SağlıkMüstahzarlar

Onlar hakkında hazırlıkları ve değerlendirme: eklemler için Hyaluronik asit

İstatistik kuru rakamlar bir veya gezegende eklemlerin başka hastalık uğrar verdiğini belirtmek aralarında Rusların her beşinci sakini yaklaşık yirmi milyon insan. Dehidrasyon ve kıkırdak dokunun yıkımına ardından dejeneratif eklem değişiklikleri (bel ağrısı, artirit ve diğerleri). Bağ doku oluşturan ve insan biyolojik sıvılarda bulunan önemli bileşenlerden biri, hiyalüronik asittir. eklemlerde için bu artış hareketlilik olur ve ağrıyı azaltmak beri doğal bir maddedir, bir nimet olabiliyor. hyaluronik asit - - insan eklemlerinde geniş yerine doğal sinoviyal sıvı viskozitesini arttıran, besleme ve kıkırdak hasarı yapısının geri yer alan ve ayrıca bir kişinin hareketi kolaylaştıran, omuz, kalça, diz eklemlerinde kıkırdak yapıların (hatta neredeyse yok) kayar artırmaktadır. Bu nasıl oluyor?

Sağlıklı ve hasta eklemlerin: hiyaluronik asit preparatların değeri

sağlıklı bir kemik eklem yapısı hareket tamponlayarak nedeniyle viskoelastik özellikleri, eklem kapsülü ve sinoviyal sıvı, eklem yüzeyi yağlama iç duvarını kaplayan yüzey kaplamalı bir katı hyalin kıkırdak, sinoviyal membran içerir ve. kemik dokusunun kaplama hyalin kıkırdak, sinoviyal sıvıdan, hem de altta uzanan tabakalarından güç alır. sağlıklı eklemlerde olduğundan daha yoğun bir yapıya sahiptir ve esnek bir yıkama sıvısı bu yüzeyi kaygan ve böylece büyük ölçüde kemik eklem içinde kayan kolaylaştırır. 50 yaşın üzerindeki osteoartrit hastalarında, hem de insanlarda sinoviyal sıvı yağlama ve koruyucu özelliklerini kaybeder. eklem dokularında Onun miktar önemli ölçüde azalır. Kıkırdak artiküler yüzeylerinin sürtünme arttırılır, kompakt bir yapı kaybeder ve çevresinde iltihaplanma ve ağrı görünümüne yol açar. eklem için Hyaluronik asit, benzer bir işlevi yerine getirir , sinoviyal sıvı "sıvı protez" - - mükemmel bir alternatif olarak kabul edilir onlar onun doktorlar diyoruz.

eklemler için hiyaluronik asit preparatlarının kullanımı

enfekte hyalin kıkırdak bitişik boşluğun içine verildiği hyaluronat preparatlar içinden eklem içi enjeksiyon, sayısı hastalığı, doku hasarının ölçüde şiddetine bağlıdır ve tabii 3-5 enjeksiyon yapar. altı ay veya bir yıl içinde: Bir doktor tarafından reçete olarak dersler Tekrarlanan. hastane ortamında ve klinikte eklem için hiyalüronik asit tanıttı. eklemler çok fazla etkiledi değilseniz, doktorlar bir hastanın yaşam ritmini değiştirmek için değil izin verebilir, ancak tedavi diz veya omuz eklemi üzerindeki yükü azaltmak için süresince bu tavsiye edilir. hyaluronik asit enjeksiyonları doku inflamasyonu semptomların ortaya çıkması ile şişme, eklem deri sıcaklığındaki artış, artan ağrı ve yetersizlik diz daha bu özellikleri üstesinden gelmek için erteleme bükmek için. Bunun nedeni, eklemler için hiyaluronik asit preparatları çok ciddi şekilde etkinliği önemli ölçüde azalır seyreltir bol miktarda bulunan eklem içi efüzyon, etmektir. Enflamatuar süreç, bağlı hız kortikosteroidler ortadan kalktığında, hiyaluronik asidin kullanımı daha belirgin terapötik sonuç verebilir.

Hyaluronik asit (eklemler için enjeksiyonlar) etkisi nedir?

İçi hyaluronat bazlı ilaçlar eklemlerde üç ana hastalık süreci ile hareket eder viskozite ve sinoviyal sıvı miktarı artmaktadır, hiyalüronik asit sürtünme ortak yüzeyleri azaltmaya yardımcı olur, ve daha büyük bir tamponlama kalitesi ne zaman hareket; Bu kondrosit hücreleri arttırır ve hyalin kıkırdak gücü yenilenmesini sağlar; enflamatuar süreçleri önlemek ve semptomlarının şiddetini azaltır. Böylece bağlantılar için hiyaluronik asit osteoartrit ve yaşam kalitesi hastanın semptomlarının azaltılmasını, mükemmel bir araçtır. Bu koruma, jel, implant bağlantı üzerindeki yükü azaltır ve kıkırdak besler ve insan sinoviyal sıvı özdeş bir doğal protezi oluşturur.

Ortak hiyalüronik asidin preparatlarla çeşitleri

hyaluronat içeren preparatların hastalar enjeksiyon davranın yenilgi distrofik-dejeneratif eklem, geçen yüzyılın 70-ler ile başladı. İlaç ve sözde "hiyalüronik asit". Için eklemlerin tedavisinde bu işletim yöntemiyle için güvenli bir alternatif olarak ve önemli ölçüde hastaların yaşam kalitesini artırır, çünkü osteoartrit deforme etkilenir, bu kullanışlı uyar. En bugün eczanelerde ilaç bulundu - Almanya'dan ve Avusturya, "Fermatron" (Fermatron C "ve" Fermatron - yanı sıra "Sinokrom" ve "Sinokrom Forte" ( "Ostenil® mini" ve "Ostenil® Plus" dahil) "Ostenil®" dir artı ") - İngiltere'den gelen" - İrlanda'dan Suplazin". Daha az yaygın olarak siz "adanta" (Japonya), "ViskoPlyus" (İsveç), "viscos" (Almanya), "Hyalgan Phidias' (İtalya)," Gialual Artro »(Ukrayna)," Gialyuks "ve" gibi popüler ilaçlar bulabilirsiniz Giruan Plus "(Güney Kore)," Dyuralan Es Jay "ve" Synvisc "(ABD). Yerli müstahzarlar "Giastat" (Tula) ve "Intradzhekt Gialuform" (laboratuvar "Toskani" Moskova) izole itibaren. içeren bileşim, sinovyal sıvıda değiştirilmesi için formülasyonlar , sodyum hiyalüronat, tek kullanımlık şırıngalar üretilen çözeltiler vardır.

Ortak hyaluronik asit ile ilaçların maliyeti

Yukarıdaki ürünlerin çoğu eczanelerde satın alınabilir. Ancak, değerlendirme bakılırsa, eklemlerde için hiyalüronik asit (özellikle yabancı yapımı) - değil ucuz bir zevk. İlacın fiyat için şırınga başına üç bin beş ruble arasında değişir. Bu toplamın bir hayli payı marka bilinirliği kapsar. yaklaşık üçte bir oranında daha düşük Bu kategoride Rus ürünlerin maliyeti. Buna ek olarak, yöntem ve kalça ile ilgili sorunlar durumunda 500-1000 ruble (omuz ve diz eklemleri) ortalama ödemek zorunda 1500 - ruble kadar. Örneğin, bir ilaç "Gialyuks" bir intraartiküler enjeksiyon yapıldı 4750 ruble için önerilen. biz ihtiyacı enjeksiyonların böyle bir kurs üç (eklemlerin durumuna bağlı olarak) beşe yapmak düşünürsek, toplam miktar büyük ölçüde hastanın kişisel veya aile bütçesine kolaylaştırabilir. Ancak, bu tür tedaviye bir alternatif - Protez eklemlerin değil ucuz ve güvenli olmayan çalışma, bu kadar çok insan hyaluronat hazırlıkların zamanında uygulanmasını tercih ediyorum.

Hyaluronik asit: yorumlar

hiyaluronidaz bir hidrojel formundaki sıvı için ortak implantlar önemli avantajlar sağlar. Bu nedenle, bütün görüşler ve konvansiyonel ağdan tıbbi romatoloji ve hastaların hem yapılan yorumlar çok olumlu buldum. onun üzerinde prosedürün sadece sonucunu, bağlı değil, aynı zamanda eklemlerin sağlığını ilerletmek için çünkü Birçoğu, kaliteli ürünler tasarruf tavsiye edilir. Yabancı ürünler anında etki için övgüyle vardır. eklem içi diz eklemi için Hyaluronik asit poliklinik ortamında haftada bir kez enjekte edilir. Hastaların Yorumlar çoğunluğu hyalüronik asidin hacminin katılmasıyla enjeksiyonundan sonra biraz şişlik görünümünü, göstermektedir. Bir veya iki gün dış eklem görünümle zamanki formunu alır.

konsey

İlacın kalitesi yanında, forumlarda kişi doktor nitelikleri ve kliniğin itibar dikkat etmek önerilir. hyaluronik asit tedavisinden sonra, onlara göre, uzun bir tahliye durum hissetti. kesiminden ile tam aktif yaşam, tuttuğunuz ve seyahat tekrar kullanılabilir hale gelir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.