kategorilerine ilişkin çok sayıda değişiklik yapılmıştır. Yeni kategorilerin giriş sürücüleri adına sayısız sorulara yol açtı. Herkes bu süreç herhangi bir amaç için yapılmıştır anlar. Ancak, her yıl otomobil pazarı, ilgili beceriler elde etmek için gerekli olan yönetimi için yeni araçlar giderek artan sayıda gelir. Birçok sürücü aracın direksiyonuna oturmak ve çoğunlukla diğer yol kullanıcılarına müdahale, eğitim kursundan değildir. Bunu önlemek için, sürücü belgesi yeni semboller ile gelip. Neden kategori B1 gerekli, ne olduğunu, ne amaçla kabul edilmiş ve ne getirdi değiştirir biz makalede dikkate edildi.

Her şey nasıl başladı?

Geri 2009 yılında sürücü belgesi değişiklikleri içeren bir tasarıyı düşünmeye başladı. yetkililer yeni kategoriler ve özel notlar tanıtmak karar verdik. 2011 yılında, normatif hukuki işlemler yapılacak değişiklikler Devlet Duması tarafından kabul edilmiştir.

Birkaç ay sonra yeni bir sertifika pilot proje olarak bazı bölgelerde yayınlanmıştır. 2014 İçişleri Bakanlığı Emri ve yeni ehliyet seri üretim yürürlüğe girmesiyle tarafından kutlandı. Sütun "Özel Notlar" doldurma Yeni özellikler 4 Nisan 2016 tarihinde tanıtıldı.

Yenilikler hakların kategorilerinin seçimi sürücülerin daha sorumlu bir yaklaşım gerektirir ve bazı ek özellikler sunar.

Ne hakla alt kategori B1 verir?

B1 kategorisinde arasındaki farkı düşünün, ne olduğunu ve neyi mümkün eski semboller kıyasla araçların sürmek mümkün kılar. yeniliklere haklara sahip birçok kişi, bu kategori otomatik şanzıman ile bir araba hakkını verir inanıyoruz. Ancak, bu atama ile ilgisi yok iletimi vardır.

Alt kategori B1 yönetmenizi sağlar:

 • quadricycles;
 • üç tekerlekli.

Birçok sürücü ATV quadricycle ile karıştırılıyor. ikincisi direksiyonuna almak için, bir traktör ehliyet gereklidir.

Herkes, kayıtsız, sadece onu görmek mümkün olmayacaktır eğer yukarıdaki teknik nadiren karşılaşılan ve. otomobillerin maliyeti daha az hiçbir şekilde bu tür cihazlar için fiyatı.

yenilik hedefleri

ne olduğunu ve kimin icat, bir B1 kategorisi gerekiyor mu? yetkililer özellikle katılımcıların hedeflerine yol güvenliği uyum için, yeni bir kategori tanıtmak karar verdik. İmalat ve her yıl ivme kazanıyor ile üç tekerlekli ve dört tekerlekli araçlar satışı. erkek nüfusunun yarısından ve bazen kadınlar, ulaştırma yeni modunda aktif olarak ilgilenen olmuştur.

Bu çıkıyor o eğitilmiş değil sürücülerin binlerce kat ettiği yolda Hükümeti Order tanıtılması önce. Ulaştırma görünüm ve teknik özellikler motosikletler ve tamamlamak için arabalara aynı anlama gelmiyor. Onları karıştığı kazaların sayısını azaltmak için ve B1 alt kategorisini tanıtıldı.

Ne sürebilirsin?

bize bu kategori B1 gösterir anlayalım. Sürücünün belli araç kontrol etme hakkına sahip olduğunu ima eder.

Quadricycles - Dört tekerlekli motorlu araçları, sen halka açık yollarda binebilir tekerlek. Trafik polisi Onların kaydı zorunludur. Üç Tekerlekli Bisiklet quadricycle Sadece uygun tekerlek sayısı farklıdır.

Bu araçlar aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Yüksüz kütle 400 kg eşittir;
 • yüklü ağırlık - 550 kg;
 • 50 cm3 motor hacmi;
 • Maksimum hızı - 50 km / s.

Quadricycles ve üç tekerlekli - Araç pasaport dahil standart araç aynı dokümanları, gerek o miniavtomobili veya büyük motosiklet.

Farklı kategoriler A, B1, K?

Şimdi tanımı B1 Hakları herhangi ulaşım ihtiyacı için açıktır. Hangi kategori TC tarafından kabul türler yönetmek için gerekli olacaktır?

üç tekerlekli veya 400'den az kg quadricycle ağırlığı ve motor gücü 15 kW altında ise, hukuk motosiklet onları eşittir. Bu durumda, gerek lisans kategorisi A. sürüş için

mopedler olarak ifade edilir bu üç tekerlekli ya da quadricycles, - motor kapasitesi 50 cm 3 aşmayan araçlar. Onları almanız gerekir yönetmek için bir kategori AM

Kategori B1 hakları kvadritsklov ya da daha fazla 400 kg (- 550 kg yük) ağırlığındaki üç tekerlekli tahrik gerekli. Yukarıdaki iki kategori boş olmalı ve bu aracın yönetiminde geçersiz kılacaktır.

Nasıl bir kategori açmak için?

Bir alt kategori B1 quadricycle gelecek sahibini açmak için özel beceri edinme veya yeni sınavlarına zorunda değildir. Otomatik olarak sürücü standart araba işletmek mümkün ise kategori B sürüş üzerinde hak alındığında sürüş lisansta belirtilen ve tekerlek üç tekerlekli kimse yasaklamaktadır arkasında ardından elde edilir.

Bir aracın yönetiminin doğru ilk defa verilir durumda, ayrı ayrı B1 kategorisini başarısız alırlar. Bunu yapmak için, uygulama saatleri almak ve iki aşamada sınavı geçmek için sürüş okulda özel eğitimden geçmesi gerekecektir. Bu yayınladı sonra ehliyet kategorisi quadricycles ve üç tekerlekli bisikletler sürmek için hakkını verir B, B1,.

Ne B1 alt üretmek gerekir?

isteyen herkes için hakların B1 kategorisinde sahibi olabilmek için aşağıdaki adımları gerektirir:

 • Bir sağlık sertifikası almak için bir tıp merkezine başvurunuz;
 • tür faaliyetleri yürütmek için bir lisansa sahip sürücü kursu, öğrenmek;
 • İç muayene bilet üzerinde soruları gerekli sayıda cevap;
 • E-bilet görevleri ile başa çıkmak için;
 • Düzgün koşu yolundaki bir otomobil manevralar;
 • müfettişlere için sürücü yolun kurallarına uyum;
 • reçete miktarda bir devlet ücreti ödemek;
 • Gerekli tüm belgeleri hazırlamak.

Bütün Yukarıdaki adımlar başarıyla tamamlandığı takdirde kişisel fotoğraf ön hazırlama, Dışişleri Bakanlığı Tescil uzun zamandır beklenen ehliyet almak için gidebilirsiniz.

sağlık şartına

Sürücü belgesi almak için de dahil olmak üzere, çeşitli doktorlar geçmesi gereklidir:

 • terapist;
 • göz doktoru;
 • cerrah;
 • Laura;
 • Nöroloğunuz;
 • psikiyatrist;
 • psikiyatrist.

Buna ek olarak, bir göğüs röntgeni yapmak gerekecektir. Bu omurganın eğrilik derecesini belirlemek yardımcı olacaktır, yüksek derecede sürücü durumu bir engel olabilir.

sağlık hakkının bu sapmalar ulaşılmaz veya tamamen imkansız alacak olursa:

 • göz, strabismus, bir gözde lakrimal kese, kötü görüş ve körlük iltihabı, kronik hastalıklar;
 • tek kulakta sağırlık;
 • yokluğu veya parmak falanjlar;
 • en az 150 santimetre artışı;
 • diyabet;
 • Çeşitli kardiyovasküler hastalıklar.

sınav nasıl?

Bir sürücü kursu uygulama geçtikten sonra iki aşamada gerçekleştirilecektir birkaç görevleri gerçekleştirmek gerekir:

 • Okul eğitiminde iç sınav;
 • Sayıştay sınav.

İlk seçenek - kolayı. Önerilen sorulara cevap genellikle gereklidir. Onlar trafik kurallarına ilgilidir ve ayrıca kazanılan test etmek amaçlıyoruz.

Sonra trafik polisi temsilcilerinin kontrolü altında elektronik ortamda bilet yanıtlar sağlar.

yarış pistinde Sonraki kira sınav. Denetçilerinin varlığında özel donanımlı tesisinde hareket ettirilebilir bir hareket gerçekleştirmek için gereklidir. Bu adımın başarıyla tamamlanmasının ardından diğer katılımcılarla yolda sürüş becerilerini göstermek zorunda şehre, bir gezi olmalıdır.

Sürücü belgesi almak için prosedür

En kısa sürede gelecek sürücü arasında sınavı başarıyla tamamlayan bir sertifika aldıkça, onlar sürücünün kategori B1 elde edilebilir. Sertifika bir fotoğraf ile tabakalı bir plastik kart formunda verilir. Sürücünün belirtilen kişisel verilerin ön tarafında ve arka yüzdeki hakları, ilgili eğitim kategorisini belirlenir.

Yarı fırında pişmiş sürücüleri B1-B4 kategorisi olduğuna inanıyoruz. Bu bir yanılgıdır. Kategori B B1 ve türler BE. Bu işaretler, diğer harf veya rakam içeremez. Belki de yeni semboller zamanla görülecektir. Şimdiye kadar sadece orada bir kategori boşluk yangın ile ilgili B1-B4. Bunlar genellikle bilmeyerek sürücülerin haklarına karşı Cubs tüketmek edilir.

Farklı adlandırmalar AS ve MS?

12. Earl lisans sürüş B1 kategorisini sık sürücüleri anlamıyorum, hangi işareti veya MS AS içeriyor. Bu kendine has özellikleri olan yeni bir alt kategorilerin giriş ile, elbette, kaynaklanmaktadır.

tanımlaması OLARAK Bir kişinin sadece bir yol tekerlek ve koltuk ile donatılmıştır bir veya üç tekerlekli Quadricycle, sürücü anlamına gelir. MS durumunda münhasır tekerlek motosiklet ve motosiklet iniş ile donatılmış araç çalıştırılabilir.

Bu farklılıklar haklarının B1 kategorisinde MS değeri olacaktır özel pulları sütununda, bu durumda ve kategori A ile belirtilebilir düşündürmektedir. B kategorisi AS'nin Hak sahipleri Ehliyetindeki bir not göreceksiniz.

sürücüler sorumluluk

üç tekerlekli ve quadricycles Sürücüler gerekli tüm belgelere sahip olması ve talep üzerine muayene için müfettiş göndermek zorundadır. Aracın düzgün kaydedilmemiş ve sahibi buna hakkı doğrulayan belgelere sahip olmayan sahipse, o zaman bu araç koşullarını belirlemek için araç pound gözaltı ve yer değiştirme tabidir.

Her sürücünün trafik kurallarına uymak ve genel kabul görmüş normları ihlal etmemelidir. Aksi takdirde, bu çok sıkıcı bir ehliyet, cezası veya yoksunluğu ile karşı karşıyadır. Yolun kurallara uyum büyük ölçüde yolda beladan sürücülerini serbest bırakır.

Özetlersek

Size belli olacak umut, kategori B1 arasındaki fark, öyle ve neden ne ihtiyaç vardır. tanıtımından ilgili değişiklikleri dikkate alındığında, bu sembolün görünümünü uygun olduğu sonucuna varılabilir. Quadricycles ve üç tekerlekli - her acemi kuvveti altında yönetilmektedir oldukça bilinmeyen ulaşım. Bir kategori A var Sürücüler, bu tür araçların sürmek hakkına sahiptir: Bir uzman okulda sınavı geçmek zorundadır. Bu bağlamda, yeni B1 kategorisinde direksiyonuna oturarak, nesmyshlonyh sürücülerin sayısını azaltabilir. Ve tanıtım etkinliği sadece zaman gösterecek. Ve oda B1 kategorisinde yangının tanımına ve hiçbir şekilde atıfta unutmayın ehliyet etkiler!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.