SağlıkMüstahzarlar

Antimikrobiyaller: Analog "Enterofuril"

Hazırlama "Enterofuril" ilaç analogları (örneğin ilaçlar "Stopdiar", "nifurogzazid", "ersefuril") popüler olarak kabul edilir antimikrobik maddeleri. Onlar parazitik lezyonların bulgusu ile gastrointestinal sistem, akut ve kronik ishal de enfeksiyonların tedavisi için atanırlar.

tanım

Gram-negatif ve karşı "Enterofuril" sergileyen aktivitesi anlamına gelir , Gram-pozitif bakteriler. İlaç saprophytic mikrofloradaki üzerinde hiçbir etkisi yoktur ve bağırsaklarda normal flora dengesini ihlal etmez. Oral uygulamayı takiben, aktif bileşen pratik mide-bağırsak sistemi emilmez. antibakteriyel etkisi sadece intestinal lümen gözlenir. Çekme dışkılar ile gerçekleştirilir. gövdenin taşıma hızı doz yanı sıra, bağırsak motilitesi bağlıdır.

dozlama rejimi

"Enterofuril" yedi 200 mg günde dört kez olan hastalarda önerilmektedir demektir. iki yüz miligram 3 r / q - 2 ila 7 yaşına kadar olan çocuklar için. hazırlık iki yaşından küçük hastalar için askıya formda önerilir. Tedavi süresi bir haftadan daha fazla değildir. Analog "Enterofuril" kür "ersefuril" altı yaşından hastaları atanan. İki veya dört uygulamalara ayrılmıştır, günde üç veya dört kapsül önerilir.

Kontrendikasyonlar

Analog "Enterofuril" ilaç "nifurogzazid" yenidoğan, prematüre yanı önerilmez. Bu gruptaki tüm ilaçlar için Kontrendikasyonlar bileşenlerin intoleransı içerir. "Stopdiar" Anlamı (başka analog "Enterofuril") altı yaşın altındaki çocuklara uygulanmaz. Gebelik ve emzirme uzmanı setleri sırasında alarak kullanılması önerilmez. ilaç "nifurogzazid" - yaşam kanıtı "Enterofuril" bir analog kullanmak vardır izin verilir ise. kalan para hamilelik ve emzirme sırasında tavsiye edilmez.

yan etkiler

Uygulamada görüldüğü gibi, terapi sırasında, istenmeyen etkiler seyrek görülür. Yukarıda antimikrobiyal maddeler alerjik reaksiyona yol açabilir. Genellikle, bileşenlerin intoleransı kaynaklanır. (Değil dahil özetle açıklanmıştır) yan etkileri gelişmesiyle birlikte, orada tedavi veya bozulma sırasında herhangi bir terapötik etkinlik olduğunu doktora önerilir. Çocukların ilaç kullanımı bir uzman tarafından denetlenmelidir.

Daha fazla bilgi için,

Analog "Enterofuril" ilaç "nifurogzazid" ve bu gruptaki diğer ilaçlar alkol ile uyumlu değildir - olabilecek tepkileri disulfiramopodobnyh. Bu bağlamda, tedavi sırasında alkol içeren ürünlerin kullanımı tavsiye edilmez. Bütün işlem sırasında, parenteral ya da oral olarak (hastanın durumuna göre) gövdenin sıvı kaybını önlemek için gereklidir. Uyuşturucu araç ve karmaşık mekanizmalar sürücü yeteneğini etkilemez.

"Enterofuril" anlamına gelir. fiyat

170 ruble ve üzerinde bir fiyatla eczanelerde mevcuttur ilacın analogları. ilaç "Enterofuril" maliyeti - 160, s. fonların edinimi ve makbuz önce bir doktora danışmalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.