FormasyonÖykü

Anatomi Leonardo da Vinci'nin gelişmesine katkı. Leonardo da Vinci'nin eskiz halinde Anatomi

Leonardo da Vinci'nin 1519 yılında öldü. O sadece altmış yedi yıldı. Ünü ünlü sanatçı zaten Avrupa'ya yayıldı almıştı. Ancak, kamuya bilinen olmasaydı hayatının bir yönü vardır. Çok az insan ne kadar ilgi Leonardo da Vinci'nin anatomi biliyordu. bu yönde yaptığı araştırmalar pratikte bilmiyordu kimse yok.

Hatta zaman Leonardo da Vinci'nin anatomi yakın çevresinde uygun bir ilgi ve anlayış karşılamadı. Yirminci yüzyıllarda - Bu durum on dokuzuncu sonuna kadar devam etti. Bu süre içinde ve dikkatle Leonardo da Vinci'nin anatomi açılmasını çalışıldı. Bilim adamları Bilimsel çalışmaların ayrıntılı bir analiz yürüttük Sadece sonra, Rönesans büyük bir sanatçının kayıtların binlerce sayfa, onun bilimsel çalışma sanatı daha az önemli olduğu netleşti inceledik.

Leonardo da Vinci'nin hayatı Bilinmeyen sayfalar

Anatomi, optik, jeoloji, botanik, akışkan dinamiği, vs. - .. belki bu sadece boyama, sonuçta hayatında çok yer işgal Bütün bu bilimler. zaman bilim yapmak için zaman, sanatçı - Bu yetenekli yaratıcısı Rönesans döneminde yaşayan bir arketip adam olarak bir üne sahipti.

Ancak, Leonardo da Vinci'nin anatomi çoğu için, onun bilimsel aktivitenin geri kalanı gibi, bu resim daha az önemliydi. Son on sene boyunca, o yeni resimler yazmaya başlamadı. 1508 itibaren 1513 için sanatçı büyük ölçüde sadece zaman zaman önceki yıllarda başlamıştı resimlerinde dönen, bilime kendisi verdi.

Diğer birçok bilimler

şu anda tüm bilimsel araştırmaların özellikle Leonardo da Vinci Anatomisi aldı. Yıllardır, o düzgünce insan fiziksel yapısının daha kesin bir anlayış onları teşhir, cesetlerin ile beraber çalışmaktadır.

anatomi alanında Leonardo da Vinci'nin sanatçı ve anlamlı yazı stilinin olağanüstü yetenek Has yaptığı araştırma çoğu zaman mükemmel biri oluşturmak başardı. Hatta zaten yayın için bir çalışma hazırlanmış, ancak uygulamaya niyetini koymak için zaman yoktu. adlı kitabında yayımlandı ise insanın fiziksel anayasasının çalışma, çok ilerisinde adım anatomi Leonardo da Vinci'nin gelişmesine çok büyük katkısı oldu ederim. Ne yazık ki, onun ölümünden sonra, tüm dünyadan saklı uzun dört yıl onun kişisel belgeler arasında sol bu büyük adam girişleri ve skeçler ile idi yarattı.

çok yönlülük

Şimdiye kadar, sonsuz yetenekli bu adam, birçok yetenekleri bize gizemini korumaktadır. Onun ergenlik yılında, Floransa'da yaşamış en ünlü İtalyan sanatçıların birinin yanında çırak olarak çalışan - Andrea Del Verrocchio. Leonardo Medici ailesini himaye. ancak işyerine Sonraki başka sanat atölyesi oldu - "çıplak savaş" maestro Antonio del Pollaiolo, gravür yazarı Pollaiuolo yakından insan kas sistemini inceleyerek, diseksiyon odasında yapan Rönesans, ilk ressamlardan biriydi. Arşivcileri önce web ve genç Leonardo da Vinci'ye için çelik dersleri olduğuna inanıyoruz.

insan fiziksel yapısına yeni bir yaklaşım

Rönesans sanatçıların Anatomi vücudun doğru bir anlayış olması için bir yardım olarak görüldü. onlar sadece kas sistemine daha fazla dikkat nedeni budur. Ancak, bunlar kısaca cihaz olarak iç organları pratikte ilgilenmiyor Leonardo da Vinci Anatomy aksine, incelenmiştir. Pollaiuolo bizzat üretilen bilinmektedir otopsi. Ancak, o da kas anatomisi ile ilgili oldu ama göğüs, kafatası ve karın çünkü dokundu değildi.

ilk ilgi

çok onun bilimsel kariyerinin başlangıcında ve Leonardo da Vinci yaptığı gibi Pollaiolo de varsa, sonraki yıllarda, o yavaş yavaş favori resim veya heykel için ek olarak sadece kişinin fiziksel yapısını dikkate almak başladı.

Genel olarak, bu büyük sanatçının bütün hayat sadece genel anatomisini kapsar. İlk el yazması Tarihçiler 1484-th bakın ve son - 1515 yılında. Muhtemelen hala Floransa'da, Leonardo'nun ilk ziyaret Anatomi odası, otopsi yapmaya başladı. Önce Santa Maria Nova hastanede yaptı. İşte böyle Michelangelo gibi insan ve diğer birçok Floransalı sanatçı katılan kas yapısının çalışması.

"Anatomi" - Onların ana pratik rehber Leonardo da Vinci'nin çok önce yaşamış bilimsel çalışma Mondino de Lucchi, hizmet vermiştir. Adam doktor, patologlar, aynı zamanda sanatçıların ve İtalya'nın sıcak iklimlerde sadece nesiller için yaptığı yöntemi açılmış olan bu işlem birkaç gün içinde gerçekleştirildi.

kalp ve dördüncü - - ekstremite üçüncü, göğüs - İlk gün sonra, karın açmak için gerekli olduğunu inanılıyordu. Çalışma kafası kesilmiş kafa derisi ile başladı, kafatası bu açma Daha sonra beyin incelenmiştir, ve daha sonra, yapıldı - kafa tabanı. Leonardo yaşam Bu dönemde bacak kesitlerinin ilk anatomik şematik çizimler üretti. otopsi karmaşıklığının farkında olan Leonardo insan vücudu yapısını incelemek için bir temel olarak gözlemlerine inanıyordu.

"Çılgın" deha Kayıt

Leonardo hemen bütün eserleri beri - bir günlük, daha sonra onları tuhaf olduğunu kaydederken. Onlar yazar hayali bir kişiyle gerçekleştirilen diyalog bir tür temsil ve onun görüşünü ortaya çıkan ilk bakışta davayı savunur nerede. Buna ek olarak, rehberlik Leonardo kendisi yazılarını yanı sıra felsefesi ile doğrudan bağlantılı olabilir argümanlar sağlar.

O kalp, kas-iskelet sisteminin, iskelet ve kas ilgilendi. Leonardo'nun ilk doğru yönetilen ve şaşırtıcı doğru en önemlisi şekiller çizmek ve, kişinin iskelet sisteminin tüm bileşenlerinin oranı. Bu iskelet görüntüye Tüm önce, kural olarak, bu koşullu şematik ya da çok ilkel oldu.

Sadece kendi deneyimlerine dayanarak

Leonardo kendi başlarına çünkü hemen hemen tüm öğrencilerin, çok yüksek bir değer deneyim verdi. O kitap okuyor, daha sonra uygulamaya teorisini kontrol etti. Bu dahiyane yaratıcısı herşey oluşturulmalıdır inanıyordu "deneyim temelinde." Tüm Leonardo da Vinci'nin kabul edilir yönlerde, - bilim adamı, anatomi şeyden önemlidir. hemen hemen her yerde onun yazıları arama tek cevabı takip Bu durumda. Gerçek şu ki sırf mantık veya bilimsel gözlemler tarafından yönlendirilen, bulunabilir inanıyordu Leonardo, kategorik "spekülatif" teorilerini tanımaz. Bu nedenle, insan bilgisinin yapısını içeren yaptığı araştırma, temeli, o matematik gibi, böyle bir temel bilim koydu.

Hatalar ve hatalar

İnsan anatomisi tasvir edildiği Leonardo da Vinci'nin, ünlü resim, bilim adamlarına göre, son derece doğrudur, ancak bir istisna dışında dişi üreme sistemiyle ilgili. kadın cesetleri Rönesans sırasında sorun çıkaran otopsi yapılmıştır beri Ama bu anlaşılabilir.

İtalyan sanatçı sadece daha adamımızın cesedini tasvir onların fotoğraflarını geliştirmek için anatomi eğitimi olmasına rağmen, o bu disipline daha fazla dikkat çekmek başardı.

her şeyde bir deha Leonardo insan mekanizmasını "çalıştığını" nasıl anlamaya çalıştım. Bilim adamlarına göre, o bir tamirci araba görür gibi etrafındaki insanlara baktı. unutulmaz, özel bir yaratıcısı - Gerçek şu ki onu çok gerçekçi, ama genel olarak sadece olmasına izin olacaktınız çünkü onun resim veya heykel insan doğasını göstererek, sanatçı, en makul olmasını istediği.

Anatomi Çizimleri

Bu Floransalı sanatçı sadece insan uzuvlarının veya kas gruplarının bir taslağını oluştururken, aynı zamanda bölümde eskizlerinde gösterdim değildir. Bu durumda, her görüntü kayıtları anlamak için ihtiyaç tarafından eşlik etti. mükemmellik bu yöntemle tarafından sahip Leonardo onları otzerkalival Ve emin olun. Son söylenenin ve özenle da Vinci'nin bilimsel mirasını inceleyerek, zor bilimadamları çalışmak için yapım, çalışmanın karmaşıklık eklemektedir. Bugün, dört yüzyıl sonra dikkatlice sayısallaştırılmış ve kamu sunulan bütün notlar ve çizimler. Onlara baktığımızda, Leonardo da Vinci'nin anatomi başarıları o iyice onun zamanında insan vücudunu incelemek başardı olduğundan, muazzam olduğu söylenebilir.

Bu durumda, sadece gözlerin dışında herhangi vücudu, sanatçı ve bilim adamı skeçler ve nasıl kalp notların çok adadı. Ancak, o bu vücuttan damarları çıktığını galenovskoe fikrini reddetmiştir. Buna ek olarak, Leonardo da Vinci haklı olarak valfler bölümler kalp bölünmesidir inanmak, iki ventrikülün teorinin karşıydı. Araştırma yaparken Usta, dolaşım sisteminin en ufak bir fikrim yoktu söylenmesi gerekir.

katkıların önemini

Bu Floransalı dahi dinamik anatomi denilen biliminin kurucusu olarak kabul edilir. Galen'in sonra on üç yüzyıllarda, insan vücudu yapısına yeni çalışmanın neredeyse hiçbiri için, değildi ve yüzünden eserleri dogma olarak kabul edildi. Avicenna eserlerine yakın doğada anatomik da Vinci'nin ilk gözlem, ikincisi ise - Vesalius.

Kendi hazırlıklarını yaparak, Büyük Usta iç organların çalışmasına tamamen yeni tanıttı. Kalp valfleri çalışmak için cam modeli icat edenler onlardır. sanatçı ilk böylece oranlarını belirleyen, kesikler, kemik iskeleti ve aşağı yapmaya başladı. anatomi Leonardo da Vinci Katkı küçümsenemez. Bu çeşitli şekillerde insan organlarının ilk görüntüleri yazarı kim diye oldu. Onun çizimleri o dimonstrazioni çağırdı.

başarılar

Leonardo'nun anatomi bilim tarihindeki ilk insan sakrum üç ibaret değildir ve beş vertebra, o doğru sakrum eğim açısını tanımlamak mümkün olduğunu ileri sürdü. Önce nefes ve pelvik eğim mekanizmasını anlamak için çok önemlidir eğrileri veya kenarları eğimi olarak, vücudun bu anatomik özellikler dikkate ve bulundu.

Leonardo doğru bizim ayak olduğunu hesaplamak başardı Yani o onların yirmi altı inanılan İbn Sînâ ve Galen, eserleri ile çatışmaya girmek korkmuyordu iken, yirmibeş zar vardır. sanatçı doğru birinci ve eklem yüzeylerini çizmek başardı. örneğin, uyluk kemiğinin eğik bir konumda dik olmasıyla ilgili olarak: Ek olarak, Leonardo bizim iki ayaklı lokomosyon ile ilişkili insan iskeletinin anatomik özellikleri, bir dizi tanımlamak başardı.

ifadelerdir Onun anatomik el yazmaları, birçok yüzyıllar bilim adamlarının kullanımına olmuştur. bazıları fen onaylar ve böyle kanla ilgili yaptığı saçma teorisi olarak, diğer yalanlıyor bugün rağmen, ancak, çalışmalarda bazı hatalar rağmen, bir bilim olarak anatomi Leonardo da Vinci'nin katkısını abartma zordur.

hayatın Harmony

Leonardo da Vinci'nin anatomi ve tıp bugüne sayesinde çok öne çıktı. Ancak, doktorlara negatif bir tutum var. O kimse doktorların yetersizlik ve o günlerin cehalet gördü olarak olağanüstü bir adam, sanatçı ve bilim adamı.

İngiliz kraliyet koleksiyonuna - Bugün onun skeçler İngiliz Kraliyet Koleksiyonu malıdır. Modern anatomisi, manyetik rezonans görüntüleme, mikroskopik seviyede insan yapısı çalışma olarak, bu görüntüleme teknikleri etrafında döner, tabii ki, ileri sıçradı. Böyle rakımlar Leonardo'ya mevcut değildi, ama Floransalı sanatçı halen bilim adamları sadece birkaç yıl sonra sahip oldukları için bu başarmak başardı.

Örneğin, onun skeçler, insan embriyoları gösteren, neredeyse tamamen bugün ultrason görüntüsünü gösterir ve omuz da Vinci neyin uygun olup, modern üç boyutlu görselleştirme hemen hemen aynı görünüyor.

emin Rönesans büyük bir Florentine painter tanıtıldı sonra onlarca yıl ile ispat edildiği gibi şeylerin özünü yansıtır için, Leonardo tarafından yapılır biçimde oluşuyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.