SeyahatSeyahat İpuçları

Notre-Dame: Tarih, fotoğraf ve ilginç gerçekler

Notre Dame Katedrali olarak bilinen Notre-Dame, - Büyük Dükalığı bir Roma Katolik kilisesi. Onun kurucuları ilk olarak bu şehirde bir üniversite inşa edilmiş ve daha sonra almak ve tapınak karar Jesuits'i olarak kabul edilir. 1613 yılında ilk taşı koydu ve 10 yıl sonra kilise takdis ve açıldı.

Notre-Dame: Yapım Tarihi

I mimarı Zhan Dyu blok montajı yapan. inşaat sonra aşağıdaki 150 yıl boyunca Cizvitler Sipariş Kiliseye gittim ve burada dua etti. Ancak ekonomi ve Avrupa politikası başından üzerindeki orta 1700s kardeşlik etkisi endişe yaratmaya. Bu nedenle, kamuoyu bir Avrupa devletinin topraklarından sürüldüler.

1773 yılında, kilise, mucizevi bir görüntü sundu "Bakire-yorgan" çağrısında bulundu. Aslında, o kilise Notre-Dame adı verildi nedeni oldu. Ama sadece 1848 yılında oldu. Birincisi, 1778-m olarak, Kilise Aziz Nicholas ve Kutsal Theresa seçildi Mariya Tereziya tapınak Parish hale geldiği, Notre Dame şehir (Avusturya İmparatoriçesi) verir. Eh, katedral başlığı sadece 1870 yılında kendisine verildi. O kutsal sonra kendini Papa Pius IX yapılmış.

Mimari stili: İki dönemlerin toplantısı

Renaissance - Notre Dame (Lüksemburg), aynı zamanda bir çok mimari elemanlar Renaissance mevcut olduğu geç gotik mimarisinin açık örneğidir. Bu sayede alışılmadık birleşme, bina özellikle büyüleyici görünüyor. Bu Avrupa'da değil tüm dünyada sadece Rönesans unsurları ile geç Gotik kilise nadir bir örnektir.

Dış görünüş ve iç: Lüksemburg Notre Dame bir açıklaması

İçinde ve Notre-Dame Katedrali dışında oldukça etkileyici görünüyor. o Rönesans titizlik Gotik unsurları yumuşar olarak. Ve içinde süslemeleri genel resmini tamamlamak Mağribi tarzı, rejenerasyon zengin koroları kullanılan. doğu ve merkezi - Tapınak büyük ölçekli imar (1935-1938 yıl) sırasında inşa edilmiş iki üç kuleleri, taçlandırdı. Batı da katedralin zaman tabanından bulunmaktadır. Halen Cizvit kilisenin bir parçasıydı. Sonra ve şimdi çan kulesi kulesi rolünü gerçekleştirir.

Dışarıda, Gotik etrafına baktı: ve inşaat tarzı ve kemerli, dar pencereler ve bazı dekoratif unsurlar. Eğer sokak ona baktığınızda, bu küçük bir tapınak gibi görünüyor. Ama bu görüş sadece içeri girmenin gerekli olduğunu değişiyor. Parishioners tonozlu tavanlı ferah odalar sunmaktadır. Lüks iç dekorasyon özel bir ilgiyi hak. Notre-Dame kısaca gibi Ortaçağ'dan dışına taşındı. Sadece büyük salonlarda hakkında, güzel bayanlar tarafından şövalyeler eşlik edecek gibi görünüyor. Burada arabesk, heykeller çok çeşitli, neo-Gotik tasarımda itirafı ile kolonun etkileyici boyutunu görebilirsiniz. Parlaklık tüm bu İncil sahneleri tasvir güzel vitray pencereler eklenir.

Yukarıda sözü edilen Meryem imajı, güney bölgesinde yer almaktadır. Bu hac bir amacıdır. Her yıl burada görmekti seyahat hacıların büyük miktardır. Gösterişli koro dikkat değer ve nefe boyadı. başka bir deyişle, aziz ve defin emanetler saygı tasarlanmış kemerli tavanlara, crypt ile yeraltı odaları da vardır. Bu Lüksemburg Dukes kalıntılarını barındıran ve girişinde bir bekçi rolünü gerçekleştirmek, dev bronz aslanları görebilirsiniz. Ayrıca Lüksemburg ve Bohemya John Kör Kralı'nın Count bu oda lahit içinde.

Notre-Dame: İlginç Bilgiler

Neredeyse 400 yıl boyunca Tapınağı. Tüm bu sefer, o bilinçli onun doğrudan "görevi" gerçekleştirir. Böyle kiliseler seyrek görülebilir, çünkü bu, muhtemelen en önemli gerçektir. Tarihsel açıdan bu en önemli özelliği, tapınak değişiklikleri ve şehir ile birlikte önemli bir halk olaylar yaşadı çünkü. O yılında yüzden fazla kuşak ziyaret: duvarları hala burada bir kez mevcut bütün insanların hafızasını korumak.

Katedral korunma isteme onun desteğini sağlamak için Tanrı'nın Anne suretinde gelip Roma Katolikleri için kutsal hac merkezi bir yer olduğunu bilmek de ilginçtir. Virgin Paskalya görüntüsünün tarih her beşinci Pazar şehrin içinden yapılır. İnsanlara takip eder rota Ortaçağ'dan beri hala devam ettiğini dikkat çekicidir.

adres Katedrali

Temple 4 Place de Clairefontaine, Lüksemburg yer almaktadır. Katedral her gün açıktır. Giriş yanı sıra diğer tüm kiliselerde, ücretsiz. Bu makalede sunuldu fotoğraf olan Notre-Dame, küçük ama güzel ve böyle bir olağandışı duruma en ilgi çekici özelliklerinden biridir. onun Ziyaret - "Plan A" her turist için, sadece burada iki dönemlerin mükemmel birleşimini görmek ve ciddi, büyüleyici organı sesleri keyfini çünkü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.