ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Neden ampul yakmak ve nasıl mücadele?

Uzun halk arasında "ampul İlyiç" denilen tek akkor lamba aydınlatma için kullanılan günlerde birden gitti. Günümüzde elektrik malzemeleri herhangi bölümünde, "klasikleri" ek olarak, enerji tasarruflu, halojen büyük miktarda görebilir ve LED çeşitli güç ve boyutlarda, şekil şişeleri ve kartuşlar ile lambalar.

Bu ürünlerin etkinliği ve verimliliği gerçekten cesaret verici olduğunu, ancak ömrü hala çok arzulanan bırakır. Bu nedenle, lamba yakar neden sorusu, alaka ve kaybetmez.

lambaların seçimi

Böyle doğrudan lambaların ömrünü etkileyen böylece hatalı kablolama gerilim damlaları ve, gibi dış etkenlere ek olarak önemli bir rol ve yapıldıkları teknolojiyi oynarlar. Aslında kullanım ömürleri neden lambaların çeşitli farklı tipte algoritma, o. aydınlatma seçiminde bir kez ya da başka bir ışık kaynağı ne kadar işe yarayacağını ve uzun süre anlamak için, onların teknik özellikleri dikkat etmek tüm gerekli ilk.

akkor

Bu ürünler, bir soy gaz ya da vakum ile dolu cam yalıtımlı cam şişelerde şeklinde üretilmektedir. Şişe elektrik nakalivayas etkisi ısı ve ışık yayan altında, tungsten spiral yerleştirilmiştir. akkor lambaların ışık çıkışı ve kullanım ömrü gergin sarmal sıcaklığa bağlıdır.

Sıcaklık parlaklık artışı, ancak tungsten arttıkça bu şişe ayna kaplamanın iç yüzeyi üzerinde oluşan, hızlı bir şekilde buharlaşır için. Bu nedenle, ışık akısının gücü azalır. Zamanla, tungsten sarmal tiner hale geliyor ve en hassas konumda bir noktada eridi. Lamba yakar nedeni budur. Bir akkor lambanın ortalama ömrü 1000 saattir.

halojen lambalar

Güç kaynağının bu tip çalışma prensibi akkor lambaların çalışması farklı değildir. fark sadece balon buğulanmasını önlemek dolgu gazı içinde halojenin az miktarda (klor, iyot, brom, flor), varlığında yer alır. Tungsten sarmal şişenin duvarları, helezon yaklaşık burada düşük bir sıcaklıkta, taşınır buharlaşır. Orada, bir halojen ve bir tungsten halojen bileşiği ile temas haline geçmektedir akkor spiral, aralarında geri taşınır. Bu süreç bu lambalar yaklaşık 4000 saate kadar uzayabilir sayede tungsten, bir kısmını geri yardımcı olur.

Sadece bu tip sıklıkla ampuller burn out sebebi ve yeni, bunların kurulum uygunsuzluk olduğunu. parmaklar ampulün yüzeyi dokunmatik olması tavsiye edilmez. camına adipoz baskı fırında Sol, çatlak ve erken lamba arızası oluşumunu kışkırtır. Set halojen lamba sarma film veya kuru, temiz kumaşlar yoluyladır. baskılar hala bırakılırsa, bunlar iyice silinmelidir.

Enerji tasarrufu (kompakt floresan)

Şişe, bu lambalar, kalsiyum, baryum ve strontiyum oksitlerin bir karışımı ile kaplanmış tungsten elektrot düzenlenir. civa buharı küçük bir miktarı ile bir inert gaz dolgu maddesi olarak kullanılır. ampul iç yüzeyi, fosfor ile kaplanır. Bu özel malzeme sıradan ışıkta stres etkisi altında üretilen ultraviyole ışınları dönüştürür.

Bu lambalar enerji, verimlilik, güvenilirlik ve 8000 saatlik uzun servis ömrü minimum tüketimi var. LED aydınlatma gelişiyle önce tasarruf cihazlarının tüketiciler arasında büyük bir popülerlik kazandı. Birçok ve onlar uzun bir servis ömrü için tasarlanmıştır eğer ampuller bir apartmanda çabuk yanıp neden sorusunu gündeme rağmen. Ve bu durum, bu cihazlar / sık kapalı tahammül edemez gerçeği etmektir. Başka bir deyişle, daha sert sahibi enerji ve lamba ömrünü kurtarmaya çalışıyor, daha hızlı ayırır. Enerji tasarrufu ampul dışarı yakar diğer nedeni, bu vidalanması sırasında kullanıcı tarafından terk hepsi aynı parmak izleridir.

LED ampuller

Bu aydınlatma armatürleri ışık kaynakları LED'ler bulunmaktadır. Böyle lambalar hiçbir cam ampul veya akkor filamentler. Onlar, yani yukarıdaki seçenekleri yok tartışılmaz avantajlar, bir dizi var:

  • düşük enerji tüketimi;
  • Kompakt büyüklüğü;
  • Çalışma sırasında ısıtma etkisinin olmaması;
  • geniş bir çalışma süresi (25 saat, 000 000-100);
  • Standart mürekkep kartuşları seçme;
  • Çevre (herhangi bir zararlı ya da zararlı bileşenler tasarımı);
  • düşük sıcaklıklara direnci;
  • Doğal birine yaklaşık radyasyon spektrumunun varlığı;
  • titreşimsiz;
  • Yüksek voltaja gerek.

nedeniyle filaman olarak yanan bir şey yok, bu nedenle, yoksun olması nedeniyle aydınlatma Büyük ömür. Ama ne yazık ki, sonsuza kadar sürmez. Peki neden ampul LED yanık? Bu tür ürünlerin uzun süreli çalışma tam elektronik adaptör sağlayabilir, ancak balast basit dönüştürücü kullanımını gerektirir en basitleştirilmiş teknoloji, altında üretilen gerçeğiyle açıklanabilir.

Ateşleme anında lamba balast invertör LED'ler geçirmeden, güçlü akım rulo ile başa çıkmak mümkün değildir. Çünkü bu çekim kristalleri ve fosfor içeren hızlı bir şekilde yok etti. anma akımı istenen indeksi 1,5 kat aşabilir göz önüne alındığında, LED ampul yakar anlamak kolaydır.

aydınlatma armatürleri ömrünü etkileyen dış faktörler

Tabii ki, lambaların her tür operasyon, kalite ve çalışma yaşamının kuralları doğrudan hizmet ömürleri ile ilişkilidir. Ancak, aydınlatma armatürleri "hayat" süresini etkileyen birçok harici faktörler vardır. En sık rastlanan yan dış etkenler, örneğin, sık sık avize içinde ampul yakmak neden bakmak ve bu ne sorunu çözme yöntemleri İşte güç dalgalanmaları, acil kablolama, hatalı anahtarları, kartuşları, vb. D. dahil mümkündür.

kararsız gerilim

Ne yazık ki, iç elektrik arzında gerilim kalitesi çok ideal olmaktan uzak. Çünkü sık ve kuvvetli dalgalanmaların sadece ampulleri, aynı zamanda ev aletleri başarısız. Yüksek gerilim - avize ampul yakmak en yaygın nedenidir. Çoğu zaman bu ampul muzdarip. gerilimi doğru ampulü seçmek ve stabilize etmek için iki yol bu beladan vardır kaydedildi.

230-240 volt ışıklar aramaya tavsiye sık dalgalanmalar varsa Çoğu zaman mağazalarda gerilim 220-230 V altında hesaplanan akkor bulunabilir. Diğer bir çıkış gerilimi etkilenmez artmış floresan cihazlar, akkor ampuller yerini alacaktır. ideal bir çözüm, bir voltaj regülatörü uygun bir model yüklemektir. Bu cihaz, tükenmişlik gelen lambayı aynı zamanda ev aletleri sadece kaydedebilirsiniz.

altı kartuşlar

Eğer ilgileniyorsanız, aynı fikstür ampulü yakmak neden sorun muhtemelen kartuş yatıyor. Bir seramik ise, kişileri temizlemek için yalnızca yeterlidir. Ama kartuş en kaliteli daima değil plastikten imal edilmiştir. Bu ürünler 40 watt aşmadığı güç lamba altında tasarlanmıştır. Lamba daha iktidarda vida, plastik bir kartuş çabuk çatlak başlayacak ve kişiler yakmak olacaktır. Sonuç olarak, lamba daha sıcak hale gelir ve en sonunda yakmak.

Hasarlı plastik kartuş, tercihen, seramik modeli değiştirilmelidir.

şımarık anahtarı

anahtarı Yanmış kontaklar da sık tükenmişlik ampuller neden olabilir. durumda sökmeye ve anahtarı çıkarın, tüm kişileri temizlemek ve güvenli bir bağlantı ile bunları sağlamak için gereklidir. Anahtar açıksa, kontak bağlantılarında yeniden akıtma şeklinde bariz kusurları vardır, yerine daha iyidir. Bunun yerine gerilim dalgalanmalarından lambayı korurken, ışığın parlaklığını ayarlamak için sağlayan, sönük ayarlayabilirsiniz zamanki anahtarının.

kötü kişiler

Gevşek kablolama lambalar, konut panelinde veya bir bağlantı kutusu içinde gevşek bağlantıları - tüm bu lamba değil, aynı zamanda evinde elektrik mühendisliği tamamının sadece ömrünü etkileyecektir. tüm kişilerin sorun periyodik denetim önlemek yardımcı olun. Özel ilgi nedeniyle kendiliğinden zayıflatılmış metal yumuşaklık, alüminyum temas verilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.