FormasyonOrtaöğretim ve okullar

O belirlemek tam olarak kaç yılın haftaları mümkün mü?

Antik çağlarda insanlar zamanı ölçmek için öğrendik. mevsim geçişleri üzerinde - Çeşitli aşamalarında ayın geçiş, yıllar üzerinde - gece ve gündüz, ayın ardışımından kabul Günü. Şimdi hepimiz zaten çocukluktan, tanıdığımız kaç gün bir yıl. Bu bilgiler hatırlamak kolaydır. Ama kaç hafta Yılda sorusu çok nadiren verilir. Ancak, bu bilgi de özellikle eğitim saatleri, bordro vb sayısının hesaplanmasında, yersiz olacaktır Soru takvim tartışılacak ne olacağına dair sadece ön düşünme düşünülmelidir hemen belirtmek gerekir.

Hicri

Eğer Hicri doğu ülkelerinde daha sık kullanıldığını biliyor muydunuz. Ve ülkemizde kabul edilen farklıdır. İçinde 354 gündür. Son gece yarısı güneş battığında zaman hesaplanan değil. Peki, kaç hafta Yılda Doğu'da belirlenir? İşte oradalar, elli (tam) bulunmaktadır. Ayrıca, yılın bağlı olarak Ay günü bunun miktarı 50 kadar hafta ek olarak, daha 3-5 gün belirlendi.

Musevi takvim

O resmen İsrail'de kabul etti. resmi belgeler için kullanılan özel yıldönümlerini tanımlar. İçinde Tüm ay yeni ay içinde kaynaklanmaktadır. Yani, tam elli hafta + 3-5 gün (İslam'da olduğu gibi) için düzenli hesabına bu takvim yılı içinde, ancak bir sıçrama yıl içinde - elli dört hafta artı 5-7 gün.

Gregoryen takvimi

Rusya'da, neredeyse olduğu gibi tüm Avrupa ülkeleri kullanmak Gregoryen takvimi. Kaç bizimle yılın haftaları? Cevap basit: 52-53. Tabii ki, bu sayısına bağlıdır artık yılda 1 Ocak düştü haftanın ya da değil, aynı zamanda günün. Yılda 52,143 hafta - Ortalama olarak, hatta bu rakamı getirebilir. İlginçtir, hesaplamanın Avrupa sistemine göre menkul kıymet muhasebe, için, yeni bir dönem ilk hafta başlar ve belki de 52 inci veya 53 inci ile her zaman değil. Yılın 1 hafta en az dört gündür bu gerçekleşir.

Sıradan (eksik olmayan) yıl elli iki hafta ve bir gün içerir. Nedeniyle haftanın son günlerinde varlığına her yıl (Pazartesi, Salı, Çarşamba, vs.) bir önceki oranla 1 gün geçtikçe kaydırılır. sıçrama sonra bu kayma iki gün boyunca gerçekleşir.

öğretim yılında hafta sayısı

Bu konsensüs, soru öğretim yılında hiçbir gözlenen kaç hafta takarken. eğitim kurumu kendisi eğitimi ve tatil süreyi değişebilir gerçeği. Diğer öğrenciler için - - Üçüncü ilkokul sınıflarında yaşlılar için bir süre için. Bu çalışma, spesifik Şartı okulun hafta sayısına göre yönetilir. 36 34 den ve yüksek öğretimde 45 hafta sürebilir öğretim yılı uzun süresidir - Tipik olarak, birinci sınıf bir yıl 32-33 hafta okul sınıflarının kalanını öğrenirler. o özel okul, kolej veya üniversite okuyarak mümkündür yılın size uğraşmak zorunda tam olarak ne kadar eğitim haftalar öğrenin. Prensip olarak, bu belge tüm değer keşfetmek.

Evet, ancak yıl içinde kaç hafta öğrenmeniz gerekecektir nasıl bu kadar önemli değildir. İyi sürekli bilgi edinmek gerçeği bilinmektedir. onlar derin ve ciddi ve bize bir iyilik getirdiler ana şey.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.