SağlıkMüstahzarlar

"Natamisin": kullanım için talimatlar. Merhem, fitiller ve tabletler "Natamisin"

Bütün ilaçlar ticari isimlerdir. aynı etkin madde adı ilacı ve maliyetini değişebilir. Bu makale natamisinin olduğu hakkında söyleyecektir. İlacın kullanımı için talimatlar, adı ve özellikleri okuyucuya sunulacak.

Açıklama: İlaç salım şekli

bileşik natamisin aktif madde hazırlıkları. Vajinal uygulama için merhem, tablet ve fitiller şeklinde mevcuttur ilaçlar. bileşim bir ilaç, aktif madde farklı miktarlarda, hem de ek bileşenler içerir.

Preparatın bileşiği "Natamisin" (tablet), 100 mg ihtiva eden. Kullanım için talimatlar, ek maddeler, nişasta, magnezyum stearat, laktoz, sukroz, talk, povidon olduğunu bildirmektedir. natamisin, 100 mg - Fitiller, aktif terkip maddesi aynı miktarda içerir. Ek alkol sorbat ve donyağı olacaktır. 20 mg natamisin kremi 1 gram 'de.

ticari isimler

aktif madde natamisin kılavuzuna üzerinde bir mantar önleyici olduğunu söylüyor. eczane zinciri Eğer açıklanan bileşiklerin temelinde bu ilaçlar satın alabilir:

 • "Primafungin";
 • "Natamisin";
 • böylece "Pimafutsin" ve.

onun edinimi ve kullanımı sırasında ilacın dozajı dikkat edin.

Endikasyonları ve kontrendikasyonları

ilaç natamisin duyarlı patojenlerin neden olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır. Endikasyonları aşağıdaki durumlar şunlardır:

 • mukoza ve derinin mantar lezyonlar;
 • kandidiyazis, kemoterapiye veya antibiyotik uzun süreli kullanımına gelişen;
 • Tırnak mantarı ve durdurma;
 • kandidiyazis ve bağırsak pamukçuk;
 • vulvovajinit;
 • mantar orta kulak.

Onun etken maddeye aşırı duyarlılık durumunda ilaç kullanımı tavsiye edilmez. İlaçlar Hakkında uygulamaya "Natamisin" talimatı o derinin tüberküloz durumunda kullanılmadığını söylüyor. İlaç bağımsız genç çocukları atama gerekli değildir.

Fitiller, tabletler ve krem "Natamisin": kullanım talimatları

ilaç ve serbest bırakma şeklinde dozu, her zaman ayrı ayrı seçilir. Çok hastalık ve süresi belirtileri bağlıdır. Jinekoloji Kadın vajinal fitiller önerilir. Tedavi reçete hap ya da krem Erkek. Doktor bireysel tavsiyelerde olmadıysa, özette açıklanan ürünün kullanımı uyması gereklidir.

"Natamisin" -maz talimatı deri ve mukoza zarının etkilenen bölgelere ince bir tabaka uygulamak önerir. uygulamaların çeşitliliği - Günde bir ila iki zamanlardan. Tabletler ağızdan günde bir ila dört kez alınır. Fitiller yatmadan önce 1 şey için vajina içine derin yerleştirilir. Tedavinin süresi bir ay için birkaç gün arasında değişir. kabartma sonra birkaç gün boyunca ilaç kullanmak gerekir.

Yan reaksiyonlar ve olumsuz yorumlar

Uygulamaya hazırlık "Natamisin" talimatı üzerine ilacın genellikle iyi tüketiciler tarafından tolere söylüyor. Doğru kullanıldığında, kompozisyon olumsuz tepkilere yol açmaz. Ama yine de talimatlarda belirtilmiştir. Böyle reaksiyonlar ile karşı karşıya iseniz, hemen tavsiye için doktorunuza danışmalısınız.

Tüketiciler şu yan etkiler hakkında konuşmak:

 • yanma ve vajinal kullanım için kaşıntı;
 • Deri kızarıklığı, soyulma ve merhem uygulanmasıyla alerji;
 • mide gazı, ishal ve kusma: Oral kullanım hazımsızlık neden olur.

ilaç, değerlendirme etkinliği

Ne hazırlama "Natamisin" hakkında söylenebilir? Uygulamaya Talimatlar ilaç mantar enfeksiyonları farklı tedavisinde etkili olduğunu bildirmektedir. Aktif madde zarar yeniden üreme bunları önlemek patojenlerin zar.

Tüketiciler tedavisinin etkisi tedavinin birkaç gün içinde gerçekleştiğini söylüyor. Buna rağmen, ilaç tamamen mantar yok etmek için bir kaç gün kullanılması önerilir.

Doktorlar ilaç kullandıktan sonra yararlı bakterilerin kompleksi alınmalıdır söylüyor. Bu durumda mikrofloranın hızlı iyileşme olacak. Bu nüks birkaç kez olasılığını azaltacaktır. Kadınlarda maya enfeksiyonlarının tedavisinde değerinde harcama yaparken ve ortak tedavisidir. Terapi semptomlar olmasa bile gereklidir. Aksi takdirde, korunmasız cinsel temas yoluyla kursundan sonra tekrar zehirlenmesi olur.

Sonuç olarak

Etkin madde natamisin dayalı antifungal ilaçlar öğrendik. kullanım için Mumlar talimatlar bile gebelik sırasında kullanımına izin verir. Özet ilaç güvenli olduğunu bildirir. En popüler ticari adı anlamına gelir - "Pimafutsin".

Her eczanede böyle ilaç kutu satın alın. depolama koşullarına dikkat edin. Odada Krem ve mumlar ecza dolabını tutmak kabul edilemez. Buzdolabında ilaç koymak için tavsiye edilir. Doğru tedavi rejiminin seçimi için bir doktora danışın. Doktorunuza analiz ettikten sonra, uygun tedavi reçete edecektir. Size iyi sağlık!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.