Haber ve ToplumDoğa

Novosibirsk bölgenin maden kaynakları: Bir açıklama, isim ve alanın bir liste

Maden kaynakları Novosibirsk bölgenin oldukça çoktur: alanlarının tüm bölge zaten araştırdı 83 523 ameliyat. kömür var - ve kok ve yüksek kaliteli antrasit, refrakter killer vardır. turba Bir çok ama henüz üretmemiştir. petrol, gaz, demir dışı metaller ve altın bulunmaktadır.

kömür

Sadece yüksek kaliteli antrasit Gorlovka havuzunda neredeyse bir milyar ton araştırdı ve daha iyimser tahminleri - 5600000000 ton. Diğer iki kömür havzaları - Doroninskoye ve Zavyalovsky kömür çok da. 2007 yılından bu yana, Novosibirsk kömür keşfetmek ve "iyi" ve JSC "Bölge-Oil" nin lisansı altında gelişir. Çoğunlukla Novosibirsk bölgenin maden kaynakları korunmuş ve üretime başlamak için sanayinin gelişmesi için bekleyen.

Gorlovka havuzda kömür yatakları antrasit - hammadde tek kaynağı Rusya'nın doğu bölgelerinde tümü için, bu elektrot endüstrisi için gerekli hammadde olarak. Rusya'nın en büyük fabrikası - NOVEZ (Novosibirsk Elektrot Tesisi). Bu tür kömür işletme JSC "Sibirya Antrasit" üretir. üzerinde Novosibirsk bölgesinde maden yataklarının kalanı, tasarlandığı şekilde yaygın değil kömür.

Petrol ve doğal gaz

Yedi petrol sahaları kuzey-batı bölgelerinde keşfedilen, ancak bolluk mineraller Novosibirsk bölgesinde olduğu gerçeğine rağmen, hizmetin postenenno çıktı dışındadır. alanların listesi:

  • En Tarskoe;
  • Doğu Tarskoe;
  • Maloichskoe;
  • Rakitinsky;
  • Tai Dasskoe;
  • Doğu Mezhovsky:
  • Doğu.

Bir alan - Veselovskoye - yoğunlaşma. Tüm yağ Brent yakın yüksek kalite, alanında araştırdı. En verimli tabakaların oluşumu - iki ortalama bir buçuk bin metre mesafededir. büyük mevduat - En Tarskoe, alandaki tüm yağın fazla altmış yüzde bulunmaktadır. İşletilen sadece iki - Maloichskoe ve Yukarı Tarskoe öngörülen rezervleri - Birden fazla 113.000.000 ton.

Diğer mineraller

Novosibirsk bölge turba rezervi ile şans - fazla yedi milyar ton, ancak madencilik ve işleme maliyetleri çok yüksek, bu nedenle turba yatakları neredeyse büyük olasılıkla, geliştirilmemiş - henüz.

Novosibirsk bulunan demir dışı metal cevherleri oldukça büyük bir yatağı, burada titanyum dioksit yaklaşık 1.7 milyon ton ve 7.2 milyon ton zirkonya. Yapılan inceleme ve geliştirme Filippovsky kısmı (Ordynskaya zirkon-ilmenit kaplama makinesi).

altın

cevher biri ve on yedi ton yirmi dört gevşek tahmini toplam - endüstriyel standartlara biraz üzerinde Novosibirsk bölgesinde Altın. ve alüvyon yelpazeleri ve kabuk ayrışma altın yatak - - alanların iki tür açık ocak madenciliği için uygundur. için Ancak, Novosibirsk bölgenin altın taşıyan mineraller sınırlı değildir: bölge altın köküdür - altın kuvars, nadir metal altın polimetalik altın, biz cevher oluşum türleri hakkında konuşursun.

Bu kuzeybatı öngörülen bazı kırk ton araştırdı Salair Ridge (Egoryevsky zolotorassypnoy bölge). Bu kaynak tabanının Analizi hemen hemen tüm plaserleri çalıştı ve çalıştı ve muhtemelen altın gelecekteki gelişimi, yeni alanlar belirlemek ve değerlendirmek gerekir ileri sürmektedir. Ve tabii ki, endüstriyel tip kalan altın yataklarının geliştirilmesi gerekir. Özellikle sadece önümüzdeki birkaç yıl içinde işlerle sağladığını madencilik şirketleri, hammadde baz geleceği çok küçüktür.

Mermer, kalay, alüminyum

Vysokodekorativny mermer ve diğer pahalı taşlar sekiz miktarda talebi artırdı bakan bir buçuk milyon metrekare mineraller Novosibirsk bölge içerir. depozito adı:

  • Petenovskoe (daha iyi alan);
  • Shipunovsky (marbleized kireçtaşı);
  • Serebrennikovskoe (aynı).

Mevduat Ltd. "Mermer" geliştirilmektedir.

onlar çoktur, çünkü Novosibirsk bölgesinde ne mineraller numaralandırmak zordur, ancak bunların tümünün geliştirilecektir değil. Örneğin, kalay melkorassypnyh iki küçük yatakları - Barlakskoe ve Kolyvan - kârlı olmayan açık bir şekilde toplam olarak yaklaşık altı ton: ortalama içerik metreküp başına kaplama makinesi kasserita yaklaşık polugramma kalay taşıyan. kadastro kaydı ve boksit iki mevduat Standı - 2068000 ton - Ekim ve Noel denge rezervleri üzerinde hangi. cevher içindeki alüminyumun Stoklar çok küçük.

Çimento, toprak, cam

Iskitim ilçesinde Chernorechensky alanını çimento hammadde rezervine sahip: kuzey bölümünde - kireçtaşı 88900000 ton şeyl alanı - ait 22.083.000 ton şeyl güney bölümünde - İlk kategorinin kireçtaşı 38163000 ton 223 776 000 ton - İkinci. Bu teminat CJSC "Chernorechenskij kariyerlerini." Geliştiriyor

- refrakter ve Ob - yanmaz Doroginskom, Evsinskom ve Vassinskom tarih: Refrakter ve refrakter kil dört alanda mevcuttur. Bu LLC "Universal" (çömlek fabrika) çalıştırmaktadır. Saniyede - Zaten kuvars kumu üç küçük varolan alan rezervleri, birinci kategori onların yaklaşık 8.150.000 ton ve 875.000 ton olarak gerçekleşmiştir. Bu toprak altı kullanma hakkı iştiraki OOO "Maden Grubu" için o hakkı verdi LLC "Sibirya Sanayi Holding" dir.

yapı malzemeleri

Mevduat genellikle daha yaygın malzemelerdir. Novosibirsk bölgesinde sadece on sekiz bina taş alanların, bunlardan on üç istismar edilmektedir oluşturdu. Yıllık üretim - yaklaşık iki buçuk milyon ton. Bu diyabaz, porfir, granit, kalker ve diğer kayalar. kilde, hem de yukarıda bahsedilen mermer sağlar. Toplamda, kullanışlı genel dağıtım kaynaklarının tamamı kaynak tabanı kendi ihtiyaçları için ve komşu bölgelere yeterli daha fazladır. Organize yeni Jeolojik araştırmalar ve bu hammadde yeni alanların keşfedilmesi. Sadece bina kum zengin mevduat rağmen, geliştirilen edilmeyecektir. kum bina tüm mevduat beri çevre koruma nedenleri, vadi ve nehir Ob ile uyumludur.

dahası

Çok büyük su alanında kaynakların: mineral, termal ve tatlı su günlük yarım milyondan fazla metreküp on bin kuyu ayıklanır. Novosibirsk Bölge Orman Fonu kozalaklı 977.300 hektarlık bir alanda büyümek dahil 4.490.000 hektar sahiptir. odunun ana orman oluşturan türlerin ortak stok gurur duyabilir - bu 278800000 metreküp olarak tahmin ediliyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.