SağlıkTıp

Ne kadar tehlikeli eşekarısı sokmaları? ilk yardım

Ne kadar tehlikeli eşekarısı sokmaları? onlar için ilk yardım enflamatuvar reaksiyon mekanizmalarının bilgisine dayalı olmalıdır. Birçok kişi korkan anafilaktik şok. Ve zehir daha ciddi tepki ile bir yaban arısı bir acı yerel şişlik karıştı. en ne bu tezahürleri arasındaki farklar görelim.

Arı sokması (eşekarısı). İlk yardım - nasıl bir alerji, normal bir tepki ayırt etmek?

Böyle hasara Alerjiler vakaların yüzde üç oluşur. Ama kesinlikle her zaman için inflamatuvar reaksiyonlar gösterir eşekarısı sokmaları (onlar için ilk yardım ne zaman bir arı sokması veya eşekarısı aynıdır). Bu zehir yutulması sonrasında gelişir. Bu ağır akut ağrı ve şişlik sorumludur onun kim olduğunu. Son sadece gündüzleri yoğunlaştı. yer üretildi hangi eşekarısı lokma kırmızı (arı sokması durumunda ilk yardım, acı kaldırılması ile başlamalıdır). vücut ısısını artırabilir. Ama daha sık sadece lokal olarak yükselir. Ama en güçlü alerji, ağrı eşlik asla - bu tek standart ayırt edip tepkisini abartılı hangi tarafından işaretidir. ısırma ve soğutma giderici tahriş merhem yaymak için arzu edilen bir durumdur. kaşıntı, çok güçlü ise - non-steroid anti-enflamatuar ajan yemek için. Alerjik reaksiyonlar zaman - antihistaminikler ve kortikosteroidler almak.

eşekarısı sokmasına tehdit etmek. ilk yardım

Bu böcekler kuytu yerlerde yuvalanan. Bunlar ısı çok sever. Ve bu yüzden sık sık yuva kuru, nem, orada tutan güneş tavan araları, ahır ile ısıtılır. Eşekarısı bulursanız, onları yaklaşmayın. Bunlar, saldırganlık arttı evinizi korumak görülmez. Başka bir deyişle, yaban arısı yuvalarına gelen birkaç metre yarıçapındaki en tehlikelidir. Arı davranışı çok daha karmaşıktır. Onlar daha büyük bir alanı korumak - onlar kovanı etrafında onlarca metre bir yarıçap içinde onların bütün alanın düşünüyorum. Deneyimli arıcı arıların saldırganlık rüzgarlı hava, keskin kokular (parfüm, ter, alkol) ekleyin biliyoruz. Ayrıca, bu böcekler farklı türlerin temsilcileri farklı davranır. Yabani türler daha kısır, ve dağ kadar saldırgan değildir.

eşekarısı ve arıların sokması riski kimlerdir?

zehir toksik etki miktarına bağlıdır. Bu nedenle, tek bir lokma daha sık tehlikeli değildir. Ama birden fazla ciddi sonuçları olabilir. Bütün sürüler arılar veya eşekarısı bazen ölümcül saldırı. Beş yüz sokması sonra zaten böbrek ve kalp toksik hasar tehdidi altında vücudunu koydu. zehirlenme belirtileri nelerdir? Zayıflık, bulantı, azaltılmış basınç, üşüme, bilinç depresyonu. Sadece bir lokma sonra böyle semptomlar ise, anafilaktik şok bir işaretidir. Vücudun bağışıklık yanıtının neden olur. Bir arı veya eşek arısı meyve birlikte kazara ağzına aldı mukozasında, da tehlikeli ısırıkları. Bu durumda, şişme hiçbir işlem yapılmadığı takdirde, asfiksi neden olabilir, hızla artıyor ve kapanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.