SağlıkMüstahzarlar

Papatyanın Şifa özellikleri

Bir asır önce Amerika'dan bize getirilen Papatya, uzun, mükemmel tonlama için bize bilinen yatıştırıcı ve iyileştirici özellikleri olmuştur.

Eski şifacılar birçok sırları ve papatya iyileştirici özelliklerini biliyorlardı - neredeyse her şeyi, hatta kalp hastalığı tedavi.

Terapötik papatya (ilaç) , Mayıs-Ağustos çiçek açar. Haziran-Eylül çiçekleri toplayın ve yavaşça çürümüş üzerinde inflorescences şekilde kurutuldu.

Rusya'nın batı kesiminde Özellikle yaygın. Yol boyunca, çayırlar, clearings yetişir. Yaygın tıpta kullanılan.

Papatyanın Şifa özellikleri

Papatya özü, inflamatuar hastalıkları tedavi antiseptik ve hemostatikler olarak kullanılır. Terapötik papatya hafif büzücü, analjezik, sakinleştirici, terletici, antikonvulsan, safra, etkiye sahiptir. Papatya eter yağı terletici eylem ve iyi dezenfekte, ustranayayut şişkinlik ve mide gazını azaltmak ve çeşitli ağrıları ile baş yardımcı olur. Bazı şifalı bitkiler gibi, papatya, vücut mücadele iltihabı yardımcı gastrointestinal sistemi normalleştirir, sinir sistemi üzerinde uyarıcı veya sakinleştirici etkisi vardır. papatya esansiyel bir baş ağrısı yağı ve zayıflık büyük dozdan itibaren - Bir doz ile abartmak değil önemlidir.

anoreksiya muzdarip papatya olacak - bu onu heyecanlandıran

Bilim adamları papatya harika iyileştirici özelliklerini söylemek - bu kronik ve akut gastrit, mide ülseri, kolit için çok iyidir. aynı zamanda güçlü uyarılabilirliği, nöraljik ağrısı, ağrı kesici adet görme, savaşır ve rahim kanaması azaltır. Bu bitkinin İnfüzyon terleme ile ayak banyoları için kullanılır. Çiftler infüzyon soğuk algınlığı ve grip tedavisinde solunur.

Hint doktorlar papatya yardımıyla bile iktidarsızlık gibi ciddi bir hastalığı tedavi edebilir eminiz. Papatya yaygın erkek ve kadınlarda cinsel sorunların tedavisi için kullanılmaktadır.

Fazla çalışma, aşırı doygunluk toksinler, sindirim bozuklukları, deri hastalıkları ile gövdenin - bu papatya olarak işlenir. Amerika'da, hatta yapılmış papatya çayı krema ve şeker ile. Bu hızlı uyku ve derin uyku gece sarhoş olduğunu. Ayrıca, papatya iyileştirici özellikleri iştah görünümü için kullanılan ve vücudun koruyucu fonksiyonlarını geliştirmek edilir.

pratisyen hekimin onayı olmadan kullanmak için, danışmak emin olamaz!

Endikasyon ve kontrendikasyonlar kullanımı papatya :

Papatya banyoları (deri hastalıkları) ve durulama (örneğin, anjin) (gaz ve diğer bağırsak sorun ile sorunlara) enfüzyon, decoctions, lavman formunda kullanılır. yüksek bir sıcaklıkta nevroz, ağrılı kritik gün, enfüzyon halinde, gövdesinin içinde uygulandığı zaman. Harici dermatit, egzama, vücuda ülserlerin tedavisi için papatya uygulandığı zaman bebek banyo. İnfüzyon durulama boğaz ve boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, stomatit, vs.) tedavisi için oral kavite. Jinekoloji papatya bir şırınga olarak kullanılır. Ona Sıcak lapa eklemlerde ağrı ile baş yardımcı olur.

Eğer aşırı duyarlı iseniz papatya kullanılmasını kontrendike. Hamile kadınlar da onun tarafından tedavi edilemez.

Ayrıca, papatya yaygın olarak kozmetikte kullanılır. Bu bitkinin temelinde Şampuanlar, onların büyümesini geliştirmek onları parlayacak yapma ve altın renk tonu, saç bakmak ve krem tazelik ve sağlıklı görünümlü bir cilt bakımı. Düzenli yıkarsanız papatya kaynatma, cilt anlamıyla sağlığına ile parlayacak.

Papatya - Birçok hastalık ile baş edebilmesini sağlayan bir harika kocakarı ilacı, bu yüzden tek bunu olmalı ev ecza dolabında. Sadece dikkatli henüz kullanın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.