Haber ve ToplumKültür

"Ne zaman Dağı düdüğü kanser": değer eşanlamlı ve örnekler phraseologism kullanımı

Bir kişinin o istemiyor şey yapmak istenir veya fiziksel soruyu yapamıyorsan: "Tüm olacak" - diye cevap verebilir: "Ne zaman Dağı düdüğü kanser" Bugün ifadesinin anlamını analiz edecektir.

Kanser görüntünün Dikkatli analiz

onlar kenarlarını düzeltmek istediklerinde bu yüzden genellikle söylemek - Bir kişi bir cümle kullandığında, "Kanser", "dağ" ve "ıslık", onun görüşüne göre, bu mümkün değildir, belirli bir etkinlik, ilgili bu şekilde ifade eder. Aslında, dağa tırmanmak olacaktır kanser ciğerlerinde ağzına ve düdük içinde pençe zasunet olasılığı bu teorik olarak bile mümkün değildir, yani düşük değildir. Başka bir deyişle, kimseye sorarsan: "Ve Dağı düdüğü kanser zaman" - cevap ise, "Hiçbir zaman!" Ve bu sözler veya phraseologism anlamına en yakın bulunuyor. Kanser üç nedenden dolayı ıslık çalamam:

  1. Hiç ışığı vardır.
  2. O düdük hiçbir parmaklar beyinler kalpleri ve kulakları rahatsız edici yüksek sesle döndü vardır.
  3. Nedeniyle kanserin anatomik özelliklerine dağa tırmanmak değil.

Birisi olsaydı bütün ciddiyetiyle sormaya: "Ve Dağı düdüğü kanser zaman" - şaşkınlık içinde ona bir bak.

Hayvanat veriler, bazı demek kanserlerin türlü üretebilir düdük benzer geliyor, ama bu eylem genellikle suda, gerçekleşir ve hayvanlar bu amaçlar onların pençeleri için kullandı. Kanserin kararlı ifadesi imkansız bulunmasını zorlaştırabilir. Evet, ve ayrıca, bu kanserlerin bazı özel formu hakkında ve nehir üzerinde değil. Son söylenenin böyle hile yapamaz olduğu açıktır ve genel olarak yaratıcı veya olağanüstü nitelikte herhangi bir belirti olmadan değil ilkel demek, basit vardır.

Ton ekspresyonu ve örneğin

sosyal etkinliklerde - - iyi bir toplumda "Dağı düdüğü kanseri, zaman" çok kaba ve argo insanlar ifadesini kullanmak mümkün olmayacaktır. Ancak iki arkadaş futbol bahsederken durum değişir ve bir başka sorar:

- Rusya 5 puanla Brezilya atarken: 0?

- Deyim "Dağı düdüğü kanser" Bildiğiniz? eklembacaklı o değilse, o zaman burada yaptığı ciğerlerine, içinde düdük ve Brezilya karşısında ekibimizin zafer beklemek zaman.

Bir şaka bile vardı: Dünya Kupası şampiyonu olmaya Rusya, Brezilyalılar hokey bir şampiyon olmak zorundayız. O zamandan beri, dünya futbolunda güç dengesi artık sesi Almanlar ve İspanyollar tarafından ayarlanır biraz değişti, ama şaka hala geçerlidir.

sinonim

Öyle görünüyor kanser düdük ve yağmur - olasılık farklı derecelerde sahip fenomen. Hayvanın düdük prensipte mümkün değildir ve yağmur haftanın her günü içinde muhtemeldir. Ama "Perşembe günü yağmurdan sonra" dikkatle düşünen hangi kanser ve deyim ifadesi - eş anlamlı.

kanser ifadesi hakkında tam olarak nerede bilmiyorsanız, Perşembe günü yağmur bir kesinlik yoktur. Slavlar hep Hıristiyanlar, Tanrı inancıyla onlar Aesir ibadet olmadığını bilinmektedir. Perşembe Perun gündü. Antik Slavlar en yüksek tanrı dualar göndererek, bu yüzden o yağmur yeryüzünü verdi. Onun çok yoğun olarak Tanrı, insanlar çok sık duyduğunu anlamak zor değildir. deyişi yanlış umutlar başvurmak için kaldığı sürece Paganizm, bir kalıntı ve tarih haline gelmiştir. Bu ifade tarzı hikayesi "Perşembe günü yağmurdan sonra."

ÖRNEK Rus phraseologism Hollywood'un

Yaklaşık 1996 komedi "Mutlu Gilmore." Ana karakterin anda bir rüya gördü - hokey oyuncusu olmak, ama aslında, düşlerin paten olamazdı çünkü kader değildi gerçek oldu. Ama o bir darbe şaşılacak kuvveti vardı. Ve sonra felaket vurdu - büyükannesinin ev borçları için sattı. işe yaradı o mutlu, o düzenli bir gelir ihtiyacı vardı işe yaramadı ve o golf keşfetti.

Ayrıca soğukluk iyi ve kötülüğü da bilinir. Mutlu anda baş düşmanı çıktı. Ve son maç öncesinde Mutlu cani o bu savaşı kazanacak ve düşman yanıtlar söylüyor: "Evet, yağmurdan sonra Perşembe günü" Tabii ki, iyi yenilgi kötülük. Mutlu saflarına katıldı "Sindirella." Her şey harikaydı. Bu tür filmler hiç entrikalar, en önemli olan - üst tırmanma sürecidir. Bu görüntüleyici ve hatta mizah çizer kim o Adama Sendlera.

Böylece, "ne zaman Dağı düdüğü kanseri." Deyim incelenmiş onun hiçbiri şüphe ve sorular değeri neden olmadı. Birisi bu ifadeyi sevmezse Ayrıca, bunu biraz daha yüksek olduğu bir eşanlamlısıyla kullanabilirsiniz. Günümüzde, önemli olan kişinin bir seçim olduğunu. Belki okuyucu üçüncü bir taraf öneriyoruz, ancak bu onun bileceği iş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.