SağlıkKanser

Ölümcül hastalık: kalp kanseri

Kalp kasının oldukça hızlı bir metabolizma olması ve vücudun bu kısmının iyi kan ve besin maddeleri ile sağlanması nedeniyle , kalp kanseri nadir bir hastalıktır. Ancak öyle. Bugün, doktorlar bu önemli organın birincil ve ikincil tümörleri tanımlıyorlar.

Kalbin kanseri. türleri

Çoğunlukla primer sarkom sarkomdur. 30 yaşında erkek ve kadınlarda görülür. Kural olarak, tümör esas olarak sağ kalpten kaynaklanan çok hızlı yayılır. Kanser hücreleri, tüm büyük arterlerde, kalp kasının katmanlarında ve damarlarda çimlenir. Metastazlar akciğerleri, lenf bezlerini, hatta beyni etkiler.

Habis kalp oluşumlarının bir başka türü de anjiyosarkomdur. Bu hastalıkla birlikte, tamamen kanla dolu çok sayıda oyuk oluşumlar var. Ve birbirleriyle iletişim kuruyorlar.

Herhangi bir yaşta, rabdomiyosarkom sözde olabilir. Orijinal lokalizasyonu çizgili kas dokusudur. Bu seçenek, insanlığın güçlü yarısının temsilcilerinde görülür.

Fibrosarkom, açık ve sınırlı bir düğüm olan bir kanserdir. Eşit olasılıkla her iki cinsiyetten temsilciler için bir fırsat var.

İkincil tümörler aşağıdaki kanserlerin metastazlarıdır:

 • böbrek;
 • Göğüs bezleri;
 • mide;
 • akciğerler.

Kanser hastalarının yaşam beklentileri yeni teknolojiler ve tedavi yöntemleri nedeniyle son zamanlarda artmış olması nedeniyle, kalbe metastazlar ondan birkaç kat daha az görülür.

Hasta bir kalbin belirtileri

Şişkinliğin konumuna ve büyüklüğüne bağlı olarak, hastalığın resmi değişebilir. Bazı belirtiler kendilerini daha güçlü bir şekilde ortaya koyuyor ve bazıları tamamen yok.

Kanserle ilgili tipik kalp rahatsızlığı belirtileri şuna benzer:

 • Hızla gelişen ve ilerleyen kalp yetmezliğinin ortaya çıkışı;
 • Kalp büyür boyutta;
 • Aritmi oluşur;
 • İletim bozuk.

Kanserin erken evrelerinde bir süre hastalık herhangi bir belirtiye sahip olmadan gelişebilir. Yavaş yavaş görünür:

 • Tüm vücut ve eklem ağrısı;
 • Her geçen gün artan sabit zayıflık;
 • Sıcaklık yükselir ve uzun süre dayanır;
 • Ekstremitelerin uyuşması;
 • döküntü;
 • Hızlı kilo kaybı.

Kalbin kanseri. tanılama

Kalbin habis bir tümörünü incelemek için kullanılabilecek seçeneklerden biri de ekokardiyografidir. Bununla birlikte, bu yöntem uzmana cerrahi müdahalenin en kabul edilebilir taktiklerini belirlemesine yardımcı olur. Bugün, bilgisayarlı tomografi kanseri teşhis etmek için giderek daha fazla kullanılmaktadır . Yardımı ile, tam olarak tümörün nerede olduğunu ve hangi yönde yayılıp büyüdüğünü görebilirsiniz. Ek bir tanı aracı olarak manyetik rezonans görüntüleme kullanılır.

tedavi

Çoğu durumda, kalp kanseri cerrahi olarak tedavi edilmez. Bunun nedeni, hastalığın tespit edildiğinde tümörün zaten sadece miyokardda değil aynı zamanda diğer organlarda da yayılmasıdır. Radyoterapi daha yaygın bir tedavi yöntemidir. Bağımsız bir işlem olarak veya kemoterapi ile birlikte uygulanabilir. Bütün bunlar, kanser gelişimini ve ciddiyetini hafifçe askıya almaya olanak tanır. Bu tedavi sayesinde hastanın ömrünü 5 yıl uzatabilirsiniz.

Doktorun tamamına ek olarak mutlaka kalp kanseri eşliğinde hoş olmayan semptomları gidermek için semptomatik tedavi de atar. Uygun tedavinin olmaması durumunda, prognoz çok olumsuzdur. Kural olarak, yarım yıl veya bir yıl sonra ilk belirtilerin ortaya çıkması ve bir kişi ölür.

Kalp tümöründen şüpheleniyorsanız, bir doktor görmeniz gerekir. Bu durumda hitap edebilmek için öncelikle kardiyolog, sonra varsayımın onaylanması veya onaylanması için onkoloğa ihtiyaç duyulmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.