ÇirkinlikKendin yap

Nasıl elleriyle sera polikarbonat araya getirmek için? Montaj ve seraların kurulumu için talimatlar Polikarbonat

Seralar artık ülke evlerin topraklarında değil, aynı zamanda şehirdeki alanlarda sadece yüklü. Bu tür yapıları üretmek için nispeten yeni ve düşük maliyetli bir malzeme polikarbonat vermektedir. Bu gerçek malzeme avantajları bir yeri vardır, çünkü bir kaza denir ve bir sera sahip olabilirler ondan inşa edilemez.

Neden polikarbonat seçim

polikarbonat plastikten diğer türlerle karşılaştırıldığında, maliyet, oldukça uygun, modern ve çekici malzemeyi görünüyor ve mükemmel ışık saçılması vardır. Polikarbonat kar ve rüzgar yükleri çok dayanıklıdır, bunun sabit sera için bir malzeme olabilir, böylece UV dayanımı, duyarlı değildir darbeye olduğunu.

Bitmiş kemer kiti satın alarak, böyle bir üründe kendiniz gerçekleştirmek mümkün olacak. Sadece parametreleri bir vakıf olacak anlamak için, boyutunu belirlemek için ilk aşamada önemli olacaktır.

Tasarım özellikleri

Eğer elleriyle sera polikarbonat araya önce, bunun olacaktır hangi özelliklerin belirlenmesi gerekir. Satış 2.1 ile 6 m arasında değişen boyutlara sahip tarif edilen malzeme bulunabilir. Web bükülürse, daha sonra 2 m çapındaki olacaktır. Ayarı ile bir sera daha sonra 4 m genişliğine eşit olacaktır.

istenirse 6 m. ALAN sera seradan uzunluğu azaltılabilir veya arttırılabilir olup, burada standart bir tasarım üç tabaka gerekir oluşturun. Eğer tavan yüksek yapmak istiyorsanız, o zaman bu temele serayı kaldırarak elde edilebilir.

Uygulama serada en uygun genişlik 2.5 m'lik bir parametre olduğunu göstermektedir. Bu yatak içinde yer alır ve kamyonlar için geniş bir geçiş yapmak olacaktır. sera kurulması, düz bölümler kemer ile değişimli olan en iyi şekli seçin. İlk durumda, yansıtma ışınlarının etkisi en aza indirilmiştir. Eğer kemerli bir yapı seçerseniz, ısı harcanmış olacaktır.

Hazırlık araç ve gereçler

Eğer elleriyle sera polikarbonat araya önce, aşağıdaki malzeme ve araçların varlığı bakmak gerekir:

  • polikarbonat;
  • Dekupaj;
  • matkaplar;
  • tornavida;
  • vida;
  • çerçeve için maddeler.

Bir kaplama malzemesi için olduğu gibi, kalınlığı 4 ila 6 mm limitine eşit olabilir. Ama karkas malzemeleri için olduğu gibi galvaniz profil, ahşap veya çelik boru hizmet edebilir. Bir matkap seçimi, kimin çapı 4 mm olanlar tercih edilmelidir.

vakıf seçimi

Onların elleri ile polikarbonattan yapılmış bir sera inşa etmek nasıl soru üzerine düşündüğünü, o zaman vakıf inşa edilecek düşünmek gerekir. o doğudan batıya dönük o kadar iyi tasarımı bulun. vakıf ahşap olabilir, ama hayatının çok büyük olmayacaktır. 5 yıl sonra, vakıf değişmek zorunda kalacaktır. Bu durumda, yan 100 mm kare bir enine kesite sahip bir ışın. O gelecek seranın çevresi üzerinde koydu. Antiseptik kereste ile tedavi, o zaman uzun sürecek.

Pratik vakıf için bloklar, tuğla ve curbs kullanabilirsiniz. kalıp gelince, onların bazda gaz veya köpük olabilir. Şantiyede toprak oldukça gevşek ise, debriyaj çevre üzerinde gerçekleştirilir.

Yoğun toprağın varlığında bir seviyede yüklenir tek sütunlara, kendimizi sınırlayabilir. en dayanıklı çözüm değil, aynı zamanda en pahalı çevre üzerinde serilir betonarme bir temelidir. Bunun için, takviye edici çerçeveyi koymak ve betonlanması uygulamaya hendeği hazırlamak için gereklidir. tasarımı tolere edilmez, onarılması gerek yoktur ve artık çoğu sera daha sürecek.

karkasların çeşitleri

Polikarbonat kemerli seraların montajı en yaygın olanıdır. Bir çatıda kar gecikmiş olmayacak, çünkü bu tasarım kış aylarında rahattır. Bu durumda, yatak elemanları, aynı zamanda azalır yük tabanında, aşırı yük korunur.

6, standart bir tabaka seçimi, sen 3,8 m eşit sera genişliğini alacaktır. Yüksekliği yaklaşık 2 m olacaktır. Alternatif bir çözelti, bir evde, bir sera olup. Dikey - bu durumda çatı beşik ve duvardır. bu seçenekle çerçeveyi seçerek, herhangi bir boyut sera yapabilirsiniz. Ancak, malzeme tüketimi artacaktır.

Montaj ve Kurulum talimatları: vakıf ve çerçeve

Eğer kendi elleriyle sera polikarbonat araya önce, mandal ve ipleri kullanarak gerçekleştirmek için gereklidir. Bir bahçe matkap kullanarak, iki delik kapıyı yüklemeye kazmak gerekir m 1.2 üzerinde. poring, gelecekteki seranın uzunluğu boyunca 4 delik yapmak zorunda.

Asbestli çimento boruları bireysel parçalar, 1.3 m uzunluğunda her bir oyulmuş olması gerekir. Preform deliklerde ve içi boş alan iyi sıkışmaktadır kum ile doldurulur. Çubuklar, iş parçasının uzunluğu ax kısmak 1,5 m. Bir uç parçasını ulaşmak boru çapının çapına eşittir gerekir kesilmelidir.

Emprenye kutuplar da panoları yapılmış bir çerçeve oluşturmak üzere dikey olarak ayarlanması gerekir, koruyucu madde. Bu dibe direkleri çözecektir. Çatı mertek koruyucu emdirme ile kaplama, çerçeve hazırlamak gerekir. üssünde sütunlar eşik çivilenmiş edilmelidir düzeltmek için. Bu amaçla 25 cm demir galvaniz. İç içe malzeme metal makas uygulanabilir.

Çatı, genişliği 15 cm olan bir metal şerit hazırlamalıdır. Bir paten oluşturmak için kullanılabilir. Güçlü sera 120 ° 'lik bir açı ile katlanmış çatı şeritlerin bölgesinde olacak açıklanan şemada tarafından yapılır montaj polikarbonat. Bu tokmakla gerektirir kullanın. Yaprak termal genleşme için bir boşluk bırakmak gerekir arasında, bu bant kapatır.

Bir sonraki adımda, polikarbonat duvarları sokup. düz duvarlı tasarım söz konusu olduğunda, zaman içinde izolasyon kaplama malzemesi bir tabaka kaplama elde edilebilir. Kapı yarıda kesip döngü vidalanarak kapı yapmak gerekir hazırlanan panoları, olmalıdır. Çerçeve polikarbonat malzeme atılmıştır ve budama yapmak gerekmektedir. sac kapısına bağlanır sonra biz de hazır olduğunu varsayabiliriz. Bu, yüklü kilitler ve kolları konabilir varsa olacaktır.

Binanın ilgili ipuçları

Eğer polikarbonat seraların montaj olacaksa, talimatlar okumak lazım. Seni ondan olmayan galvanizli profil kullanarak o korozyonu önlemek için boya ile kaplanmış olmalıdır görebilirsiniz. Serada havalandırma sağlamak için önemlidir. Bu tasarım için yapının karşı taraflarında hava delikleri ile birlikte verilir.

rahat çalışma minimum genişlik sera için 2,5 m ulaşmalıdır. Her kenarlarında çıkıntılar genişliği 0.8 m eşdeğer olacaktır. aydınlatma için beyaz ışık üreten enerji tasarrufu sağlayan lambalar, kullanımı daha iyidir. Isıtma sisteminin varlığında, bir elektrikli ısıtıcı, bir ısı jeneratör, burzhujku veya su ısıtma kullanabilir.

seralar 3x4 m tuğla Fundam

baz, bir tuğla olarak kullanıldığında seralar düzeneği 3 4 Polikarbonat kolay uygulanması. Bu malzeme her ölçekteki temelini oluşturacaktır. tuğla yapının ömrünü uzatmak için beton veya çimento yapılmış bir yastık koymak gerekir. Makaleler birkaç sıra halinde yerleştirilir, sayısı tasarım yüksekliğine bağlıdır. 3x4 m eşittir bahsedilen boyutlar için, yaklaşık 3 satır için yeterli olacaktır.

montajında kullanılan herhangi olursa olsun vakıf villa seraların Polikarbonat, bu çerçeveye eki monte edilmelidir. Sağlam metal parçaları ve köşeler onlar kadar hareket edebilir. Bu bir metal çerçeve kaynak edilmelidir. İkinci ahşaptan yapılmış ise, eki için kalın bir ışın kullanabilirsiniz.

Sonuç

Eğer bir acemi efendi, size yardımcı olacaktır yukarıda sunulan polikarbonat seraların montajı için daha sonra talimatlar edin. Parametreler, bir tasarıma sahip olacak karar vermek olsun, standart boyutlu polikarbonat hakkında hatırlamak önemlidir.

Polikarbonat levhalar 2100x6000 mm boyutunda satılmaktadır. Çizimde hazırlanmasında dikkate bu gerçeği almak, bu aşırı budama önleyebilirsiniz. karkas seralar polikarbonat monte 4200x1500 mm veya 2100x500 mm'ye eşit boyutlara sahip bir sera için sağlayabilir. Bir yaprak 2100x1500 mm'ye eşit boyutlarda dört tek ağ-yapı halinde kesilir, bu durum geçerlidir. Ancak, seçenekler sayısız vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.