Ev ve AileÇocuklar

Kampta günlük rutin ne olmalı?

çocuklar dahil tüm insanlar, biz belli kurallara göre yaşamak zorunda olduğunun farkındayız. Bu olmadan toplumun tam üyesi basitçe imkansız olması. Aynı yazıda, yaklaşık spesifik konuşmak istiyorum kampında günlük rutin. Olması gerektiği gibi, ve hiç gerekli neden?

Bu nedir?

Yani kampta günlük rutin, her çocuğun en az bir kez bu tatil olduğunu bilir. Bu çocukların günlük ve herhangi bir sapma olmadan gerçekleştirmelisiniz gerekli işlemlerin bir listesidir. Ancak, bu rejim vakaların tam detaylı liste olduğu anlamına gelmez. O yön verir, o anda yapılması gerektiğini "dedi," ama nasıl - bu yaratıcılık ve her bir çocuğun özgürlük bir elementtir.

Çocuk kampları türleri üzerinde

Bu gün kamp ve yaz kampının modu farklı okul bahçesinde olduğunu söyleyerek değer. Benzer elemanlar, tabii ki, vardır vardır, fakat okul kampında gündüzleri fiyatının sınırlı bir süre için biraz farklı bir gün modu olacak. Ancak, orada ve yemek oynamak ve dinlenmek için zaman var olacak, hem de yaratıcı ya da iş.

Yaz kampında Mod

O halde, hakkında olmalıdır günlük rutin yaz kampında? Yani, hepsi bir gece uykusu sonra çocuk yetiştirme ile başlar. Çoğu zaman bu yaklaşık 7 sabah meydana gelir. Ancak, bu süreden önce (çıkmak, herkes kahvaltı masası bırakmaya uyandırmak gerekir) günlük takımda boyunca görev kadar alabilirsiniz. Kampta işime her gün uyandıktan sonra hemen ortaya çıkar ve bir saat 15 dakika süren şarj, dahil etmek gerekir. Bu (bu da yaklaşık yarım saat boşaltılır) yatak temizliği, sabah tuvalete izlemektedir. On dakika 8 am önce birimlerinin inşaat ve tüm birlikte planlanmış serisi 30 dakika ortalama sürer kahvaltıda, için gidin. Ayrıca, 9 saate kadar çocuğun düşüncelerini toplamak için zaman verilmelidir - o da yarım saat verilir.

Günün sonraki aşama - iş ve yaratıcılık için bir zaman. (12-00 kadar) Üç saat boyunca, çocuklar, geziler düzenlemek, çevrelerinde meşgul olabilir nehir veya denize ya da sosyal ve kişisel fayda-faaliyetlerde bulunmak. Öğle yemeğinde saat yaklaşık 13-00 den 14-00 verilir. Bu öğleden sonra bir şekerleme zaman veya pasif rekreasyon izlemektedir. Uyumak istemiyorsanız, çocuklar okuyabilir.

Kampta günlük rutin göz önünde bulundurarak, gel. 16-00 yılında - çayı - küçük bir aperatif aşağıdaki. Bundan sonra beden eğitimi ve spor bölümlerinde zamanı geldiğinde. Şu anda, oyun üniteleri, çeşitli yarışmalar arasında düzenlenebilir. genellikle 19-00 den 20-00 döneminde meydana yemeğe, önce çocuklar serbest zaman bir saat var. Akşam yemeğinden sonra, konser, filmleri görmek ve sonra bir disko tarafından takip edilecek emin olmak için zamanı. hep ücretleri kadro olacak kesintisiz önce yarım saat: Günün sonucunu, vakaların planlama ve eğitim ertesi gün podbivanie. Bundan sonra - gece elbisesi, günün sonu olarak, sık sık 22-00 oluşur bir geri çekilme yatak hazırlamak ve.

okul kampları

Aynı zamanda aynı bir günlük rutin olabilir nasıl düşünmelisiniz okul kamplarına. Bazı yönlerden anlatılana benzer, ancak farklar olacaktır. Yani, kampın bu günde sabah 8 civarında en sık oluşur çocukların kabul ile başlar. Her çocuğun eğitiminin önemli bir unsuru - Sonra, şarj devam etmek emin olun. Ardından - kahvaltı. tartışıldı ve gün içinde çocukların durumunda planlı olması gereken yerde kahvaltıdan önce veya satırdan sonra Ya yapılabilir. Çocukların bir şey ilginç veya kullanışlı yapıyoruz ne izler, yaratıcı bir zamandır. rehberli turlar, yürüyüş vardır. uyku ve sessiz kez hazırlık - Günün saat içinde peşinden öğle geliyor. Günün sonraki aşama: Mobil temiz havada oyun (muhtemelen yarışmalar veya turnuvalar). Ayrıca ev çocukların takibi bakımı, en sık 18-00 den 19-00 kadar sürede gerçekleşir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.