OtomobilArabalar

Özellikleri ve alaşım jantlar faydaları

Modern otomobillerin sahiplerinin çoğunluğu arabaları sadece alaşım jantlar üzerine yerleştirilen bir sır değil. Ve onların seçiminde yanlış değildir. alaşım jantlar Bu tip diğer sürücü modelleri iftihar edemez avantajları, bir yeri vardır. Bu yazıda size hafif alaşımdan (alaşım jantlar) en önemli avantajları ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olacaktır.

hafif

Hafif metal jant kütle önemli ölçüde (kalıplanmış ürünlerin daha% 30-40 daha az) azalır ve böylece özel alaşımlar, imal edilmiştir. Bu nedenle faktöre, belirgin bir süspansiyon parçaları üzerinde yük azalması, ve bunun sonucu olarak, uzun ömür olarak yoktur. Hafif ürünler ve konfor üzerinde olumlu etkisi - ederken belirgin çukurlar ve tümsekler görünürlüğünü azaltır sürüş. Aracın kontrol edilebilirliği de önemli ölçüde (hatta motorsporlarındaki, en sürücüler hafif alaşım kullanılır) geliştirilmiştir. Eğer yüksek kaliteli ürünleri satın almak arzusu varsa, alaşım jantlar sayfasında & nbsp sipariş edilebilir.

güvenilirlik

Bilindiği gibi, çok hafif ve büyük bir yük dayanabilir, alüminyumdan yapılmış ürünlerin büyük çoğunluğu ve metal - döküm diskler temel avantajlarından biri, bunların yüksek gücü. minör ve orta darbe sürücü için tamamen bozulmadan kalır ve sadece yüksek hızlarda güçlü çarpışmaları ile patlayabilir. Son zamanlarda korozyona direnci ve dayanıklılık ilave metale alüminyum, magnezyum ve titanyum alaşımlarından diskler yayınladı.

Geliştirilmiş fren sistemi

Çoğu model alaşım jantlar, ince parmaklıklara ve aralarındaki yeterince büyük boşluklar var. Bu özellikleri sayesinde olumlu olarak soğutma ve güvenilirliğini etkileyen araç fren sistemine iyi hava akışı sağlanmaktadır.

esneklik

preslenmiş ve sahte ürünlerin nem korkuyorlar ve tamamen 2-3 yıl içinde yıkmak mümkün değilse, alaşım jantlar bu dezavantajı var. diskler imal edildiği özel alüminyum alaşım, kimyasal reaktifler ve sıvı çok dayanıklıdır. Hatta diskler üzerindeki derin çatlaklar ve çizikler yapısının bütünlüğüne zarar verebilir pas kurdu değilken. Bazı modeller, aynı zamanda özel bir koruyucu tabaka (polimer) ile kaplanmıştır.

Geliştirilmiş özellikler

Hafif alaşım jantlar aşağıdaki yararları sağlar onların atalet, üzerinde olumlu etkisi vardır:

  • Geliştirilmiş araç hızlandırma
  • tüketilen yakıt miktarını azaltır
  • Fren mesafesi fark daha az olur
  • Bu sonuçta onların ömrünü uzatır ve olası onarım maliyetini düşürür iletim, motor, fren ve direksiyon üzerindeki yükü azaltır
  • Araç gövdesinin deformasyon da azalır

Tüm bu avantajlara ek olarak, hafif alaşım jantlar otomobile modern ve güncel bir görünüm vermek mümkün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.