Gıda ve içecekAna yemek

Ne proteinleri içeren gıdalar bu elementin bir açığı ile tüketilmelidir

Oldukça sık bizim vücudun normal ve sağlıklı gelişimi için protein yoksun olduğunu duyabilirsiniz. Ama ne yazık ki, herkes araçlarının bu "yapı" elemanı doldurmalıdır nasıl ve hangi tarafından tam olarak bilmiyor.

Şu anda, proteinleri, farklı şekillerde elde edilebilir. Ancak, en doğal, en kolay ve hızlı yolu uygun yiyecek kullanmaktır.

yararlı bir protein miktarına bağlı proteinler ihtiva eden ürünler , dört farklı tipe ayrılmıştır.

Tip 1: ürün 0.1 kilogram başına protein fazla 15 gram

 • peynir Herhangi çeşitliliği. Kullanmadan önce, dikkate gerçeği almalıdır şekilde proteinleri içeren süt ürünleri çok kalori vardır. Bu bağlamda, daha iyi diyet hemen egzersiz öncesi dahil etmek. Gerçekten de, bu durumda, ekstra kalori yoğun fiziksel egzersiz sırasında yakılacak.
 • Düşük yağlı peynir. kolay ve hızlı asimilasyon için tavsiye yoğurt veya yoğurt ile bir ürün karıştırmak ve buna şeker ekleyin.
 • Et kuşlar ve hayvanlar yanı sıra balık. proteinleri ihtiva eden bu ürünler, bir güveç veya haşlanmış kullanmak en iyisidir. Buna ek olarak, iki yıldan eski olmayan sığır eti satın almak için tavsiye edilir.

Ayrıca bol miktarda protein içeren gıdalar, bitkisel olduğu unutulmamalıdır. Bunların hepsi fındık türlü bezelye, fasulye, mercimek, nohut, fasulye: ve baklagiller.

Tip 2: ürün 0.1 kilogram başına protein 10 ile 15 gram arasında

 • Bıldırcın yumurtası ve diğerleri. Onların önerilen egzersiz yaptıktan sonra, hem de kahvaltıda yiyin. Ancak, yumurta kolesterol büyük miktarda kanı bulunmuştur olanlara istenmeyen var.
 • Çeşitli tahıllar (buğday, buğday, yulaf, vb.) proteinleri içeren bu gibi ürünler, iyi emildiği, vücut için çok yararlıdır, ve normal doku sindirimini uyarır.

Ayrıca, tüm makarna domuz eti, sosis, buğday unu, vb bu tip isnat edilebilir

ürünün 0.1 kilogram başına protein 4 9.9 gram 3. türü

 • Buğday ve çavdar ekmeği.
 • Arpa ve pirinç parçacıkları.
 • Yeşil bezelye.

4. türü: ürün 0.1 kilogram başına protein 2 3.9 gram

 • Herhangi yağ miktarı yoğurt ve ekşi krema Taze süt. Tipik haliyle, bu tür ürünler, yeterince büyük bir protein içeriğine atfedilen. Bununla birlikte, üretim işleminde, seyreltme süt çeşitli tozlar, su ve peynir altı suyu içer, yani sırasında yararlı yapı elemanının miktarı önemli ölçüde azalır.
 • Buz (krem yada tereyağı).
 • Ispanak.
 • Karnabahar.
 • Patates.

(Değil listelenmiştir), diğer bütün, meyveler, sebzeler, mantarlar ve meyveler 0.4 ila elemanın 1.9 gram içerir.

Protein içeren Tablo ürünleri
İlk tip Peynir, az yağlı süzme peynir, et kuşlar ve hayvanlar, çoğu balık çeşitleri, bezelye, soya fasulyesi, fasulye, fındık, tam ürünün 0.1 kilogram başına protein fazla 15 gram
İkinci tip Yağ süzme peynir, domuz eti, sosis, tahıllar, yumurta, buğday unu, makarna ürünün 0.1 kilogram başına protein 10 ile 15 gram arasında
Üçüncü tip Çavdar ve buğday ekmeği, arpa, pirinç ve arpa, bezelye ürünün 0.1 kilogram başına protein 4 9.9 gram
4 tip Taze sütü, bir yoğurt, ekşi krema, patates, dondurma ya da dondurma, ıspanak ve karnabahar ürünün 0.1 kilogram başına protein 2 3.9 gram

Şimdi proteini içeren mağaza içi ürünlerin büyük bir aralık seçmek için zor olmayacaktır. Bunlardan yukarıdaki türleri ile Masa da bu zor durumda size yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.