TeknolojininElektronik

Nikon 5200 kamera: genel bakış, özellikler ve müşteri yorumları

Kendi refleks kamera rüyalar Hakkında yapmacık her saniye alıcı, bu sınıfın dijital teknolojiyi elde etmek. Ancak herkes o kadar fotoğraf ekipmanlarının birçok üretici küçük hile gitti pahalı ekipman satın alabilecek - fonksiyonel ve teknik özelliklerini basitleştirilmesi, ucuz bir ayna cihazları oluşturun. Bu yazının odak - büyük SLR fotoğraf makinesi giriş seviyesi Nikon 5200'ün Bakış, özelliklere ve sahiplerinin yorum bir potansiyel alıcı fotoğrafik ekipman pazarındaki pazar lideri ile daha iyi tanımak sağlayacaktır.

ilk tanışma

Pek çok satılanlar o yüzünü kameraya (o D5100 modeli) önceki kuşaktan yeni bir ürün ayırt görünen mümkün değildir iddia ediyor. dış hoş kabalığı ve kontrol panelinin şekli ile vücut üretiminde aynı yüksek mukavemetli plastik, özellikle de modifikasyon Nikon 5200 fiyat SLR giriş seviyesi ayırt etmez 30-35.000 ruble aralığındadır, ve, alıcı yorumlarını bakılırsa oldukça olduğunu çekici.

markanızın eksiksiz bir set ile her zaman sırayla olmuştur. Standart set meraklısı, teknik ve kılavuzların yanısıra, profesyonel görüntüleri için adaptör ve kablo seti vardır. Kayış, şarj edilebilir pil ve şarj cihazı da bir dizi standart olarak kabul edilir.

Tasarım ve Ergonomi

Kamera Nikon siyah, kırmızı ve bronz - 5200 üç renkte uluslararası toplum tarafından temsil edilmektedir. Ülkemizde sahipleri daha popüler klasik siyah renk sayısız İncelemeler yargılama. ergonomi açısından, polukilogrammovy refleks kamera bile tek elle mükemmel olduğunu. gadget sağ tarafında yerleştirilen uygun cihaz işlemesi gerekir Böyle kolaylık.

Doğrudan sap üzerinde uzaktan kumandayla kamerayı kontrol etmek kızılötesi alıcı yerleştirilir. Yanında AF aydınlatıcısı boyunca parlak bir ışık vardır. kırmızı göz ortadan kaldırılması - üretici lamba ek bir özelliği vardır belirtiyor. Kontrol panelinde bir çok üzerinde Düğmeler, ancak birçok sahipleri oldukça kolay onlarla o anlaşmayı iddia etmektedirler. Ve deklanşör daha tuş vuruşları otomatik modda, birçok kullanıcı için, yapmak küçümseyen ek işlevsellik çalışma ile sorun gerekli olmadığını göz önüne aldığımızda.

Bağlantılar ve Arayüzler

Bir SLR kamera sahibinin gözlerinden Nikon D ayna cihazın neredeyse tüm özelliklerini gizli bir düzine fişleri altında 5200. o içten motoru (tornavida) sahip değildir, sırasıyla ile kamera için uygun sadece pahalı lensler-yerleşik ultrasonik mekanizma, yetenek otomatik konuya odaklanmak - Başlat, belki de o monte etmek gerekir. Kamera teknolojisinin üst kısmında ses cihazları yerleştirmişlerdir. kapak altında mikrofon ve stereo hoparlörler için iki delik gizlenir.

kasanın sol tarafında, kapaklar altında TV ekranından (HDMI) üzerinde resimleri görüntülemek için arayüzü ortaya çıktı. Yanında bir kişisel bilgisayara kamerayı senkronize etmek için bu USB bağlantı noktası vardır. Üçüncü arayüz ayrı olarak satılır GPS modülü, takılması içindir garip türüdür. Cihazı açma pil yuvası gizler konut alt kapaktaki sahibini algılayacaktır. Bu uzmanlar iyi bak tavsiye cihaz sadece takmak.

Kameranın teknik özellikleri

CMOS sensörü kamera Nikon D 5200 bir boyut 23,5h15,6 mm (tam yarısı tam boyutlu biçim SLR tüm profesyonel cihazlar) sahiptir. Üretici 24 megapiksel kamera desteği açıkladı, ancak böyle bir kamera için piksel sayısı (profesyonel çekimler için yeterince iyi, 6-8) kritik değildir. Duyarlılık matrisi 100-6400 ISO birimdir.

Cihaz perdenin dikey kaldırma sahip elektronik kontrolü ile bir kapağı kullanır. Pozlama süresi 1/3 veya 1/2 adımlarla 1/4000 ile 30 saniye arasında ayarlanabilir. Daha uzun deklanşör manuel mod uygulanmaktadır açılması. Saniyede 3 veya 5 kare - bir olasılık Sürekli Çekim yoktur. RAW, JPEG veya birleşik RAW + JPEG: resimler Biçim Standart kaydedin. Kamera stereo ses ile FullHD formatında (1920x1080) video kaydı yapabilirsiniz.

Kamera için standart lensler

En çok satan kamera Nikon 5200 Kit 18-55 bir değişiklik olarak kabul edilir. Pratik mercek ünitesi ile böyle bir düzenleme tüm Nikon ilgili ürünler arasında piyasadaki en cazip değere sahip olduğunu göstermiştir. Ayrıca, pazar potansiyel alıcı VÜCUT içinde optik komple set vermeden bir menzil lens 18-105 hatta kamera bulabilirsiniz. kendi değerlendirmeleri Profesyonel fotoğrafçılar ucuz lensler 18-55 tercih tüm gelenleri önerilir.

Standart optik ile Nikon DX 5200 sorunsuz çalışır. Otomatik odaklama kontrolü ultrasonik sessiz mekanizmasını kullanarak gerçekleştirilen ve ayrıca kullanım kılavuzu ayarlamalar yapmak için olanak tanır. Kamera sahipleri kameranın odak pek özlüyor iddia ve ancak sevinmek olamaz. Ve ölçüm Merak edemez hedef görüntü kalitesi için 2016 piksel RGB sensör kullanılarak gerçekleştirilir göz önüne alındığında.

Performans ayna cihazı

Gitti sürekli çekim ile elde edilen fotoğraf kaydedilirken bütçe sınıf SLR temsilcileri sıkıca asmak günleridir. Nikon 5200 Cihaz Seti çok hızlı çalışır. İlk olarak, dahil edilmesi. Sadece tüm profesyonel uygulamalarda nasıl uygulandığını düşünmeden güç düğmesine üretebilir çekim bir dizi tuşa basarak.

Kombine modunda saklanan fotoğraflarda bile 5 kare (RAW + JEPG) C seri çekim bir kullanıcı herhangi bir cihaz donuyor fark etmez. Bu işlevsellik disk ile iletişim yeterince hızlı olduğunu büyük bellek tampon, sayesinde mümkündür. Son olarak, birçok kullanıcı LiveView modunda çalışmayı göze mümkün olacak. Yine hiçbir engellemeler gerçek zamanlı olarak görüntüleme görüntüleri tespit edilemez zaman.

Ekran ve vizör

Kesinlikle kamerada üç inçlik dönebilen ekran varlığı yüksek kaliteli videolar yaratmak tüm sevenler hitap edecek. onunla sayesinde film - O bir şey olduğunu portre objektifi, ve tamamen başka - bir kamera 5200 Nikon 18-105 ile doğaya bir aile yakın ateş. Güvenilir bir menteşe mekanizması LCD ekranının tam hareketlilik sağladığından kullanıcı tarafından istenen, her pozisyonda ve her açıda ekranı ayarlayabilirsiniz.

vizör de şeffaf LCD ekrana sahiptir. Sürekli odak noktasını, hem de kompozit örgü görüntüler. Tetik noktanın otomatik odaklama noktaları kırmızı vurgulanır. Onların yorumlarda, birçok sahipleri vizör hiçbir arka ışık vardır ve oda kullanmak oldukça rahatsız edici olduğunu fark ediyorum.

Uzaktan kumanda dijital laboratuar

Ama Nikon 5200 kamera menüsü profesyonel fotoğrafçılık pazarında daha pahalı cihazlara tamamen aynıdır. Birçok uzman hayranlara Nikon ürünlerini yanıltmak etmemek için yapımcı kasten, böyle bir adım gitti söylüyorlar. profesyonel teknik kullanıcıya ayna kamara giriş seviyesinde geçişte rahatsızlık hissetmez.

Genel olarak, menü pozitif duygular bırakır - bir geniş ekran, tüm ayarlar işlevselliği, Ruslaşmış yönetim tarafından toplanmıştır. Bu kullanım kılavuzunda olmayan bir acemi ayarlarını anlamak için, ancak otomatik modda kamerayı kullanmak zor olacağı açıktır, kontrol paneli oldukça bilgilendirici. Onların yorumlarda, birçok fotoğrafçılar hemen grafik görüntünün sahibi tarafından sağlanmaktadır AF bilgi panelinde, açmak yeni gelenler için önerilir. kullanıcı poz seçme sürecinde kamerayı yapar ayarları, karşılaştırmak ve kendi sonuçlara varabilirsiniz.

Nikon vs Canon

Bütün kullanıcılar (biz Nvidia vs AMD ve Radeon vs Intel bahsediyoruz) alışık olan bilgisayar endüstrisinin devleri karşı savaşmak için. SLR kameralar dünyasında Canon ve Nikon şirketinin ürünleri arasında bir mücadele eşdeğer yaptı. Canon 650D - Kamerada Nikon 5200 fiyat kategorisinde doğrudan rakiptir. Uygulamada görüldüğü ve testlerin bir çok gelince, onlar var bir fotoğraf yaratmada, uzmanlar ve meraklıları tarafından bir fark olduğu kadar yürüttü. Ayna cihazı farklı görünüm ve kullanım kolaylığı.

Kesinlikle Nikon 5200 kamera incelemelere olumlu karakter hayranlara Nikon ürünlerini yazacak ve uygun bir adla Canon donatı sahiplerinin över. Ve bu kavga 2000 yılında iki dünya devleri, küresel pazarda işbirliği konusunda bir anlaşma, çünkü hiç bitmeyecek ve ürünlerinin fiyatları (benzer tekel) yerleşmek için.

Alternatif her zaman mevcut olan

arzu zihni birçok potansiyel alıcılar bulutlar için yarı profesyonel aletleri varsa ve kullanıcı 2-3 hafta refleks kamera operasyon zaten düşünen bir hata işlediği için. Sorun birçok müşteri veri ve avantaj ve ürünlerin dezavantajları bir karşılaştırma analiz etmek nasıl bilmiyorum olmasıdır. Örneğin, tüm SLR fotoğraf makineleri (aynı "kompakt" ile karşılaştırıldığında) muazzam ağırlığa sahip. mağazada birkaç dakika cihazı tutmak ve doğayı fotoğraflama birçok saatlerde bambaşka bir durum - bir şeydir. Ve doğasında derin yönetim zengin ve birçok kullanıcı (sahiplerinin% 99 "Otomatik" modunu kullanmak aslında) işlevselliği gerek yoktur. darbelere karşı objektif ve alıcının ilgisini azaltan olumsuz çeşitli faktörleri korumak düşük cabası. Yorumcular Uzmanlar etkili bir yöntem kullanılması önerilir kamerayı seçerek bir ayna cihazı ve kompakt cihaz 20 çekim, video 5 dakika filme Nikon Coolpix 5200'ün pick up ve sonuçları karşılaştırmak - Piyasada.

Sonuç olarak

SLR fotoğraf makineleri ve Nikon en potansiyel alıcıların dikkatini kesinlikle layık, bütçe sınıfında sundu. Ve doğrusu eğlence için değil, iş ve yaratıcılık için dijital bir cihaza ihtiyacınız olan kullanıcılar bahsediyoruz. "Mahsul" matris, profesyonel ekipman maliyetini azaltmak için icat edildi için değil taşınabilir dijital kameralar için piyasadan yerini alacak.

Ürün Nikon 5200, fotoğraf ekipmanları pazarındaki öncülleri (ve can ve takipçileri) gibi çekim sırasında bir fotoğraf için gerekli olabilecek tüm mevcut işlevselliğe sahiptir. o, şikayet kullanılabilirlik, görüntü kalitesi ve hizmet ve burada hiçbir şey söz konusu olduğunda bile müşterilerinin talep. Ancak, pahalı ekipmanları satın almadan önce hala bunu düşünmek gerekir ve kamera kullanımında pratik olup olmadığı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.