SağlıkMüstahzarlar

Ne Hartmann'ın çözümdür ve nasıl kullanılır?

ilaç vücutta kan akışı ve asit-baz dengesi azaltılmasında kullanılır. Bir doktor reçete. Enjeksiyonlar drippers kullanılarak yapılmalıdır. Çoğu zaman bu tedavi evde daha hastanelerde kullanılır. Hartman çözüm vücut sıvılarının kaybını içeren birçok hastalık tahliyesi yapılmıştır.

ürün özellikleri

500 ve 1000 mililitre üretilen çözelti, cam adına. kalsiyum klorür, potasyum klorür, sodyum klorür, su içindeki bir çözeltisine, Bu oluşur: sodyum laktat, asit (klor + hidrojen). Tıpta için cam ambalajı rahat bir kullanım sağlar, ancak hazırlık plastik üretilebilir. Yani Hartman çözüm taşınması ve depolanması tutmak daha kolaydır. Fiyatlandırma politikası tüm üretici ve kabın hacmine bağlıdır, belirsiz. yüz ruble bölgesinde değer dört gram ağırlığındaki bir cam şişe içinde yerli üretimin Sam Hartman çözeltisi. Yugoslavya'da maliyet üreticisi biraz daha pahalı. o kırk ruble bir fiyata sunulmaktadır analogları.

İlacın kullanımı için endikasyonlar

Birçok hastalık ve koşullarda, yaşamı tehdit eden ilaç Hartmann'ın solüsyon olarak uygulanır. Manuel aşağıdaki durumlarda kullanımını tavsiye eder:

 • Ciddi dehidratasyon.
 • Asidoz (yumuşak).
 • ishal, bulantı, kusma sıvı ve elektrolit telafi etmek için.
 • Peritonit.
 • Ameliyattan sonra şiddetli travmatik durum hücre dışı sıvı telafi etmek.
 • Ne zaman şiddetli kan kaybı.

eylem ilaçlar

Hartman'ın çözelti, hücreler arası madde sıvıdır. Bu doğrudan bir fonksiyonu - hastanın vücudundaki bir elektrolitlerin açığı ve sıvı makyaj ve asit-alkali dengesini düzenler. ihtiva eden bir çözelti - Karşılaştırmalı olarak, Hartman çözeltisi birkaç kat doğrudan rakip aşan sodyum klorür. İlaç interstisyel sıvıda ilgili katyonların geri ödeme sorumludur. Ana ilaç bileşeni - sodyum laktat. organizmaya alma, madde bikarbonata dönüştürülür. Bu güvenli çözüm, iç organların işleyişini rahatsız etmez. İlaç yaygın doktor hastanın durumunu izlemek ve tepkisini gözlemlemek böylece hastanede hastalarına yardım etmek için kullanılır.

Kontrendikasyonlar

ilaca ek açıklaması olarak gebelik sırasında o alımının mümkün olmadığı belirtilmiştir. Kadınlar için kullanmak fetusa yönelik potansiyel bir tehdit değerlendirirken doktor ve uygulama olabilir tedavi reçete. Aktif madde anne sütüne geçer ve bebeğe zarar verebilir olarak laktasyon resepsiyon da yasak. Kalp ve böbrek yetmezliği, hipertansiyon, ilaca çözüm bileşenleri aşırı duyarlı olan uygulamak mümkün değildir. Solunum ve kortikosteroidlerle tedavi sırasında sorunlar varsa ilaç kullanımı istenmemektedir. Ayrıca ilaçların bazı diğer tür ile uyumludur.

yan etkiler

Çoğu hasta için tedavi iyi tolere edilir. yanlış kontrendikasyonlar dozaj ve atama hastalar reçete edildiği yan etkiler ortaya çıkar. Ne bu durumda görülebilir:

 • Alerjik deri döküntüleri;
 • anksiyete;
 • tromboflebit;
 • hipervolemi.

Tedavi işaretlerinin mevcut biriyse, hemen tıbbi yardım isteyin gerekir.

Hartman çözümü: kullanım talimatları

İlaç sadece hekim tarafından verilir. Onları ayrı ayrı dozaj ve çözelti alma yöntemi seçilir. dakikada 60 damla ortalama giriş hızında tıp damlalık olarak kullanılır. 24 saat boyunca 2500 ml elde edilir. hastanın vücut ağırlığının kilogramı başına 2.5 mm bir çözümdür. Şiddetli hastanın durumu 100 damla yönetiminin oranını artırmak için.

önemli bilgiler hatırlamak için: gün sonra tıbbi damlatma Eğer çok su ve tedaviden sonra bir daha iki gün içmek gerekir. Bu sıvının eksikliği telafi etmek gereklidir. Toplam işlem süresi 72 saattir.

Depolama çözeltisi koşullar

yirmi beş derece aşmayan bir sıcaklıkta, konteyner çocukların ulaşamayacağı, kuru bir alanda olmalıdır tutun. Bir kap içinde çözüm camdan yapılmış ise bakım taşıma ve depolama sırasında alınmalıdır. plastik ise - sıcaklık rejimi gözlemlemek. o ilacın tıbbi özellikleri kaybına yol açan bildirin. O üretim tarihinden itibaren en fazla üç yıl uygun. Hiçbir durumda çözüm süresi kullanamaz. Kullanmadan önce, etiket üzerinde veri okumak gerekiyor.

çözelti analogları

sodyum laktat - ilaç kompleksi aktif madde vardır. Hartman çözümü bu tür analoglar yer alır :

 • "Chlosol" - yerli hazırlık çözelti içine salınır;
 • "Kvintosol" - ayrıca Rus yapımı bir solüsyon şeklinde ilaç;
 • "Mafusol" da bir çözelti olarak Penza üretti;
 • "Disol" - Beyaz Rusya'da tıp üretimi;
 • "Endofalk" - Alman ajanı toz halinde satılır.

Hartmann'ın çözüm: yorumlar

ilaç zehirlenmesi ve dehidratasyon vakalarında birçok yardımcı olmuştur. tedavide bu çözümü kullanmış olanlar, sadece olumlu geribildirim. Hastalar ilaç gibi erken gündüzleri olarak durumunu iyileştirir bildirdi. vücudunuzda herhangi bir negatif etkisi gözlenmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.