Haber ve ToplumKültür

İsviçre - bu ... Meslek "İsviçre": Tarih, profesyonel özellikleri ve ilginç gerçekler

İsviçre'nin ülke sakini - İkiden fazla yüz yıl önce kelime "İsviçre" tek anlamı. bir meslek - Nasıl ki bugün "İsviçre" oldu? Ve resepsiyonist ve kapıcı kim? Nasıl kapıcı farklı?

Eski çağlardan beri gelen Otel ruh

Mesleğin kökeni Antik Doğu'da gerçekleşti. Bu dönem ilk ve konaklama ortaya çıkmasıdır. Bunun nedeni olduğuna hacılar, tüccar ve ozanları sayısında keskin bir artış. Bu nedenle, kurum girişinde gelip yemek, dinlenmek veya gece geçirmek davet edildi görevlileri görünmeye başladı.

Onlar bu insanlar ya bekçisi preddvernikami anılacaktır.

etimoloji

- En popüler versiyonda kapıcı söyler muhacir olduğunu. On sekizinci yüzyıl bu ülkenin asıl sakinleri Rus İmparatorluğu'nda daha iyi bir yaşam arayan böylece, İsviçre için çok zor dank etti. Onlar bütün aileleri ile kaçtı. Nedeniyle dilin cehalet bir hizmetçi Han ve otel bir iş bulmak. "Shveytsarits" - Bütün bunlar herhangi soruya yanıt olarak söz ettim. Rus hızla sonunu iptal ve XIX yüzyılın ortasına kadar, kelime her yerde kullanılır.

sorunun ikinci sürümü yandaşları: elit bir bekçi olan cevap "kapıcı nedir". Kelime Vatikan Papa'nın ikamet korumak taşıyan Muhafız geldi. Sadece Swiss kazanıyor birkaç yüzyıl boyunca onun içinde için. İtalya'da bugünkü svizzero kelimesi İsviçre mukimi ve her iki anlamına gelen "Papalık askerleri."

Beşinci Cumhuriyeti sakinleri o İsviçre eminiz - Bir kapıcı. kelimenin Fransızca kökenlidir ve anlamı "kapı".

casus

1806 yılında ilk kelimenin anlamı "İsviçre" ve onun tanımı daha da karışıklığa yol sözlükte, vardı. Sıradan diyaloğa insanlar ve hatta gazeteler kelimeyi nitelendirdiler ve erkek İsviçre ulus ve pozisyona aittir. Bu nedenle, kenar İsviçre yerlileri çağırmak konusunda bir soru oldu. "İsviçre" - Bu nedenle Rus dilinde küçük dağlık ülkenin sadece yerlileri narekat başlayan bir kelime yoktu. konu kapatıldı.

profesyonel görevleri

Peki kapıcı yapar? görevleri değişebilir hamal ziyaretçiler, oteller, restoranlar bir toplantıda, vb sınıf veya yıldız işyerlerinin bağlı .. - anlam ve kelime ve ifadeler bugün değeri açıkça bir porter ana çalışma olduğunu göstermektedir şöyle Ancak genel anlamda böyle bir çalışanın faaliyetleri geçerli:

- Gelen ziyaretçilere kapıyı açmak,

- Gelen ve giden misafirler izlemek için

- acil telefon numaralarını (ambulans ve itfaiye yardımı, polis, vs.) bilir.

- hizmet ya da ikamet kurallarına uymak,

- misafirin talebi üzerine taksi çağırmak,

- Bilmek ve açıkça en yakın restoran, kafe, müzeler, anma sitelerinin yerini tarif etmek mümkün,

- şehir gezinmek,

- Bir araba ya da bir odaya şeyler getirmek veya hamal davet yardımcı

- bunları kullanmak için muktedir, alarm ve yangından korunma konumunu biliyor,

- herhangi bir şubesine veya yapısal alt bölümü kurulması hakkında bilgi vermek,

- Lobide otel önünde alanının temizliği (restoran, otel, vs.), ve lobi ile monitör uyumu,

- temiz ve kendisine emanet edilen topraklarda duvarları ve cam silin, kapı veya pencere hafif metal parçalar getirmek

- Ön kapıya Arıza yönetim raporu veya kendiniz tamir,

- araçların hiçbir birikimi yoktu otel (restoranın) önüne izle

- alarmları ve reklam panoları (varsa) izler.

Porter mesleki görevlerini performansı için kurumun herhangi bir çalışana bilgi almak hakkına sahiptir.

Bu kişi kendi faaliyetleri sırasında ortaya çıkan ihlaller için ceza adli veya idari sorumluluk taşır. Ve o iş tanımına göre, Referans kuralları uygulanmasında herhangi bir arıza veya ihmal sorumludur.

atanır ve kurumun müdürü görevden alınır. o olmaz astları.

Düzenli bir birim olarak İsviçre

kapıda bir adamın Görünüm kurulması tarzı ve sınıfını aynı olmalıdır. Bu nedenle, tek tip İsviçre - eserlerinin çok önemli bir parçasıdır. Çarpıcı bir örnek Odessa otel "Londra" da çalışanın giysisi. Edinburgh (Birleşik Krallık) kraliyet sarayı tarz yer aldığı bina,. Bu nedenle, tasarımcılar Kraliyet Muhafızları Alayı guard Londra Kulesi şeklinde çok anımsatan bir üniforma, geliştirdik.

küçük otel ve ofis hizmetli yönetici genellikle birleştirdi. Bu nedenle, burada kapıcı - üstlendiği görevler, gelen yazışma sorumlu karşılama misafirler içine, bir kişi, faks ve telefon aramaları almak. Bazen çalışanlar gelen ve ayrılan misafirlerin listeleridir.

sizin devlet Büyük oteller veya restoran bir gün ve bir gece bekçisi var.

Öğretmeme izin ... - Ve İsviçre'de, ben gittiğini

Kelimenin Anlamı "İsviçre" Bu meslek usta günde bin kere tahriş etmez konuşmak seven insanların, aynı sorulara cevap olduğunu varsaymak için bir neden verir. Şimdi kapıcı yabancıların küçük isteğini gerçekleştirmek, sorularını yanıtlamak ve bilinmeyen bir yerde ve gülümseme yönlendirmek için yardımcı zor olmayacaktır. Bu mesleğin insanlar büyük bir şirketin bir otel, restoran, saygın ev veya ofis olsun, kurumların yüz olduğunu hiç merak.

Çok karlı değil

Aslında o İsviçre rağmen - bir kişi pahalı otel veya restoran ücretler o düşüktür. Sadece 250 $, artı standart şarj ikiden fazla dolar değil - kurumlar alt sınıfında mesleğin iş için küçük bir ücret yıldızlığa veya. Böyle küçük bir maaş nedeni büyük pozisyonlarda ve özel eğitim için özel gereksinimleri vardır. Gerekli sadece İngilizce, kötü alışkanlıklar, iyi bir fiziksel formda, doğru yaşta reddini konuşulan.

En yüksek maaş (500'den fazla) hamallar başkentin oteller (vb restoranlar, konut kompleksleri,) övünebilir. Ama şartlar yüksektir: kurumsal, hizmet ve iş standartlarına uyum yeteneği; Rus dili - mükemmel: okuryazar konuşma, yeterlilik telefon görgü , vb ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.