ÇirkinlikInşaat

Mimari aydınlatma. Mimari aydınlatma. cephenin Mimari aydınlatma

Binaların mimari aydınlatma aydınlatma tarih eğilimlerine en heyecan verici biridir. Bunu kullanarak, binaların benzersiz bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Neden kullanımı

Binaların aşağıdaki işlevleri cepheleri Aydınlatma:

 1. Geceleri binanın muhteşem siluetini oluşturun. Tasarım dikkate diğer komşu binaların işleme alarak gerçekleştirilir.
 2. Potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek. Bu durumda, makul parlak aydınlatma tasarımı.
 3. Orijinal aydınlatma bina durumunu vurgulamaktadır.
 4. Binanın Korunması - aydınlatma binaya izinsiz penetrasyon riskini azaltır.

nerede kullanılır

Çoğu zaman mimari aydınlatma kayıt için kullanılır:

 1. Ülke özel evler ve mini oteller.
 2. İl binaları. Bu idari bürolar, anıtlar, büyük şirketlerin ofisleri, mağazalar ve benzeri olabilir. D.
 3. Köprüler.

aydınlatma usulü bina, mimari özellikleri ve konumu amacına bağlı olarak seçilir.

yerel yıldırım

aydınlatma Bu tür bulunmaktadır lambalar, vasıtasıyla yürütülmektedir binanın cephesi veya buna yakın. Yani binanın en önemli mimari elemanlar odaklanabilir. Bu, ek olarak örneğin, kornişler, balkon, kabartmalar, plaklar, pencere kemerleri, vb. D. olabilir, aydınlatma bu tip elektrik kaydeder, ancak armatürleri çok sayıda kesinlikle binanın görünümünü bozan gibi onlar istismar edilmemelidir.

sel aydınlatma

Bu durumda, aydınlatma binadan oldukça hatırı sayılır bir mesafe bulunur (farklı kapasite spot). kullanımları ağaçlar, süs çalıları, gizlemeye küçük mimari formlar. Bu durumda Cephe tamamen aydınlatılmaktadır. Geceleri kapalı büyük binalar için mimari aydınlatma, gibi kullanılır. yönlü Puchkov Sveta kullanılması avantajlı yapı elemanlarının tahsis sağlar. Çoğu zaman, bu nedenle tarihsel mimari anıtlar, müzeler, ofis binaları ve tapınaklar çıkarmak.

kontur aydınlatma

Bu mimari aydınlatma ait binalar içerir tahsisi kontür. kullanılabilen bu tip arkadan aydınlatma düzenlenmesi amacıyla .. tavan, cephe vb: Böylece tüm yüzleri ya da tek tek elemanların kenarları inşa edilebilir altı çizili doğrusal lambalar, LED tüpleri ve neon lambalar. Bu durumda yapılması yumuşak ve mütevazi.

arka plan gölgesi

Böyle mimari aydınlatma ağırlıklı bir kültürel ya da tarihsel değeri olan binalar için kullanılmaktadır. Bu durumda, arka plan binanın ve yan duruyor. Çoğu zaman, bu yüzden sütunlu binalar çıkarmak. aydınlatma Bu tür bina daha şiddetli anıtsal ve görkemli hale getirir. Kendi aydınlatma tamamen görüş alanından dışlanmış ve bunların montaj bina inşaatı birimlerine zarar vermez.

Işık cepheleri

zamanımızda binaların tamamen camlı cepheleri nadir değildir. Cam basitçe ışığı emer çünkü dışarıdan bir binayı aydınlatın, neredeyse imkansızdır. Tasarımcılar bu tür binalar tasarlamak için çok ilginç bir çözüm bulduk. Bu durumda cephelerinin mimari aydınlatma değil dışarıdan ve binanın iç gerçekleştirilir. Ekipman bu durumda monte edilir bir duvar ya da tavan alanı. Işık akısı çarpıcı bir etki yaratarak, farklı açılarda cam yöneliktir.

dinamik aydınlatma

Bu durumda, dekoratif bir etki periyodik ışık tonlarının renk karıştırma yoğunluğu değiştirilerek elde edilir. Bu durumda, en sık kullanılan mimari LED aydınlatma. Modern ekipman dinamik etkileri çarpıcı güzelliği üretmek için izin verir. Bu, örneğin, video dizisi veya reklam yayınlanabilir.

aydınlatmayı oluştururken nelere dikkat etmek

oluşturarak aydınlatma uzmanları çok farklı bir dizi faktöre rehberliğinde zaman:

 1. Hesaba binaların tüm mimari özelliklerini almaya zorunludur: vb dış stil, yapısal elemanların geometrisi, ...
 2. dikkate binanın yerini almak. Tam olarak nasıl o irade göz at arkaplan diğer binalar - is önemli. Diğer şeylerin yanı sıra, şantiye bitişik aydınlatma projesini geliştirdi. Bu gerçekleştirir bu bir kontrast arasındaki bina cephesi ve arkaplan.
 3. mimari aydınlatma yapılacaktır hangi özenle seçilmiş donanım. muhteşem bir tasarım oluşturmak için aydınlatma armatürleri sağ türünü seçin ve doğru sayılarını hesaplamak için gereklidir. kullanılacak Ne ekipmanları, binanın amacına bağlıdır. Örneğin, reklam büyük alışveriş merkezleri oldukça parlak ele alınmalıdır. Binanın durumunu vurgulayan daha uygun sağduyulu ofis binaları, göze batmayan tasarım için. Mimari Aydınlatma anıtlar ve tarihi binaların her türlü çok zor gerçekleştirilmiştir. Bu durumda, en önemli şey - mimarlarından orijinal kompozisyon fikir tutmak için. Bir proje oluşturduğunuzda, teçhizat tüm olası özellikleri dikkate alınmalıdır: Işık çıkışı, watt, onların seviyesini renk sıcaklığı, hem de rengin psikolojik özelliklerinin.
 4. Geliştirme sürecinde malzemeler cephenin ve inşaatın diğer yapısal elemanların dekorasyon için kullanılan tam olarak ne dikkat edin. işlenmesi için kullanılan ekipman bunların yansıtılır Örneğin, parlak, ayna ve metalik yüzeylerin önemli ölçüde, aydınlatma kalitesini düşürür. cephesi ve diğer yapısal inşaat elemanları üzerinde binaların mimari aydınlatma gibi şaşırtıcı bir tasarımın uyumunu ihlal parlak kör noktalar görünür.
 5. Başka yapılar gibi, fikstürler bakım ve onarımını ihtiyaç nedeniyle dikkatlice yerleri seçtikten ve yer ekipmanı. Bunlar gerekirse onlara almak kolay oldu öyle bir şekilde monte edilmiştir.
 6. Tabii ki, proje aradığım Yapımı uyumluluk Tüm güvenlik standartları için gelip geçenler, insanlar çalışma içine bina ve ekipman bakım personeli.
 7. armatür montaj yerini belirleyin, hesaba vandalizm olasılığını almak gereklidir.
 8. Işık binayı geçen araçların sürücülerinin gözlerini kör değil böylece Mimari cephe aydınlatma uygulanacak.

Aşamaları vurgular oluşturmak

Boşluk birkaç aşamada gerçekleştirilir.

 1. Bu hesaba binanın tüm mimari özelliklerini alarak aydınlatma konsepti, aydınlatma simülasyonu ile belirlenir.
 2. aydınlatma projesi geliştirildi, bu böyle devam lambalar, ellerinden ve parlaklığını hesaplar. D.
 3. Elektrik projeleri geliştirdi.
 4. Satın alınan ve yüklü donanım.

mimari aydınlatma kullanarak, binanın alışılmadık muhteşem tasarım oluşturabilirsiniz. Sadece Ama eğer proje binaları ve komşu bölge hem tüm özellikleri ile hazırlanmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.