FormasyonOrta öğretim ve okullar

Özet oluşturmak: işinizi nasıl bozmamanız gerekiyor?

Özet, konuyla ilgili özet ve sunulan izleyici özetidir. Genellikle, öğrencilerin bir yüksek öğretim kurumunda daha bağımsız bir şekilde işlenmesine hazırlanmaları için öğretmenin özetleri okul kürsüsünde öğretilir. Burada, okulda, soyutların standartlara göre hazırlanması ve tasarımına yardımcı olun.

Soyutun, diğer insanların düşüncelerinin büyük hacimlerle yeniden yazıldığını düşünmek yanlış olur. Bu okulda "günah" olabilir, ancak lisede değil. Özette, seçilen konuyla ilgili genel materyali yansıtmanın yanı sıra, konunun sonuçlarında ifade edilen yazarın kendi bakış açısı da yansıtılmalıdır. Buna ek olarak, soyutta yalnızca olayları değil, aynı zamanda bu veya bu fenomenin mevcut görüşlerini de değerlendirebilirsiniz. Bu, öğrencilerin zaten üst düzey kurslara katılmaları sözde akrobatiktir.

Soyut hazırlama kuralları oldukça basittir. Bunlar GOST şeklinde sunulur ve zorunlu belgeler paketinde eğitim kurumlarına gönderilir. Sınav biletleri, dergiler vb. Için standartlar da vardır. Öğretmen, öğrencileri belirli kurallarla tanıştırmakla yükümlüdür, çünkü gereksinimleri karşılamayan özet kabul edilmeyecektir. Açıkçası, hepsi de öğretmenin kişiliğine bağlı olmakla birlikte, özellikle de kompozisyon "dahili" bir değerlendirme için yazılmışsa ve tüm standartların yüzde yüz olması gereken yarışmanın katılımı için değilse, ufak tefek önemsiz şeyleri göz ardı etmektedir.

Bir kompozisyon yazmadan önce , ihtiyaçları doğrultusunda düşünün. Soyutta kaç parça (bölüm) olacak, alt bölümlere ihtiyacınız var mı, girişleri ve dökümleri ne kadar haklı çıkıyor? Soyut, bir olgu yığınına dönüşmemeli, her şey mümkün olduğunca kısa ve geniş biçimde gösterilmelidir. Bölümler yazıldıktan sonra tekrar okunması gerekir. Genellikle yazarın bazı bölümleri atması ya da aksine başkalarını eklemesi olur.

Prova okuması tamamlandıktan sonra, özetin pratik tasarımına başlayabilirsiniz. Önce, orijinal verileri içeren bir başlık sayfası oluşturulur . Soyut öğrenciyi daha dikkatli bir şekilde çizdiğinde, öğretmenin gözlerine o kadar iyi bakacağı dikkati çekmektedir. Bu gibi pedantoloji, öğrencinin esere ciddiyetle yaklaştığını ve özetinin hem başlık sayfasında hem de diğer bölümlerde mükemmel olduğunu ileri sürmektedir. Genellikle, ilk sayfanın doğru tasarımı özet içindeki küçük eksiklikleri kapsar.

Özet, standart Euroformat A4, yazı tipi boyutu 14, satır aralığı 1.5 ile basılır. Alanlar her yerde aynı: İki santimetre üst ve altta, sağda - bir buçukta, solda - üçte (dosyalama için) yapmanız gerekir. Bu tür parametrelerde sürdürülen soyut, en çok insan gözü olarak algılanır - okumak ve yorulmaz olmak uygundur.

Başlık üzerindeki makale tasarımı böyle bir bilgiden oluşmalıdır. Yukarıda, yüksek öğretim kurumunun bağlı olduğu bakanlık, daha sonra - kısaltmalar olmaksızın kurumun tam adı, özetin yapıldığı bölüm belirtilmektedir. Merkezin biraz daha aşağıda bir kısmı makale konusunu belirtir. Daha düşük, sağ tarafa ortalanarak, denemenin imzası "yerine getirilmiş" - öğrenci, grup, kurs ve "danışman" - ad şeklinde yürütülür. Çalışmayı denetleyen öğretmen. Gerekirse, çalışmayı değerlendiren kişinin adı soyut olarak belirtilir. En altta performansın yeri (üniversite yukarıda listelenmiştir çünkü genellikle sadece şehir) ve tarihi (yıl) yazılmıştır. Başlık sayfasını takiben, halihazırda bilinen metnin içeriği hazırlanmış ve sayfaları zaten bilinmektedir. Genellikle sayfalar üçüncü sağ altta numaralandırılmıştır, çünkü ilk sayfa başlık sayfasıdır ve ikinci sayfa içeriktir. İçerik, tüm yapısal öğelerin sayfalarını gösterir - giriş, bölümler ve alt bölümler, sonuçlar ve edebiyatın bir listesi. Eninde sonunda gerekirse uygulamaları yapabilirsiniz. Bunlar genel sıraya göre numaralandırılmıştır, ancak bunlar en son olanlar ve gerekli iş miktarını içermezler. İncelemeye, çalışmayı kontrol eden kişinin bir incelemesi (incelemesi) eşlik eder.

Özetin hazırlanması, özellikle öğrencinin deneyime sahip olması durumunda biraz zaman almaktadır. Her halükârda, bu konunun sorumluluğu en yükseğe getirilmeli, böylece işin iyi bir izlenim bırakıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.