IlişkilerDostluk

Nasıl iyi bir şirket olmak için?

Her birimiz başka diyalog ilgi oluşturmak için, onları hatırlamak, muhatap üzerinde iyi bir izlenim yapmak hakkında düşünüyorum. etkili iletişim böyle bir beceriyi geliştirmek mümkün mü mi? Evet, hatta evde. Birçok kişi, soru sormak ilginç olunacağını hoşsohbet ve bunun önerileri şeklinde ifade edilen çok net bir cevap yoktur.

İlk olarak, arzu olmak için iletişim olmasını sağlamak için, dinlemeyi öğrenmesi ilk gereklidir. Bu diğer kişinin gerçek ilgi gösteren, bizatihi ilgili olarak aynı alırsınız. dinlemek değil daha söylemek hoş ama olurdu, ama öyle olduğunu düşünüyor - diğer kişinin kendinizi koyun. Bu nedenle, diğer aynı anda, konuşma zevkini gösteren ve düşüncelerini paylaşmak mümkün.

İkincisi, genel olarak, ilgilenmiyorum, diğer kişi sürekli bir şey anlamıyorum konu yer hayal ve yapacaklar. Doğal olarak, böyle konuşma uzun olmayacak ve geri aynı kişi gelmek isteyecektir olası değildir. Şimdi kendileri için durum proje. Nasıl iyi bir şirket olmak için? aksi takdirde sadece sıkılabilir, kendi arzularını ihmal etmemeye tanıdık ve başka bir kişiye yakın ama olan konuları tartışmak.

Üçüncü olarak, ilginç bir hoşsohbet tartışmalar sırasında askıya değildir etkili iletişim durumları, en önemlisi (başını sallar, jestler) Yukarıdaki fakat tepki - yanlarda ve kime konuşurken biri görünmüyor. zararsız bir merakı ( "Ne sağımda oluyor?") aslında yol Can çünkü bu düşündüğünden doslushivaete saygı göstermek ve yok çünkü diğer kişinin, kaba dikkate alacaktır çok önemlidir.

Daha sonra, iyi bir şirket olmak için nasıl bir diğer önemli boyutunu düşünün. O adam, iyi ilişkiler hangi aşamada bilir ve belli sınırları aşan gelmez kim. Gerek bilmediğiniz insanlara fazla yakın ve onlarla "yüz yüze" iletişim, buna literatürde denir gibi bir kamu mesafeye uymak gerekir. kişiyle aynı zamanda, sosyal veya samimi mesafe iletişim kurabilir biliyorum.

Ayrıca önemli konuşmanın hedeflerine bağlıdır iletişimin şekli, ve insanlar arasındaki ilişkidir. örneğin yoldaşlık gibi stilleri izole; yaratıcılık (muhataplarına ortak bir hedefi paylaşırken); flört (arzu izleyici üzerinde iyi bir izlenim bırakmak ve arzu sahte, ucuz otorite, uzun ilişkiler tarafından desteklenmemektedir fethi hedefleniyor); mesafe koydu ve (o iş durumu, olup olmadığını, ortaklar arasındaki farkları altını mentorluk medeni durum).

danışmanlık - - iletişim tarzı doğru ve önemli bir kaynak bir yol gösterici rolünü (deneyiminde farkı gösterir) varsayar ve onun görüşüne göre, başka bir kişi bir şey öğretmek için gerekli gördüğü ileri sürmektedir.

Bu tarz özellikle yabancılarla değil, kısa aralıkta kullanılmak üzere değil bu yüzden Tabii ki, hiç kimse sever durumunda, öğretileri olduğunda. Çevreye, uygun durum ve hedeflerine uygun olması stili seçmek önemlidir. Bakış açınızı benimsemek, örneğin, ayarlı değil seyirci, yanlış sempati neden çekmeye bile gerek yok. Burada kamu mesafe ve dost, ama daha "cool" tarzını yaklaşacaktır.

Böylece, iyi bir şirket olmak nasıl soru, doğaüstü bir tepki olduğu açıktır. şu anda saran olanlara ödeme dikkat başlatmak için, gösteri duygular hükümleri hakkında ifade ve birinci, ikinci gelen muhatap kazanmak isteyen değil - Onu daha iyi anlamak. Tabii ki, farklı insanlarla daha iletişim kurmak için çok önemlidir, ancak bir kişi sizi anlamıyor, neden onun gücünü israf.

Veya kişilerle arkadaş sohbet etmek çok daha hoş "aynı dalga boyunda." Bunlar çeşitli konularda yetişmiş ve tanıdık olmayan insanların olduğu durumlarda izin çok daha karmaşıktır, ama yok, korku şey doğru değil anlamına gelmez hemen olsa, sayesinde deneyim kazanmak edilebilir. En önemli şey - kelime, okuma kitapları doldurmak gerekir, ya da herhangi bir yöntem ve teknikleri ilginç bir hoşsohbet yardımcı olmamaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.