FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Özel iyileştirici sınıfı. Okullarda İyileştirici sınıflar

zor dolayı mevcut sağlık sorunları incelemek için bulmak o çocuklar için, özel eğitim kurumları, normal bir okula açılan veya iyileştirici sınıflar vardır vardır. Burada engelli çocuğu kaydedebilir veya gelişimsel olarak gecikmiş. Bu tür kurumların ve sınıfların temel amacı sosyal öğrencilerin adaptasyon ve onların topluma uyum yatıyor.

Çocuk okula yakında ise ...

çocuklarının gelişiminde akranlarının gerisinde olması, sevecen anne hayatının ilk yılını anlıyoruz. Özellikle altı yaşına belirginleşir. Çocuk kötü konuşma ve zihinsel yetenekleri düşük seviyesine sahiptir, geliştirme gerisinde kalıyor. Bazen bu çocuklar bile kalem tutma bilmiyorum. öğretmenler için ancak ebeveynler için sadece böyle bir çocuk iyileştirici derse gerektiğini ortaya çıkıyor. Bu onu sosyal ve fiziksel düzlemde yaşama uyum sağlamasına olanak verir.

Nerede uzman sınıfları nelerdir?

Öğrenme süreci geliştirme mevcut gecikme ile çocukların herhangi bir eğitim kurumunda organize edilebilir. Okulda hangi iyileştirici sınıf bilmiyorum olanlar için, çocuklar içinde okul öncesi kurumlarının özel grupların çıkan açıklığa kavuşturmak gereklidir. Ve kabul yazılı istekte, ebeveynlerin rızası ile mümkündür.

Düzeltici sınıfı genellikle programının başlangıç aşamasında açılır. Ayrıca, daha düşük bir orta öğretim kadar çalışmaya devam eder. özel öğretmenler eğitimli devlet kurumlarında çocuklarla çalışmak için. Buna ek olarak, okul bilimsel ve metodik literatürü yanı sıra, ilgili yön sınıf kaynak tabanı olmalıdır. Bütün bunlar bu özel çocuklar için tıbbi ve önleyici destek sağlamanın yanı sıra, öğrenme sürecini düzenlemek için yardımcı olacaktır.

Okullarda İyileştirici sınıflar yönetmeni sırasına göre açılır. Bu durumda, zorunlu olarak okula her çocuk en, psikolojik, tıbbi ve pedagojik istişarelerin tamamlandığını yanı sıra, psikolojik, tıbbi ve pedagojik komisyon bölge olmalıdır.

iyileştirici sınıfta kim alır?

ortaokulda özel eğitim, takımda hem de kötü uyarlanabilir bilgiye ulaşmanın sorunlar yaşıyoruz çocuklardır. Kural olarak, bu öğrenciler hafif beynin, merkezi sinir sistemi düzensizlikler yanı sıra duygusal ve iradi tip birikim oldu.

iyileştirici sınıf Ortaöğretime açıktır, ağır gelişim engelli çocukların yapmayız. Bunlar arasında:

- işitme, görme, motorlu ve konuşma formlarının brüt ihlalleri;
- zeka geriliği;
- ilk otizm biçime sahip, toplu iletişim ihlali belirgin.

Sıradan sınıfa çevrildi

özel programına kayıtlı çocukların, akranlarıyla bilgi kazanmak için fırsat var. Bir çocuk gelişiminin olumlu dinamiği olması gerekir düzenli sınıfa dönüştürmek için. Buna ek olarak, başarıyla özel bir program geliştirmelidir. uygun kararlar, psikolojik, tıbbi ve pedagojik danışmanlık ve öğrencinin rızasıyla yaparken Bu transfer mümkündür.

iş ve dinlenme

Öğrencilerin iş için en uygun iyileştirici sınıflar, birinci vardiya olarak kabul edilir. Ancak, günlük rutin küçük sakatlık ve yorgunluk dayalı ayarlanır.

1'den 3 ıslah sınıfa katılıyor Çocuklar için, ekstra tatil tanıtıldı. Bu çocuklar yedi gün boyunca Şubat ayında geri kalanına serbest bırakılır.

Artıları özel eğitim

Okullarda İyileştirici sınıflar yedi ilâ on dört öğrenci konaklayabilir. öğrencilerin daha çok sayıda başka öğretmen için hızını tahsis edilmelidir ile. Böyle bir durumda, ilave bir ıslah sınıfını oluşturur. Çocukların Az sayıda bunlardan her birine en fazla önem vermek için izin verir.

Bu sınıfın olumlu yan öğrencilerle çalışma düzenli öğretmen ve eğitimcilerin patolog yürütülen olmamasıdır. Bu özel üniversitelerde eğitilmiştir. Öğretmenler, konuşma patologlar zor tıbbi tanılar sahip çocuklarla çalışmak denir. Bu öğretmenler en zor çocukları eşitlemek için anahtarı bulabilirsiniz.

Okullarda iyileştirici derslere katılmak öğrencisiyle, konuşma terapistleri içeriyordu. Gerekirse, bu tür eğitim bireysel gerçekleştirilir. iyileştirici sınıf katılıyor çocuklar, psikolog çalışmaktadır. Gerekirse, bu uzmanlar velilere öneriyoruz.

ıslah sınıf programı için hesaba özel çocuklar üzerinde yapıyoruz gerçeğini alır. Bu en basit egzersizler ve görevlerini içerir. Bu çocuk, yavaş yavaş mikroskobik adımları öğrenme merdiveni yukarı taşımak için izin verir. Başka bir deyişle, bu özel programın öğrencinin sürekli gelişim ayak uydurur.

Eksileri ıslah eğitim

temel sorunlardan biri ayrı, tıbbi tanı ve çeşitli psikiyatrik ve çocukların özel sınıf entegrasyonudur psikolojik sorunlar. Herkes için Evrensel programı yok. Genellikle bu çocuklar bir konuda diğer yanda yetenek geri kalmıştır. Örneğin, bir çocuk matematik ile uyum içinde olmayabilir, ama gerçek bir ressam, çarpık yazma gibi boya, ancak yabancı dil (ki maalesef özel programında verilmez) ö¤renebilmektedir için.

iyileştirici sınıf oldukça sık sosyal açıdan dezavantajlı ailelerden gelen çocukların gönderdi. Ebeveyn bakımından yoksun Böyle çocuklar, ilk başta gerçekten gelişiminde gerisinde. Ancak, gelişmiş eğitim ile hızla yakalamak. Bu sağlıklı çocuklarda sonucunda yavaş tren müfredat ile sıkılabilir.

Derecelendirme düzeltme sınıfları

Özel eğitim sekiz türe ayrılır. Eğitim için tıbbi tanıya göre onlara rehber çocuklar için. iyileştirici sınıfların aşağıdaki türleri:

- I - işitme engelliler ve işitme engelli çocuklar için;
- II - sağır;
- III ve IV - görme engelliler için;
- V - konuşma bozukluğu olan kekeme ve çocuklar için;
- VI - zihinsel ve fiziksel gelişimi ile öğrenciler için;
- VII - zeka geriliği ve DEHB olan çocuklar için;
- - VIII zeka geriliği için.

Özel sınıflar I ve tip II

Onlar işitme engelli çocukların eğitim ve öğretim için açın. Bu özel iyileştirici sınıflar telafi ve zihinsel ve fiziksel gelişiminde muhtemel sapmaları düzeltmek için, işitme ve görme temelinde öğrencilerin sözlü konuşma oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Öğretmenler bağımsız yaşam için bu çocukları hazırlamayı hedefliyoruz. veri iyileştirici sınıflar arasındaki fark nedir? sağır çocuklar için özel olarak tasarlanmış eğitim sürecinin Çalışma Programı. Bu sınıfın doluluk - on kişiye kadar.

Özel sınıflar III ve form IV

Onlar mevcut görme engelli çocuklarda anormallikleri eğitimi, eğitim ve düzeltilmesi için oluşturulur. iyileştirici sınıfların Bu tip şaşılık, ambliyopi ile çocukları alınabilir.

Öğretmenlerin temel görevi öğrencilerde telafi edici süreçleri geliştirmektir. Bunu yapmak için, o da dokunsal ve sosyo-tüketici yönelimi, tarafından söylenmiş konuşmanın görsel algı daha da geliştirilmesi için özel ders sadece grup düzenlenen, ancak fizik tedavi, ritim. Çocuklar için bu özel sınıflara eğitim becerilerini oluştururlar.

Görme bozukluğu olan öğrencilere müfredatın geliştirilmesi için özel donanım ve tiflopribory sağlanmaktadır. Bu çocukların eğitim merkezinde Braille sistemidir. Öğretmen standart olmayan bir eğitim materyalleri ve aynı zamanda özel bir araç açıklık kullanır. Bütün bunlar birkaç prepodnosimye bilgi kullanılabilirliğini genişletmek sağlar.

V tipi özel sınıflar

Bunlar eğitim ve ciddi konuşma patolojisi olan çocukların eğitimi amacıyla oluşturulur. Buna paralel olarak, zihinsel gelişiminde mevcut hastalıkları ve ilgili özellikleri ortadan kaldırmak için gerekli yardımı ile sağladı. Çocuğun gelişiminin olumlu eğilimin ise, normal bir sınıfa aktarılabilir. Ancak bu, psikolojik, tıbbi ve pedagojik komisyon sonuca elde etmek gerekecektir.

İyileştirici sınıf 5 tip 4-5 yıldır ilköğretim elde etmeyi içerir. genel temel eğitim için düzenlemeler altı yıllık bir terimdir.

İlk olarak, eğitimin ilk aşaması, çeşitli konuşma kusurların düzeltilmesi için sağlar. Bunlar konuşma hızı, ses telaffuz ve ihlallerini içermektedir fonemik işitme, hem de çocuğun zihinsel gelişiminde bu patolojiler sapma ile ilişkili. Öğrenciler, normal konuşma konuşma, doğru gramer izahname ve onların kelime genişleyen arz becerileri öğretilir.

Çocukların eğitiminin İkinci aşamada onları zahmetsizce toplumda meşgul sağlar yüksek kaliteli yazma beceri ve bilgilerin sözlü iletim gelişmedir. sınıf 12 kişi maksimum doluluk 5 çeşit. Mevcut ihlallerin düzeltilmesi sınıfta değil, aynı zamanda çeşitli etkinliklerde sadece yaptı.

Özel sınıflar VI formu

Onlar lokomotor sisteminin bozulmasına çocukları öğretti. öğrencilerin konuşma, bilişsel ve motor bölgelerde karmaşık düzeltme görevlerinin bu özel sınıfında. Bu eğitimin amacı da olduğu sosyal ve iş gücü uyum toplumun yaşama çocuklar. öğretmen ile uğraşmak zorundadır insanların azami sayısı, on geçmemelidir.

tip VII özel gurupları

Bunlar çocukların zihinsel gelişiminde gecikmeler eğitim amaçlıdır. Bu hastalığın başlıca belirtileri dikkat ve hafıza zayıflığı, hem de mobilite ve hız eksikliği olarak ifade edilmiştir.

Eğer duygusal ve istemli ve psikolojik gelişme normalleşmesi tarafından sağlanan çocuklar için bu tür sınıfları ziyaret ettiğinizde. Öğrencilerin oluşur ve eğitim süreci için gerekli beceriler, hem de bilişsel aktivite devreye girer. Bu sınıfın doluluk 12 kişidir. Bu durumda, çocukların konuşma terapisi hizmeti sağladı.

tip VIII Özel sınıfları

Bunlar çocukların gelişiminde farklılıklar ortadan kaldırmak için öğrenme, mental retardasyon, amacı ile oluşturulur. İyileştirici sınıflar çocuğun sosyal ve psikolojik rehabilitasyon için kullanılan formun 8. Bu acısız topluma nasıl entegre gelecekte sağlayacaktır. Bu sınıfın en fazla - 8 kişi.

emek sertifikasyonu için bu eğitimi sona erdirir. Bu sınav soruları Materyaller ve üretim teknolojisi ürünleri içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.