SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Astım belirtileri vardır - ne yapmalı?

Astım - antik bir hastalık, modern dünyada çok yaygın. Eski Yunan doktorlar tarafından açıklanan Astım belirtileri. Nefes zaman sonra hırıltı güç olsa da, tanrıların öfkesini açıkladı. Bir hastalık kalıtsal ve öksürük solunum yolları ve akciğer "tıkanma" nın bir sonucu olarak ortaya çıkar - Sadece son yüzyılın başında astım önerileri vardı.

Nedenleri ve astım belirtileri

Çoğu zaman, hastalık genç bir çocuk etkiler, bu yüzden muhtemelen genetik bir yatkınlık olduğunu. aile birisi akciğer hastalığı varsa ve bebek astım daha fazladır. Genetik tıp kullanımı yoluyla bu hastalığı tedavi etmek için de girişimlerde bulunulmuştur. Ama başarı ne yazık ki bunu olmamıştır. Anlaşıldığı üzere, astım gelişimi üzerine birkaç genler tarafından etkilenir. Ancak, genetik yatkınlığı miras bile, hayatı boyunca sağlıklı kalabilirler. gelişmesine Gerekli ivme. Astım alerjenlere (ilaç, toz, gıda, polen) ile tetiklenebilir ve alerjik olabilir. Birinci düzenlemede, bir allerjen gövde, iltihaplı, daralmış bronşlar tahriş girer. Bu ağır nefes neden budur. Nefes Düdük daralmış bronşlarda mukus birikimi kaynaklanmaktadır. Ne zaman alerjik olmayan astım, bronş sürekli iyileşmedi. kişi provoke etmez hastalık kendisi kadar uzun gösterebilir değil astım krizi. Bu faktör transfer edilebilir SARS, stres, hipotermi, vb Bu faktörler neticede krampları neden olur.

Nelerdir astım semptomları? Bunu nasıl başka hastalık olmadığını biliyoruz?

hafif, orta ve şiddetli: Birkaç biçimi vardır. belirtileri hafif astım: Bir erkek havanın spazm sonucu engellendi akciğerlerden nefes çalışırken, zaman dudak saldırı azalıyor. göğüs bir stetoskop iyi ses karakteristik izlenmektedir. Bu çatırtı ya da (geçmeye çalışırken bronş tıkanması havanın) ıslık olabilir. dakikada 15'den fazla nefes sıklığı. Orta ve şiddetli astım semptomları için benzer, ancak burada artı her şey boğulma yoktur.

Ek astım semptomları: baş dönmesi, mavi nazolabial üçgen, bilinç kaybı. Bu durumda Kendi kendini ilaçla tedavi sınırlıdır.

Nasıl astım tedavisi için?

bu hastalıktan muzdarip bir çocuk, bu "kendiliğinden duyarsızlaştırma" olabilir. Doktorlar hiçbir herhangi bir nedenle birleşir hastalığı, çağrı Yani. Bu dokunulmazlık sorumludur sisteminin oluşumu sırasında meydana gelir. Vücut bağışıklık antialerjik korumayı kurar By. Sonuç olarak, çocuk alerji muzdarip durdurulduğu veya kaynağına kötü cevap verir. Ama bunun için çok çalışmamız gerekiyor. , Alerjen ile temastan kaçının, ikamet yeri değiştirme sakin psikolojik durum yaratacak. koşullar olumlu gelişirse, çocuk astım sonsuza go away. Ama biz alerjisi olan bir çocuk zaten antikorların üretiminden sorumlu genler koydu unutmamalıyız. Bu nedenle, (örneğin, şiddetli enfeksiyon, şiddetli stres) bağışıklık sisteminin başarısızlığı hastalığın geri dönüşü ivme verecektir.

erişkinlikte geliştirilen Astım, kendinden gidemez. Hatta farklı saldırılar, gerekli gözlem alerji yokluğunda. En azından yılda bir kez.

Öneri.


- Eğer astım semptomlarını varsa, doktor bir ziyaret gecikme yok. arkadaşları tarafından tavsiye edilen ürünler kullanmayın;

- Ani saldırı durumunda, siz (bu fonlar, homeopatik olan acil durumlarda kullanılmak üzere kullanılabilir, ancak gelecekte kullanım imkanı doktorunuzla kararlaştırılmalıdır) "Natrum Sülfürikum", "vegetalis Carbo" "aconite", "Arsenicum albümü" alabilir;

- papatya ve lavanta yağı hazır bulundurulması gerekir (yakanda damla İnhalasyon için karışık formda kullanılır);

- astım için çocuk yatkınlık başka vitamin C, B, Mg, Zn (dozaj tarifi-nöropatik hekime göre) almalıdır;

- Bir saldırı stresin yol açtığı davada, bir psikolog başvurun.

Astım tedavisi mümkün mü? Ne yazık ki, ilaçlar hayır, onu tedavi ederim. Fakat bu saldırıları önlemek için ve görünüşüne etkisi oldukça mümkündür azaltmak için öğrenirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.