SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Semptomlar ve hepatit C, HCV İlaç Hepatit C virüsü genotip tedavisi

Yakın zamana kadar hepatit C virüsü virüsü Hepasivirüs tek tür olarak kabul edildi. Ama atlar, köpekler, kemirgenler ve yarasalar da bu hastalığa duyarlı olduğu ortaya çıktı. Onun gibi bir adamın algılamak ve tedavi etmek için hastalığın zamanında teşhisi ölçüde tedaviyi kolaylaştırır olarak, ne kadar tehlikeli hepatit C'yi anlamaya çalışın. Buna ek olarak, hastalık küçük çocuklara duyarlı ve erken teşhis edilirse, olumlu sonucun şansı büyüktür.

Hepatit C virüsü nedir

Bir kişi bu hastalığa tanımlamamız, hemen Hepatit C hakkında birçok soru eziyet başlar: o (hastalığın fotoğraf kanıtı) Nedir, böylece yardım için herhangi doktora başvurulmalı ve. Sarılık veya hepatit virüsü, bir lipit (ya da katı yağ) 'de muhafaza edilen bir ikosahedral protein kabuğu ve koruyucu çevrili çekirdekte genetik materyal (RNA), hücre-türevi bir kılıftan oluşan bir parçacıktır.

Hepatit C şiddetli neden olan birkaç virüs biridir karaciğer iltihabı diffüz. Hastalığın akut formunu oldu insanların% 85 kadar, hayatının geri kalanı ile kronik olarak enfekte bulunmaktadır. Enfeksiyon çoğunlukla kan (steril olmayan iğne, çizikler, yara damardan enjeksiyonu) ile gerçekleşir. Bu virüs cinsel temas yoluyla enfeksiyon riski düşük kabul, ama yine de bir yere sahiptir.

Yetişkinlerde Hepatit B'nin Nedenleri

Hepatit C - karaciğeri enfekte eden bir virüsün neden olduğu bir hastalıktır. karaciğer fonksiyon görevleri gıda sindirimi, tedavi vitamin ve besin artırmak yanı sıra, kesik ve yaraların kan pıhtılaşması işlemlerinde, vücuttan zararlı kimyasal maddelerin uzaklaştırılmasını içerir. bebek doğum sırasında hasta anneden enfekte olabilir, çünkü kadınlarda Hepatit C bebekler için çok tehlikelidir. Bir hamilelik planlanıyorsa onun sağlık durumu izlemek için önemlidir nedeni budur.

Bir yetişkin sarılık virüsü aşağıdaki durumlarda dağıtılabilir:

 1. olmayan steril enjeksiyon, damar içi ya da kas içi enfeksiyonları kullanıldığında (ilaçlar da dahil olmak üzere).
 2. Dövme, vücut delme olmayan steril enjeksiyon prosedürleri tutma akupunktur.
 3. enfekte olmuş bir partnerle korunmasız cinsel sırasında eğer şu anda kan yoluyla temas yoktur (ülserler, kesikler, cinsel organına veya adet sırasında yaralar). Bu yöntem, maruz kalma alışılmadık yolları ile ilgilidir.
 4. Tüm kan nakli yöntemi.
 5. Diş kliniklerde tedavi sırasında.

Bir yemek, döviz çatal veya diğer rasgele paylaşımı, öksürme, hapşırma dokunsal temas hepatit bulaşmaz.

Çocuklarda hepatit nedenleri

Semptomlar ve çocuklarda hepatit C'nin tedavisi erişkinlerde hastalık semptomlarının biraz farklıdır. Çocuk hepatit iki şekilde uzanır: anneden çocuğa (enfeksiyon dikey şekilde) ve enfekte kişinin kanı ile doğrudan temas (enfeksiyon parenteral yol) içinde. Virüs doğum sırasında yenidoğan için virüslü anneden edilebilir gibi durumlarda sıklığı yaklaşık 4-5% 'dir. Böyle bir durum ortaya çıkarsa, kadın hafifçe yenidoğana hepatit B virüsünün bulaşma riskini azaltır sezeryan yapmak teklif etti. Enfeksiyon çocuk ikinci yolu, genel olarak, çeşitli tıbbi müdahale, steril aletler, hemodiyaliz, kan transfüzyonu ve diğer tıbbi prosedürler yoluyla ilaçların diş tedavisinde, uygulama gerçekleşir.

ergenlerde, yetişkinlerde olduğu gibi, bu hepatit uyuşturucu kullanımı alma şansını arttırır. Buna ek olarak, ergen çocuklarda enfeksiyon riski cilt dövme hijyen, piercing ve diğer şeylerin kurallarını ihlal arttı. vücuda deri üzerinde kesikler ve sıyrıklar aracılığıyla genel hijyen ürünlerini tıraş yaparken de virüsleri nüfuz edebilir.

Hepatit B'nin belirtileri erişkinlerde

Genellikle hepatit C'li birçok kişi hastalığın karakteristik belirtileri yok. Kronik enfeksiyon belirtileri oluşmaz karaciğer oluşmadığı kadar yara izi (siroz) kadar. Bu hastalık genellikle genel halsizlik, aşırı yorgunluktan eşlik eder ve hatta siroz yokluğunda spesifik olmayan semptomlar yer alır.

Hepatit Kuluçka süresi 15 ila 150 gün arasında olduğu gibi semptomlar genellikle daha sonraki enfeksiyon gösterdi. Virüsün bir taşıyıcı görevi yapan ve yöntemlere yukarıdaki başkalarına iletebilir olarak hastalığın semptomları olmadan Enfekte kişilerin diğerlerine bir tehdittir. Hastalığın başlıca belirtileri aşağıdakileri içerir:

- iştah kaybı;

- kırıklık, zayıflık;

- bulantı, kusma;

- ishal;

- nedensiz ani dramatik kilo kaybı;

- derinin sararma, sklera gözler (sözde hastalık halk sarılık);

- ve dışkı (beyazımsı dışkı) (koyu kahverengi) idrar renginde bir değişiklik gibi.

Çocuklarda hepatit belirtileri

Hepatit çocuk için ortalama kuluçka süresi 15 günden 6 aya kadar sürebilir. Çocuklarda sarılık belirtileri vakaların% 50'sinden azında görülür ve gözlerin cilt ve beyazların sararma ile ağırlıklı olarak ifade edilir. Icteric dönem genellikle 3 hafta kadar sürer. Karaciğer iltihabı ile karakterize hepatit, çocuk toplam zehirlenme meydana gelir, mide bulantısı, kusma, ishal eşlik edildiği çünkü. Hastalığın akut bir şekilde dispeptik bozuklukları ve astenovegetativnogo sendromu bir gelişme var ise, semptomlar, giderek artmaktadır yavaş başlar. Çocuklarda sarılık belirtileri ateş, baş ağrısı eşlik edebilir. Renklenmesi dışkı, idrar, tam tersine, koyu kahverengi rengi olur.

Geç teşhis ya da akut bir şekilde sarılık hastalığının tüm vakaların% 10-20'sinde, uygun tedavinin bulunmaması kronik bir hale gelir Tespit semptom ve hepatit C'nin tedavisi yakından ilişkilidir. Kronik sarılık genellikle asemptomatik olduğu ve zaman kaybetti ve hastalık yaşam için onunla hala edildiğinde genellikle çocuğun rastgele denetim sırasında tespit edilir. Bu çocuklar artan yorgunluk, asteni, ekstrahepatik belirtiler (telenjiektazi, kapillyarity) var.

tanılama

Nedeniyle akut HCV enfeksiyonu hastalığı genellikle asemptomatik, çok önemli erken tanı olması nedeniyle. Enfeksiyon bulgulaması düşen hastalığın kronik şansı geçerken tanı almaz ve siroz veya karaciğer kanseri gibi ciddi komplikasyonlara sebep olabilir.

vücuttaki virüs tespit edilmesi, kandaki antikor düzeylerinin belirlenmesi ile gerçekleşir, ve daha sonra viral RNA'yı saptamak için ilave testler ile teyit edilmiştir. Kan (viral yük göstergesi) içerisinde RNA miktarı, hastalığın şiddeti ile ilişkili değildir, ancak tedavi edilen organizma reaksiyonunu izlemek için kullanılabilir. Karaciğer biyopsisi tedavi planlaması için önemli bir önemi olan kendi mağlup hastalığı (organ hasarı ve hücrelerin yara), kapsamını değerlendirmek için kullanılır.

Tanı 2 aşamada gerçekleştirilir:

- bir kişinin virüs ile enfekte olup olmadığını belirlemek için, virüs sarılık karşı antikorlar için tarama;

- antikorlar için pozitif test, HCV RNA için bir nükleik asit analizi ile gerçekleştirilir ile, (akut veya kronik) hastalığın şeklini belirlemek için.

Daha sonra, pozitif test sonuçları olan doktor hasarının derecesini değerlendirmek için ihtiyaç karaciğer (fibroz ve siroz). Bu biyopsi ile veya çeşitli non-invazif testi ile yapılabilir. Ayrıca, bir laboratuar testi vermelidir hastanın karaciğer hasarı ve genotip derecesi tedavisi ve hastalığın tedavisi üzerine kararlar için kullanılan hepatit C suşu genotipini belirlemek.

Hepatit C genotipleri

etkili olduğu hastalığı tedavi etmek amacıyla, virüs genotip ait olanı tanımlamak önemlidir. Genotip, HCV altı farklı türe bölünmektedir. Kural olarak, hastalar yalnızca bir genotip ile virüs bulaşmış, ancak bunların her biri aslında yarı-türler olarak adlandırılan yakından ilişkili virüslerin bir karışımıdır. Onlar mutasyona ve mevcut tedavilere dirençli olma eğilimindedir. Bu kronik sarılık tedavisinde zorluk açıklıyor budur.

Aşağıda, kronik hepatit C'nin farklı genotipler bir listesi verilmiştir:

 1. Genotip 1a.
 2. Genotip 1b.
 3. Genotip 2a, 2b, 2c, 2d.
 4. Genotip 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f.
 5. Genotip 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 4f, 4g, 4h, 4i, 4j.
 6. Genotip 5a.
 7. Genotip 6a.

Terapötik öneriler verirken HCV genotipleri doktorlar için önemlidir. Örneğin, genotip 1 tedavisi en zor olan, HCV genotip 2 ve ribavirin ile alfa-interferon bir kombinasyonu ile daha iyi bir tedavi, 3 cevap veren hastalar. kombinasyonu kullanan Bundan başka, önerilen tedavi süresi genotipine bağlıdır.

Hepatit C tedavisi

tedavi, hastalık semptomlarının da dahil olmak üzere esas olduğu için belirti ve hepatit C'nin tedavisi yakından ilişkilidir. Tedavi öncesi hasta ve onun hastalığı için en iyi yaklaşım belirlemek için ayrıntılı bir inceleme yapılmalıdır. Buna ek olarak, tanı bilgiler temelinde doktor Hepatit C durumunda her birey için en etkili olanı belirleyebilir. Modern standart tedavi sarılık bütün genotiplerine karşı etkilidir "interferon" ve "Ribavirin", antiviral tedavinin bir kombinasyonudur. Ne yazık ki, "İnterferon" yaygın bu ilaç, belki de bugüne kadar hepatit C için en iyi ilaçtır ile Ribavirin kombinasyonu hastaların çoğunluğunun devlet üzerinde kötü bir etkisi vardır ve aslında tıp, kullanılmaz.

Bilimsel gelişmeler daha etkili, daha güvenli ve mevcut olanlardan daha tolere edilebilir olan sarılık yeni antiviral ilaçlar, gelişmesine yol açmıştır. Bu hastalığın tedavisini kolaylaştırmak için sadece edebiliyoruz direkt oyunculuk (PDP), antiviraller, aynı zamanda hastaların vyzdoravlivaemosti yüzdesini artırmak. Ancak, antiviral ilaçların ciddi yan etkileri vardır ve genellikle hastalarda bu rahatsızlıkları neden:

- baş ağrıları;

- grip benzeri semptomlar;

- Bulantı;

- yorgunluk;

- vücut ağrıları;

- depresyon;

- deri döküntüleri, alerjik reaksiyonlar.

Bir çocuk hepatit C teşhisi ise, işlem bir kronik içine Hastalığın akut geçişini önlemeye yönelik olmalıdır. Tedavi aynı zamanda, temel karmaşıktır ve bu rekombinant interferon preparatlar, parenteral şekilde viferona ve rektal fitiller Reaferon olarak kombinasyonlarını içerir. Tedavi rejimleri her çocuk için ayrı ayrı seçilir.

7 yıl ve ergenlik çocukları uyuşturucu, "interferon" ve "Ribavirin" bir arada atayabilirsiniz için. Ayrıca indüktörleri ( "TSikloferon") ve immünomodülatörler ( "Taktivin") tayin eder. Çocuklarda sarılık Tedavi süresi 24 ila 48 hafta arasında değişen, birçok faktöre bağlıdır. Hepatit C tanısı, tedavinin sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzı, sigara bırakma ve alkol koruyarak, diyet eşlik etmelidir. Yatak istirahatı gözlemlemek ve gereksiz ilaç alarak önlemek için önemlidir.

Orada sarılık tedavisinde geleneksel yöntemlerdir, ancak bunların başvurmadan, vücudu zarar vermeyecek ve hastalığın şiddetlenmesine etmemek için, doktorunuza danışın emin olun.

Projeksiyonlar ve sonuçları

Hastalar muhtemelen onunla onlar doktora sormak en önemli sorulardan biri yaşayabileceği nasıl hepatit C, tespit ederlerse. Hemen o tahminleri hastalığın zamanında tespiti ve reçete tedavinin etkinliği bağlıdır unutulmamalıdır. başarının anahtarı - Zaman belirtileri ve kronik hepatit C tedavisini, hakkını arayan belirledi. Hastanın genel durumu, pozitif bir eğilim verir ve olumlu bir sonuç ihtimalini arttırır için Terapi iyidir. Bu gelecekteki enfeksiyondan korunur anlamına gelmez rağmen istatistiklere göre, hepatit sözleşmeli hastaların yaklaşık% 20'si, tamamen iyileşti. Hastaların geri kalan% 80, kronik enfeksiyon (karakteristik semptomların veya asemptomatik görünümünü) geliştirirler. virüs taşıyıcısı oldukları gibi bu insanlar, yaşam için başkalarına bulaşıcı kalır.

Doktor hasta Hepatit C (semptomlar) tespit ettiğinde, tedavi ve hastalığın sonuçları - mümkün olduğunca ve erişilebilir bir biçimde en kısa sürede hastaya iletilmesi gereken bilgi. Bir kişinin birkaç yıl boyunca hepatit C'li yaşıyor, o genellikle aşağıdaki komplikasyonlar gelişebilir etti:

- kronik hepatit;

- siroz;

- Karaciğer kanseri.

hastalık önleme

Ne yazık ki, şu anda sarılık karşı bir aşı yoktur. Hepatit C hastası olan hastalar, bunu tedavi etmek daha hastalığı önlemek için daha iyi ne olduğu hakkında bir yorum bırakın. Yani, hastalık ve diğer kan yoluyla bulaşan hastalıkların yayılmasını önlemek için, insanlar aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmelidir:

 1. aşınma ve kanda (örneğin, traş makinesi, diş fırçası, vb) ile kirlenmiş olabilir öğeleri kullanmaya kişisel eşyaların paylaşılması kaçının.
 2. şüpheli sterilite ve hijyen eksikliği yerlerde dövme, kulak delme, piercing, akupunktur tedavileri kaçının.
 3. hepatit C virüsü taşıyan insanlar bir diş kliniği ziyaret ederken, ya da başka sağlık kurumları onlar virüsü taşıyan doktora bildirmek zorundadırlar. Bunu yapmadığınız takdirde diş kliniğine sayıda ziyaretçi tehlikeye atmaktadır.
 4. Herhangi bir kesik veya sıyrık dikkatlice olmak dezenfektan çözümleri işlemek ve su geçirmez bir bandaj üstünde onları bindirmek gerekir.
 5. Birden fazla cinsel partner olan kişiler, cinsel temas yoluyla bulaşan hepatit C virüsü ve diğer hastalıkların bulaşma riskini sınırlamak için prezervatif benzeri doğum kontrol bariyer yöntemleri kullanın.
 6. Enjeksiyon, enjeksiyon, dövme ve diğer şeyler için araçların kullanımı güvenli yöntemleri yönelik önleyici tedbirleri yürütmek için önemlidir.

Hepatit C virüsü geçici temas yoluyla bulaşan olmadığı anlaşılmaktadır. El sıkışma, öpücükler ve kucaklaşma bu durumda enfekte hastalarla çalışırken özel izolasyon prosedürleri kullanmaya gerek yoktur, güvenlidir. bulaşma riskini artırır İletişim, her zaman kan salınımı ile eşlik etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.