Sanat ve EğlenceLiteratür

Bölüm nedir: kelimenin anlam tonları

İnsan yaşam olayları sürekli bir akış gösterir. Her biri kendi kendine yeterli bir başlangıcı ve bir sonu vardır, ama çoğu zaman aynı zamanda bir önceki veya sonraki gerektirir sonucu en.

kavramına aşina

Bu olaylar kısa ve geniş kelime tayin edilebilir: bölüm. Bu da tek bir kişinin kaderine hem geçerlidir ve tüm uluslar için. Buna ek olarak, özel bir kelime terimi yaygın olarak literatür, film ve diğer sanat formlarında kullanılan gibi. en neyi bölüm bakalım. Kalkış Yunan, kelime "yapıştırma" olarak tercüme "Eklenen fragmanın." Örneğin, dükkana gidiyoruz, biz dışarı çıktı ama yolda bir sağanak yakalandı. ondan gizlemek için, çatı altında en yakın kafe içine düştü, biz, masasına oturdu bir suyu emretti ve gözlerini yudumlarken eski sevgili gibi, çocukla tanıştım. Çünkü uzun zamandır bir kavganın kaldığını, ama hayat yapıştırılmak üzere kesildi. Ve burada çağrı değil yüz yıl olduğu bir numara çevirdiğiniz. Bu durumda bölüm nedir? iki aşık barışmak ve mutlu olmak hangi bir sonucu olarak oldukça kazara birden kazaları, zincirleyin. Yağmur aniden size sevgili birine çok benzer olduğunu olmaz tabloda başka bir kafe ya komşusuna bakabilir, gidemedim!

Sonuç - Hangi bölüm? Gerçekte bir küçük bir kısmı, belirli bir olan - temel ya da minör - değeri. birçok bakımdan kelimenin yorumunu verdi Eski Yunanlılar, fatalists ve bize oluyor bütün bunlar kadere inanır. Böyle bir bölüm görüşündedir Bu noktadan? Her zaman insanlar her zaman hemen tanıyamaz duygusu ile dolu Fenomeni, trajik ya da mutlu. bu gerçekleşti kez bu nedenle, meydana gelmiş olmalıdır.

kütle sanat metinde Bölüm

sanat eseri de, herkes kendi görev ve rolü vardır, her parça özenle yazar tarafından doğrulandı ve düşünülmüş, hiçbir şey yanlışlıkla yoktur. Literatürde bölüm nedir? Hikayenin bu kısmı, karakterler, çatışmaları, temalar, ürün fikirleri doğanın daha kapsamlı açıklama için gerekli olan ana eylem bir dalı.

Örneğin, parantez harfler ve Tatiana Onegina birbirini bulunmaktadır. Puşkin sadece bunları sayabilirim, ama o iki metinde okuyucuları tanıtır. Sonuçta, her iki harfler bizi karakterlerin duygularının derinliğini anlamasına yardımcı, kendini keşfetme, samoharakteristika mükemmel araçlardır. Böyle bir örnek Veya daha fazlası. Yaşlı kadın para borç veren öldürmek için bir plan durulması Dostoyevski'nin "Suç ve Ceza" dan Raskolnikov o sarhoş Marmeladov karşılayan han, gelir. O Sonia için mutsuz Raskolnikov onun acı umutsuz hayatını anlatıyor. Ve bu bölüm bir suç planlı karakteri ile ilgili fincan ve şüpheler doldurur çok damla olur. Bu büyük ölçekli söz konusu olduğunda Böylece, başlıkta adı geçen, göreli bir bağımsızlık ve eksiksiz sahip sanat eserleri.

küçük kabarcıklar halinde olan bölüm bileşimleri

Ve hikaye bölüm, küçük hacimli işlerin onun rolü ne nedir? Ve büyük, roman ve hikâyelerinde aynı.

Araştırma Turgenyev hikayesi "buluşma" ve sevgilisi Victor Akulina bekleyen bir bölüm alalım. Parlak ile uyum uyum manzara sonbahar çevreleyen doğa gibi, saf, sevimli naif gün. onun arka plan üzerinde, Victor ham sahtecilik gibi yakın doğal, doğal, özellikle görkemli ve yanlış görünüyor. Akulina - Basit bir köylü kadın, sevgilisi - Vale, ustasının alışkanlıklarını benimsemek. Buna tekniğini kullanarak, Turgenyev ahlaki üstünlük ve sıradan insanların manevi saflığını vurgular.

sinemada bölüm

uzun metrajlı film olarak bölüm önemsizliği tuval eserlerin anlamında bir rol oynamaktadır küçük parçalar, denir. Bu küçük form bölüm sözde.

Ama tam teşekküllü bir dizi değerindeki büyük, eşdeğeri yoktur. bir zamanların ünlü "Yıldız Savaşları" her yeni sürüm denir: ikinci bir bölüm, üçüncü, vb ..

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.