Ev ve AileÇocuklar

Çocuklar için ilaç "Pantokaltsin". "Pantokaltsin" çocuklar - yorum. Çocuklar için "Pantokaltsin" - Talimatlar

Bir çocuğa "Pantokaltsin" ilaç oldukça sık atanır. Bu nutropik antikonvülzan serebroprotektiftir, antidizuricescoe ve diğer etkinlikler kılınması anlamına gelir. Hazırlama, doku ve hücre metabolizmasında artırır hipoksi gelişmesini engeller. Bu makale çocuklar, ebeveynler ve profesyoneller yorumlara ilaç "Pantokaltsin" talimatı iyileştirici özelliklerini tartışacağız.

farmakolojik Aktivitesi

nedeni, bileşimin hopantenic asit varlığı, ilacın etki spektrumu. İlaç ile doğrudan inhibe edici süreçlerin GABAerjik sinapslarda artar, GABAB reseptör kanal kompleksini etkiler. norepinefrin, glutamat, dopamin, serotonin, nörotransmitter sistemine ilacın doğrudan etkisinin kanıt yoktur. Normal glükoz metabolizması vücutta nedeniyle etkinlik hopantenic asit, özellikle de, bu kullanım, serebral korteks, serebellum, hipotalamus ve bazal gangliada artırıldı. Buna ek olarak, beyin hücrelerindeki nükleik asitlerin değişimi ile düzenlenir, RNA, protein, ATP gelişmiş sentezi de dahil olmak üzere, anabolik işlemleri, uyarılmış.

Hopantenic asit azaltır platelet toplanmasını hücreleri oksijen ihtiyacını azaltır ve böylece hipoksi önler, hipoksik koşullar altında, ve böylece beyin nöron oksijen kaynağı iyileştirilmesi, eritrositlerin mikrovasküler geçişi iyileşmeye katkıda bulunur. İlaç, nöro-koruyucu bir etki oluşturur önemli ölçüde enerji metabolizmasını arttırarak, sitrik asit, metabolizması üzerinde hareket eder.

Çocuklar için "Pantokaltsin" da geçerli olduğunu hafıza, algı, geliştirir, çünkü araçlar konsantrasyon, yetenek ve öğrenme öğrenme, zihinsel fonksiyonunu iyileştirir. ilaç, bir yatıştırıcı (yumuşak) bir etkiye sahiptir spontan motor faaliyeti sıklığını azaltan, hiperaktivite azalır. Motor uyarılabilirliğini sinir impulslarının iletimini optimize etmek ve düşürerek Hopantenic asit antikonvülsan etki üretir.

farmakodinami

sindirim sistemi içinde yutulan ilaç bir saat sonra en yüksek konsantrasyon kan plazması iyi emilir eğer. ilaç etkin bir şekilde nüfuz eder , kan-beyin bariyeri hopantenic asit aynı zamanda böbrek, karaciğer, mide duvarı, deri birikir. değişmeden atılır İlaç tamamıyla 48 saat, özellikle böbrekler içinde ortadan kaldırıldı.

Kullanım endikasyonları

Çocuklar için kullanılan ilaç "Pantokaltsin" talimatları kaynaklanan bilişsel bozukluk tayin gösterir nörotik bozukluklar ve organik beyin hasarı. Çocuklar için ilaç tedavisinde kullanılır:

  • Şizofrenide serebral organik eksikliği (antidepresanlar, antipsikotikler ile);
  • kafatası-beyin yaralanmaları ve (başka ilaçlar ile kombinasyon halinde) neuroinfections sonuçları;
  • Sinir sisteminin kalıtsal patolojilerinde ekstrapiramidal hiperkinezi (örneğin, gepatotserebralnoy distrofi);
  • (Antikonvülsan ilaçla) gerektiren epilepsi, zeka geriliği süreçleri;
  • miktürisyon bozuklukları (gündüz idrar tutamama, aciliyet, idrarını tutamama, sık idrara çıkma).

Ayrıca, çocuklar kılavuzu için ilaç "Pantokaltsin" fiziksel ve zihinsel performans, psiko-duygusal aşırı azaltılmasında kullanılmasını önermektedir. Dikkat Eksikliği eşlik eder gecikmeli zihinsel ve entelektüel gelişim, klonik kekemelik, hiperaktivite sendromu olan hastalarda kullanım, hem de depolama ve algıyı geliştirmek.

hayatının ilk günlerinde, perinatal ensefalopati, nevroz, epilepsi (küçük nöbetler için), tserebrostenicheskom sendromu (mental retardasyon), serebral palsi, bacak tremor çeşitli biçimleri, konvülsiyonlar tahsis İlaç "Pantokaltsin" bebekler.

dozaj formu. yapı

İlaç Valyum Spigotlu olan pahlı beyaz tablet olarak kullanılabilir. Aktif bileşen, her tablet kalsiyum gopantenat 250 veya 500 mg arasında bir miktarda mevcut olduğu hareket eder. Minör bileşenler kalsiyum stearat, patates nişastası, magnezyum hidroksikarbonat, talktır. Tabletler 10 adet veya 50 adet plastik kavanoz anahat paketleri içine paketlenmiş. Birlikte talimatlar ve bu formda beş paket veya karton kutu içine yerleştirilen bir banka, satılık serbest bırakılır.

Ben üç yıla kadar çocuklar için ilaç kullanabilir mi?

Bu sorun birçok velilere ilgilendirir. ilaca talimatlar üç yıla çocukları vazgeçmek tavsiye edilmez söylüyorlar. Ama doktorlar genellikle bir yaşın altındaki çocuklarda ve hatta yeni doğan "Pantokaltsin" demektir reçete. Nasıl yani?

bu ilaç tablet şeklinde kullanılabilir ve aslında nedenle bebekler için kullanımı çok uygun değil. Bu Konsey Tüzüğü küçük çocuklar için ilaç "Pantokaltsin" geçerli olmadığını tek sebebi. "Pantogam" - Bebekler tercihen bir şurup formunda içindeki araçlar işaret etmektedir. Oysa sık kullandığınız çocuk nöroloji ve çocuk doktorları yeni doğmuş çocukların tedavisinde ilaç "Pantokaltsin" dir. Bunun nedenleri mevcuttur.

Daha iyi çocuklar gördük, ama bebekler için çok tehlikeli olan deri döküntüleri şeklinde yanı sıra anjiyonörotik ödem, ürtiker, alerjik rinit ve konjunktivit, alerjiye neden olabilirler olsa Şurubu "Pantogam". o hipoalerjenik yoludur çünkü aynı zamanda, çocuklar için ilaç "Pantokaltsin" (talimat bu onaylar), güvenlidir.

Çocuğun vücudunda ilacın eylem. yorumlar

Çocuk gövdesi yüksek yumuşaklığa sahiptir. Bu aynı zamanda beyin hücrelerine için de geçerlidir. çocuk için hücrelerdeki proteinlerin doğru metabolizması özellikle önemlidir. İlaç "Pantokaltsin" beyin üzerinde çok yönlü bir etkiye sahiptir. Daha önce bahsedildiği gibi, nöronlar metabolizmayı artırır ve böylece temel beyin fonksiyonlarını geri yükler. Sonuç olarak, çocuklar, daha iyi geliştirmek pratik beceri ve bilginin çeşitli asimile etmeye başlar, bilişsel ve entelektüel yeteneklerini artırdı.

Ayrıca MSS reçete yazanlar "Pantokaltsin" çocukları frenleme için. Çocukları vardı farklı hiperaktivite ve sinirlilik Yorumlar ebeveynler, çocuklar daha sakin ilacı aldıktan sonra, onlar, geliştirilmiş motor koordinasyonu dikkat konsantrasyonunu artırdığı bildirildi. Anne ve baba çocukları okulda daha iyi hale söylüyorlar.

USC ilacın kullanımı

Çocuklarda en sık görülen nörolojik hastalıklar sinir sistemine perinatal hasar olarak kabul edilir. Kelime "perinatal" yenilgi doğumdan sonra 7 gün öncesine kadar intrauterin hayatın 22. hafta (154 gün) süre içinde gerçekleştiğini söylüyor. çeşitli faktörlere, sonradan gelişimini ve sağlığını belirleyen için şu anda fetüs / bebek vücut üzerinde.

NCSP en sık görülen nedeni gücünün ihlaline tüm beyin küçük odaklar şeklinde lezyonlar ile karakterize perinatal ensefalopati, anlamına gelir. Çoğu zaman, bu patoloji hipoksi bir arka planı ortaya çıkar - bu da dolaşım bozuklukları nedeniyle beynin oksijen temini, eksikliği.

perinatal ensefalopatide Ciddi düzensizlikler doğumdan hemen sonra ortaya çıkabilir ve mevcut olmayabilir, ve patoloji sorunsuz akacaktır ancak gelecekte yine çocuğun zihinsel gelişimini etkileyecektir. Bu çocuklar onlar, konuşmaya gecikmiş, zihinsel gelişiminde geride deneyim öğrenme güçlükleri başlangıç gecikme, baş ağrıları rahatsız. Bu tanısıyla Çocuk tedavi ilaç "Pantokaltsin" bir ders olarak uygulanan gösterir. Bu ilacın çocuklar için çok etkilidir: Bu yeni beceriler öğrenme yeteneği geliştirmek nedeniyle baş ağrısı kaldırılmasına bebeğin durumunu iyileştirir.

sendromu hiperaktivite ilacın uygulanması

Prenatal dönem veya bebeklik sırasında herhangi beyin mikroporazhenie olmuşsa, gelecekte çocuk dikkat bozuklukları eşlik hiperaktivite gelişebilir. Bu çocuklar yüksek motor aktivite, yönetilemez davranışı ve hiçbir şeye konsantre bir yetersizlik var. gruptaki çocukların rahatsız adaptasyonun bir sonucu olarak, tamamen yeni bilgi elde edilemez.

hiperaktivite bozukluğu ortadan kaldırmak için, nöroloji tıp "Pantokaltsin" çocukları vermek tavsiye etti. Yorumlar veliler ilacın etkinliğini doğrulamaktadır. Momma Tedavinin gidişatı çocukların daha dikkatli ve azim olduktan sonra, onların davranışları geliştirir ve anaokulu / okul adaptasyon daha kolay olduğunu söylüyorlar.

inkontinans ilaç kullanımı

mesane nöromüsküler işlev bozukluğu ile bağlantılı nörolojik bozuklukların arka plana karşı, çocuk gündüz olabilir ve gece idrar kaçırma. Bu durumda, ilaç da "Pantokaltsin" yardımcı olacaktır. Bu mesane işleyişini optimize eder ve çocuklarda idrar normalleştirir.

Nasıl "Pantokaltsin" almak için?

Tabletler otuz dakikaya yemek sonrası onbeş içilir. Çocuklar için günlük doz - 0,75-3 gram, tek - 0.25-0.5 gram. Ortalama tedavi kursu, bazı durumlarda, altı aya kadar uzatılabilir, bir ila dört ay sürer. Üç ya da altı aylık bir aradan sonra, tedavinin ikinci ders "Pantokaltsin" anlamına geçirebilirsiniz. Çocuklar için doz klinik resme bağlı olarak uzman seçilir. Bebekler, tablet küçük bir su miktarı içinde çözülmüştür.

Tıp, zaten belirtildiği gibi, bu yüzden (16 saat sonra tablet kullanmak tavsiye edilmez) o gün boyunca ve sabah yapılmalıdır alarak bir nootropik etkiye sahiptir. Kural olarak, çocuklar, yaşlarına göre aşağıdaki günlük dozlarda ayarlayın: bir yıla kadar - bir yıl 0,5-1 gram, üç yıl - 1.5-2 gram üçten on beş yıla kadar - 2.5-3 gram.

idrar bozuklukları çocuklar için tek doz 0.25-0.5 gram, ve günlük olarak vücut ağırlığının kilogramı başına 0.025-0.05 gram belirlenen hesaplarken. Terapötik kurs - bir ila üç aydır. İlacın kullanımı böyle bir plan olmalıdır: o zaman, kademeli olarak yedi ila on iki gün boyunca arttırarak düşük doz ile başlamak 1540 güne maksimum miktarda almak ve sonra yavaş yavaş ilacın kaldırılmasını tamamlamak için yedi veya sekiz gün boyunca azaltmak için.

Yan etkiler. yorumlar

Doktorlar ilaç olumsuz etkilere sebep neredeyse hiç, bu nedenle güvenle ilacı "Pantokaltsin" Çocukların verebilir söylüyorlar. Aynı anda Yorumlar babam da kesin değildir. Bazı anneler ilaç, baş ağrısı aldıktan sonra çocukları, sersemlik geliştirir söylüyorlar. Çocukların ilaç tedavisi sırasında tinnitus şikayet ifadeleri bulabilirsiniz. Ancak, bu tür yorumlar çok azdır. Temelde ebeveynler ilaç iyi çocuk tolere ettiklerini yazın.

Kontrendikasyonlar

İlaç böbrek fonksiyonu ciddi bozuklukları olan çocuklara verilmemelidir ve aşırı duyarlılık muzdarip çocuklar, ilaç bileşiminde mevcut olan bir türevi ya da diğer bileşenler asit hopantenic için.

Diğer ilaçlarla etkileşim

"Pantokaltsin" Diğer nöroprotektif ilaçlar yanı sıra lokal anestezi için merkezi sinir sistemi uyarıcıları ve ilaçların etkinliğini artırmak anlamına gelir. Buna ek olarak, barbitüratlar etkisini uzatır. Eğer nöroleptikler ve fenobarbital ile birlikte ilaç uygulamak, bunlar ikincisi olumsuz eylem tarafından azalacaktır. ilaçlar "ksidifon" ve karşılıklı farmakolojik özellikler takviye edici "Glisin" olan ilaçların aynı anda kullanılması.

"Pantokaltsin" çocukları vermek ister? Yorumlar. fiyat

Doktor ilacı çocuğu reçete zaman, ebeveynler genellikle korkuyorlar. Birçok kişi böyle bir ilaç engelli çocukların sadece zihinsel reçete düşünüyorum. Özellikle korkutucu, annelere göre, bebekler ilacı vermek. "Her ne kadar bu zarar vermek gibi getirilmedi" - onlar korkuyorlar. Öte yandan, ebeveynler sakin şüpheliler anneler ve babalar tecrübeli ve uyuşturucu "Pantokaltsin" diye boyanmış gibi çok korkunç olmadığını kendi değerlendirmeleri yazmak ve, daha akıllı ve daha dikkatli olmaya kekemelik ve diğer ihlalleri ile başa çıkmak için onlara Çocuklara da yardımcı olmuştur. bebeklerin Ebeveynler tedavinin ardından bebekler "Pantokaltsin" anlamına gelir daha sakin uyku haline geldiği anlatılır.

Negatif yorum yok. Örneğin, bazı anneler ilaç tedavisinin bir arka plan üzerinde, çocuklarının daha heyecanlı ve dağınık haline geldiğini yazın. Ama bu tür açıklamalarını son derece azdır ve bunlar olumlu görüşlerin büyük sayıda kaybolur. Yani ilaç "Pantokaltsin" çocukları vermek korkmayın. 320-350 ruble - 250 miligram kalsiyum gopantenata ortalama 202-219 RUB 500 miligram kalsiyum gopantenata içeren tabletler ambalaj (50 adet) fiyat ilaç.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.