Haber ve ToplumFelsefe

Ne yin-yang ve bu sembol Hegel'in diyalektiği ile birleştirilir

Birçok hatıralık Popüler bir sembol, iki büküm hattı simetrik olarak düzenlenen eşit parçaya bölünmüş bir daire gibi görünüyor. bunların her biri içinde, aynı zamanda dış hatları sınırlı bir dış yarım çember ve dalgası bir yaratığın gözü, yani bir daireye sahiptir. Boyalı yarım daire tezat oluşturan bir renktedir. yin-yang, en beklenmedik şeyleri süslemek ve bir dövme olarak kendi vücudu üzerinde koymak için son yıllarda moda haline geldi bir görüntü nedir? Bu karakter dünyevi talihsizlikler direnmeye mu?

Bazı insanlar söyleyerek, bazı tılsım için bir muska götürün ve araba ön cam için evde resim asmak veya madalyon olarak boynuna takılan: "Yin-Yang, beni kurtar" Hayır, eski Çin'de o sembolü icat değil, daha ziyade iyi çevremizdeki dünyanın özünü anlamaya yardımcı olan bir görsel düzeni bir türüdür.

Hegel'in felsefesi, Marx tarafından eleştirilen ve her şey baş aşağı olduğunu sanığın, kavramını kullanır "birlik ve karşıtların mücadelesi." Herhangi mıknatıs ve bizim tüm gezegen iki kutba sahiptir. Canlılar iki cinsiyette ayrılır. iyi ve kötü kavramı da ikili olduğunu. ışık var ve karanlık vardır. Zaman belirli bir frekans ile zaman karşısında taraflarının her biri tarafından değiştirilir. Yani ne karşıtların birliği ilk bakışta grafik yansımasına kadar basit yin-yang,.

dünyanın yaratılışı teorilerinde bütün dinler teosofisiyle dayanışma içinde yaptığı araştırmalarda orijinal bütünsel evrenin yaratılışını önceki kaos ve bilim adamları dayanmaktadır. azaltarak evrenin entropi gelişiminde bir azamiye ulaşan başka bir yol verdi her biri, birbirinden telafi iki eşit parçaya bölündü. Yapılacak değişikliklerin çekirdeğin karşılıklı yanlarının her biri adı faz kaydırma yolu, öncü olan yuvarlak göz noktalar varlığını temsil eder, "Tao."

akış enerjisi (ki) diğerine çember bir yarısının bir bütün oluşturarak, bu iki karşılıklı tamamlayıcı parçaları birleştiren olarak. Çünkü kelime "yin-yang" nin, iki bölüme ayrılır gerektiğini anlamaya çalışıyorum. erkek - Siyah Yin dişil, beyaz yang sembolize eder. Yin, sezgisel mantıklı ve Yang. Yin - ölümdür, ve yang - hayat. Kuzey ve güney ve soğuk ve ısı artı ve eksi - yani yin-yang olduğunu.

Bu karakterin Felsefi anlamı kendisini Marx'ın iddianameyi reddeder olacak şekilde derindir Hegelci diyalektiğin. İki başlı ve iki kuyrukları, doğru kabul edilebilir bu planın herhangi bir hükmünü haiz, yanlış bir şey çevirmek mümkün değildir.

Evrensel uyum ve doğal güçlerin dengesi - yin-yang olduğunu. Bu kavram kendi uygulamasında evrenseldir, devlet yapısını ve doğru beslenme bir sistem ve tarif etmek mümkündür. Sosyal ve fiziksel ve kimyasal anlayışı var.

Ayrıca "Değişimin Kitabı" adlı antik Çin tez "I Ching", düzgün yapılı bir dağ, iki yüzü olarak yin-yang davranır, ancak iki yamaçlar, dönüşümlü güneş ışığı ile aydınlatılan oluşur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.