Gıda ve içecekŞarap ve alkollü içkiler

Nasıl orijinal viski gelen sahte "Dzhek Deniels" ayırt etmek

Son yıllarda, mağazalarımızın raflarında sahte ürünlerin sayısı birkaç kat arttı. Bu, bazı ürünlerin büyük bir popülerlik nedeniyle. Onların sıralamasında lider pozisyonu özellikle viskiye "Dzhek Deniels", alkol alınır. Orijinal bir sahte ayırt etmek bazen çok zordur. Onun "üreticileri" kendi "korsan" marka tutmaya çalışıyoruz.

Neden "Dzhek Deniels"

marka "Dzhek Deniels" kendilerini tehlikeye 200 yıldır ve bu süre içinde dünyada olmayan hiç bilinmektedir. Bu içecek geçenlerde ABD'de değil aynı zamanda Rusya'da sadece bir kült haline gelmiştir.

Onun popülerlik aynı zamanda ucuz "razlivaykah" Rus hinterlandında, onlar şehirlerin pahalı restoranlarda değil, viski içmek o kadar yüksektir. Aslında bu eşsiz içeceğin kitlesel sahteciliğe yol açtı vardır.

Ama bu nasıl viski sahte "Dzhek Deniels" ayırt etmek? Başlamak için, en bir ne halledeyim sahte ürün Nereden geldiğini ve.

Sahte viski nedir

Çoğu viski severler komşu ülkelerde üretilen orijinal ürünü ve düz sahtecilik, kullanamazsınız habersizdir.

Bu ürün Rusya'da değil, aynı zamanda Batı Avrupa'nın bazı ülkelerde sadece çünkü viski zehirlenmesi taklit Gerçekler, nadirdir. Bazen orijinal rastlamak ama kaçak ürün, bir şekilde fabrikadan çalınan. Çoğu zaman, orijinal tat ve kokusuna yaklaşık oldukça yüksek kaliteli alkol, ama ABD'nin ilgisi yok içilir.

Nasıl sahte ayırt etmek "Dzhek Deniels"

sahte tanımlamak için Yolları çok değil. Aksine, iki. İlk - görsel, viski açmaya gerek kalmadan, etiket ve şişe kendisinde Orijinalden farkları için arama ima. II - tat ve koku karşılaştırılması.

Biz ilk yöntemi ile başlar. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'daki en popüler hacmi 0.7 litre iken Çoğu zaman, 0.5 litre şişeleri bulundu viski dövme. "Korsanlar" izin bardağı için nispeten küçük bir bedel satmak ve naif alıcı satın almak daha kolaydır.

Ancak, orijinal viski ile yarım litrelik şişeleri satmak zorunda. Ama nasıl sahte "Dzhek Deniels" Bu ürünün (0.5 litre) ayırt etmek?

İlk adım, çok şişe incelemektir. orijinal yılında, "Dzhek Deniels" üzerlerine koymak gravürler ile 4 yüzü vardır. Şişenin boynu yönlü ve bir içecek ile doldurulmuş olan bir halka şişkin başlar.

alt sayıların bir gravür içerir. orijinal Mantar kelimesi «eski No.7 marka» ve pompası olmayan bir ince plastik ile sarılmış sadece plastik olmalıdır.

Ön etiket içecek, partiyi şişeleme ve rozet numaraları «®» zorunlu varlığı ile markanın adı hakkında bilgi içermelidir. arka etiketinde üretici, barkod, ileti gösterir. Orijinal ürün Rusça ve İngilizce dilinde dışında herhangi Arapça, herhangi yazıtları içermemelidir.

Şişeyi açmadan bir sahte "Dzhek Deniels" (0.5 litre) ayırt etmek için nasıl diğer yolları

Seçtiğiniz viski orijinal olmadığını diğer göstergeler vardır:

  • yamuk etiket veya bunlardan altından yapıştırıcının izleri yapıştırılan;
  • pürüzsüz düz bir taban;
  • Yarım mast şişe "omuzlar";
  • Yuvarlak kenarlar;
  • dağıtıcı varlığı;
  • Şişenin altındaki tortu mevcudiyeti

Ve tabii ki, fiyatı. 13 avrodan dükkanlar gümrüksüz başlar 0.5 litre "Dzhek Deniels" bir şişe maliyeti, bu nedenle aynı ad ve aynı kapasiteye sahip herhangi bir ürün bile satışa ucuz olabilir.

Şişe açılırsa

Hiç gerçek Amerikan viski içti ettiyseniz zor olmayacaktır için, orijinalinden sahte ayırt eder. Ama nasıl adam ithal alkolün cahil sahte "Dzhek Deniels" tat ayırt etmek?

Başlamak için bir şişe açmak, o kadar sallayın. sıvı kenarında bir şekilde büyük hava kabarcıkları karıştırılarak mevcut viski. Onlar 5-7 ile kaybetti edilmemelidir.

Sonra, onun aromasını teneffüs cm'lik bir bardağa ve 15-20 mesafede içki dökün. Orijinal viski bazen çiçek ve meyvelerin oldukça zor fark ipuçlarıyla, hafif tatlı malt tadı vardır. Eğer burun yakın cam getirmek ve derin bir nefes alın, bu aroma keçe edilmelidir pahalı alkol, kırmızı şarap anımsatan. Sahte viski hep alkol kokusu, ve hatta bazen demlemek olacaktır.

"Korsanlar" kurbanı olmaktan kaçınmak için nasıl

Artık sahte bir "Dzhek Deniels" ayırt etme hakkında hemen her şeyi biliyorum aynı kapta Amerikan markasının bicentennial (0.5), diğer alkollü içecekler belirlemeye çalışır mümkündür.

Ancak, "korsan" entrikalarına karşı kendinizi ve ailenizi korumak için nasıl düşünmeye değer. Sonuçta, gördüğünüz gibi, her zaman orijinal ile karşılaştırarak, mağazada bir şişe viski görülen veya tadı ve kokusu içmeyi deneyin edilemez.

sahteciliğe karşı koruyacaktır tek kural - sadece kanıtlanmış, lisanslı çıkışları alkol satın almak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.