Haber ve ToplumKültür

Ekim alametler. Halk sonbahar alametler

Eğer, sonbahar bildiği gibi - gizemli bayan ve titiz, aynı zamanda altın yapraklar ve irade bir sürü zaman içinde test edilmiş ve bizim meraklı atalarının yaptığı cömertliği ile tanınan, sürprizlerle dolu. bilge ataları sıradan, görünüşte için özel dikkat ciddiye gözlemlerini tedavi doğal fenomenler. Bu nedenle, kuşaktan daha fazla yeni eklenen, sonbahar yaklaşık halk omens toplama geçirilen ağız ile kuşağa.

Belki de şüphecilerin için onlar batıl sağlıksız tezahürünü görünüyor, ama halk sanatı meraklıları için gerçek bir hazine, yüzyıllardır korunmuş paha biçilmez bir deneyim, manevi miras vardır. Buna ek olarak, işaretlerin çoğu oldukça sık, modern insanın günlük yaşamda kullanılan ve uzun ömürlü birden tesadüfleri hak ve pratikte teyit görüldü. Ve özellikle ilginç yüzden dikkatimizi hava ve ikinci ay zheltolistoy güzellik geleceği için ilgili tahminlerin inşaat kaprisleri gözlemlemek - Ekim ayının en eşsiz işaretleri.

Sonbahar - Zaman hava izle

Serin kuzey kıyılarından getirilen ilk don, başlaması, rüzgarın nefes altında ağaçları mobilya yüzeyleyen kararmış sıcak iklimlerin kuş ailesine kaçan - sonbahar mevsiminin tüm bu özellikleri. Analiz ve bunları karşılaştırarak, kolayca forecasters geçmek olabilir.

Örneğin, Eylül ayında paltosunu üzerinde sıkı nöbet tutmalı. yağmur, toprak genellikle sulanan ise, önümüzdeki yıl iyi bir hasat için umut mümkündür. kazlar erken uçup eğer, kuyruğunda kış mutlaka pritaschat. Indian Summer köşede - küçük bir çocuğun bile web havada asılı olduğunu bilir. Kasım ayında çok kar var - Evde ekmek gelecek, ancak ağaçların yaprakları gecikmesi halinde, aniden yere akreplerin görünür, kırpma hatası tehdit - kış yumuşak ve sıcak olacaktır.

yarışma tahmincileri

bağımsız Ertesi gün, aşağıdaki hafta, bir ay, hatta bir yıl zaman ne olacağını tahmin etmek isteyen herkesi yardımcı olacaktır detaylara dikkat - Önemli olan. Üstelik bu eski çağlarda, zaman buna göre, böyle yapma tahminler olarak Dünya atmosferinde fiziksel süreçleri incelemek uzmanları, gerekliydi, orada meteoroloji bilimi, ve. Bu sadece ekim sonuçları, ancak kişisel mutluluk bağlıydı.

Atalarımız inanılmaz keskinlik farklıydı. Onlar sadece sonbaharda hakkında halk kehanetleri yapmak ve yılın en aydır her takvim günü için onları özellikle tahsis başarmış! Ekim bir istisna değildir.

"Gryaznik" nedir?

Eskiler "gryaznik" Ekim kelimeyi denir. Bunun nedeni açıktır: solgun güneş giderek gri bulutların arkasına saklanmak başlıyor, gökyüzü kirli bir bez gibi olur ve ilk yağmurlar rutubeti ve çamuru getirmek. ve doğum görülen değişikliklerin niteliği temelinde Ekim ayını işaret ediyor. Öğrenilmiş gök aniden görünürse, kış karda kısa ve cimri olacağını savunuyorlar.

Ay halo ise, sıcak bir yaz beklemelidir. kısmen, daha sonra yıl daha kolay olacak - - tamamen kış şiddetli olacaktır: İzlemesi değer ve nasıl onun kıyafeti yaprak döken meşe ateş ve huş olduğunu. vinçler güneye uçar Bir başka önemli bir gün, 1 Ekim'de ise - Arina de, zaten Shroud (14) ilk don korkmak. Yaygın atasözleri ve deyimler olarak bugün bilinen: "Ekim-gryaznik - hayır jantlar, hiçbir koşucu sevmiyorum"; "Meşe ağaçları bir sürü meşe palamudu ise - Şiddetli kış bekliyoruz"; "Ekim arazi kapsayacaktır -. Yaprak ve burada kar"

Kötü ruh ile şaka yapmayın

Eğer sonbahar 1 Eylül'de tam haklara girer emin misiniz? Burada inançlarını yeniden gözden ve Meli yüzden. Eskiden "altın" sezon gerçek başlangıcına Ekim ayının beşinci günü. genellikle acımasızca savunmasız bırakır yırttı ve kolay uykuda kötü ruhları uyandırmak hasar veya açık kaynak tehlikeli hastalıkları getirebilir sert rüzgarlar poryvchatym eşlik eder beri sıradan insanların görünümlerinde, bu tarih, elverişsiz ve hatta mistik gibiydi.

yangına karşı kurtarıcıyı ve koruyucusu boğulma - gün Aziz Phocas anmak gerekir, yakalamak ve balık yemek oldu yasaktır bilmek yararlıdır. 5 Ekim işaretler çok önemli ve anlamlı: Fok huş yapraklardan görmemek uzun süre kar, kurtulduk değil varsa; akçaağaç ile kiraz çıplaktı, bu yüzden kış itaat; Bir bırakılan yaprak titrek kavak, ardından sonbahar geldi.

doğaüstü varlığına inanmıyorum olanlar için, çok unutulmamalıdır kötü ruh bu konuda görüşlerinizi merak etmez ve bu yüzden onun kızgın olması durumunda bunun sonuçlarının önümüzdeki dönemde yavaş olmayacaktır.

Wedding Planner

Sonbahar alanlarında ve çiftlikte geçen çalışma ile sona erdi ekvator civarında, düğün şenlikleri sakin ve neşeli vakit geldi. Hristiyanların en çok karşılama ve saygı tatil (ve hala çok kalır) Meryemana korunması. Ekim ayının ana belirtileri onunla bağladı. Bu uzun ve mutlu bir evlilik yaşamının hayal tüm evlenmemiş kızlar arıyoruz özel tarih vardır.

Bunlar, doğru erkeği bulmak yardımcı kendi kafalarına yani düğün peçe kapağına, kapak istekle, Kutsal Bakire Meryem'e gelinlerin koruyucusudur onların dualarını sunuyoruz. Onlar dua bu günde, kızlar duyulmamış kalır olmadığını söylemek. iddia insanların ekim ayının hatta işaretler vardır o Shroud rüzgar estiğinde ise - gelin büyük bir talep olacak ve aynı kar gelirse - düğün bir sürü kutladı mümkün olacak.

Pokrov kış yargıç Hakkında

Sen daha iyi değil, meteorologların tahminleri dinlemek pencereyi vyglyante için acele, gelecekteki kış olacak tam olarak bilmek istiyorum 14 Ekim ve vinçler güneye gönderilirse bir göz atın. Uçar gider - bu yüzden karlı bir kalıcı soğuk erken gel ve onunla getirmek zamanıdır.

Ayrıca Shroud bir gün tam olduğunu görülmektedir ve kış bize olacak. Bu kutlamaları izleyin dikkatlice gerektiğini rüzgarın yönünü. İşaretler Ekim durumu: doğu rüzgar soğuk, güney soğutma kanatlarında getirecek - lütfen ölçülen ısı batı - ihsan kar fırtınası ve kararsız - Sürpriz kış değişkenliği.

Bir çocuğun gözünden Ekim

incelemek ve dış dünyada neler olup bittiğini karşılaştırmak, bilgi bulmak - büyüyen çocuğun her birinin sevdiği aktiviteler. çocuğunuza verebileceğiniz Ne kadar sevinç, doğal olayları gözlemlemek Normal görünüyor. Çocuklar için işaretler hala oyunların erişilebilir ve arzu formda açıklamalıdır Ekim ayında böylece Tabii ki, çocuklar kesinlikle hiçbir neden ulusal takvim hazırlanması inceliklerini dalmak için. Yani yeni daha ilginç ve herhangi bir sorun olmadan hatırlanacak görünecek.

sonbahar gezintiye bir oğlunuz veya kızınız ile gelip Yeter, örümcek ağı bak: Birçok find - Önümüzdeki ay sıcaklığını keyfine varacaksınız. Sonra kuşlar yüksek uçan olup olmadığını görmek için, gökyüzüne gözlerini kaldırın. Çok yüksek ise - kar dağlar neden olacaktır çünkü bir kızakla tüm kış, vasiyetini binmek çocuğunuzu bildirin. Kuşlar düşük sinek ise - atlı kızak tavan arasında toz toplamak zorunda kalacak, yeterli kar düşer.

Yaklaşık böylece iyi bir denemede ise, heyecan verici, Ekim çocuklar için daha sonra eğitim, mütevazi unutulmaz olacak kehanetleri formüle gerekiyor ve.

Bir kürk manto almanın vakti geldi

Soğuk havalarda arifesinde Birçok kişi oldukça mantıklı bir soru var - bu tutsaklık dolapları sıcak elbise veya favori pahalı kürk gelen serbest bırakmak için zaten zaman olup olmadığı. o davayı almak daha iyi olduğunda, bir kez daha istemi halk Ekim alametler. insanlar Trifon'la ve Pelagia'nın adı gününü kutlarken 21 sayı, kış donları için gardırop hazırlığı kontrol zamanı. "Trifon tabaka onarımı ve Pelagia eldivenler ustası": büyükanne hala söylediğini şaşırmamak gerekir. Yani yaşlılar dinlemek - yanlış gidemez!

Biz kâr önemlidir

kendi mali durumuna bir iyileşme görmek isteyenler için, sayı 24 takvimde görüntülenir Philippi altındaki, üzerinde odaklanmaya için çok yararlı olacaktır.

Eğer ekim belirtileri yardımcı olacaktır parasal kazanç üzerinden fala. Daha doğrusu, bunlardan biri, kar varlığıyla ilişkili olduğu. Servet ve finansal istikrarın ancak kar nemli toprak kapsayacak ve çözülmeye kalkma durumunda beklenebilir. gölet güvenle donmuş olmadığını kontrol edin: buz üzerinde o gün gibi, ama fanatizm olmadan bu adımı Treat - Buna ek olarak, esenlik olabilir basit bir şekilde sabitlemek için.

barış için dua ile

Ekim ayı Halk alametler, son 31 gün içinde tükendiği zaman Aziz Luka saygı hafıza - öğretmen simgesi boyama. Onun için atalarımız ile tedavi olan barış duaları ve aile mutluluğu.

, Kiraz ağacının sokakta bakmak yapraklar üzerinde bulmak için günde tembel olmayın - Uzun zaman kar için beklemek zorunda. Önceden kardan adam müdahalesi fanlar üzgün olmamalı rağmen, dinsiz sağlık yardımları kendiniz ulusal takvimde almak emin olun için, uygun bir şey miktarı, ancak can çünkü - marka doğanın döngüsünde lekeli yeni.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.